Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tildy

    nagyúr

    válasz Thief1979 #22 üzenetére

    X milliós? 5 éves Opel Astra Caravan...volt a megvétel idején...

    Azért egy 4-5 éves autó itthoni megvásárlása sem annyira elérhetetetlen, 3-5 év alatt összerakott pénzből . Oké mi hitelre vettük, de ha várunk 3-5 évet (és akkor veszünk 4-5 éves kocsit) , akkor is ugyanott lennénk.: ki tudnánk fizetni, max a banki kamatot (~200-300E ft 5 év alatt) spóroljuk meg. Így viszont már most tudjuk használni . Szóval ez azért nem akkora eltérés. (Megvétel idején 4 éves autóról beszélek (1.2M), 30% befiz mellett, 5 év hitelre-> később ugyanekkora összegű motor 40% befiz mellett 3 év hitel. A törlesztő megegyezik kb. ) Tudom, magamból indultam ki:U

    Mondjuk ahogy a mobile.de-t nézem, kinn ugyanaz a autó, ugyanannyi idősen sok esetben jó 200E - félmillióval is olcsóbb , mint itthon.

    [ Szerkesztve ]

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

  • erdoke

    titán

    válasz Thief1979 #22 üzenetére

    "Apuka informatikus a BMW-nél, keres brutto 5000 EUR-t. Ez netto nagyjából 3000-et jelent. Anyuka óvónéni és keresi a maga brutto 2000-2300 EUR-ját, netto 1300-1400-at. A törvény úgy van, hogy a pár választhat: mindkét kereső félnek az adósávját egy kisbetűvel lejjebb tolják (pl. IVb-ről IVa-ra), vagy az egyik pár adósávját egy kisbetűvel feljebb, a másikét két kisbetűvel lejjebb - ezek már általában rendes sávot is váltanak - (pl. IVa-ról V-re, és IVa-ról IIIb-re). Ilyenkor apuci a 3000 EUR helyett mondjuk 4-et visz haza"

    Köszönöm, erre voltam kíváncsi. Tehát bruttó 5000 euróból akár 4000 fölött is hazavihet valaki, ha van több gyereke. Na most ha én bruttó 5000 eurót keresnék itthon, akkor kb. 2200-at vinnék haza az első 5 hónapban, majd (a nyugdíjbiztosítás maximuma miatt) 2600-at, mindezt ugye 3 gyerekkel. :(

    A legjobb aláírás a héten

Új hozzászólás Aktív témák