Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sb

    veterán

    válasz Tyrel #116 üzenetére

    Ez akkor már erősen egyéni preferenciafüggő. Ha ránézek a nem MP héccázcsilliófps tesztekre akkor még egy G4560-nal is bőven van élet. Ami nemhogy 4GHz nincs, de még 4, sőt 3 mag se. :) Oké, nyilván itt már SP min fps-ek nem minden esetben olyan szépek, még átlag játékosnak se, de még ezzel is játszható kb. 80%.

    A Ryzen teszteket nézve se láttam olyat ami a gyári 3.5-6GHz-ek körül játszhatatlan lenne. Min fps-ben, ami igazán számít meg nyilván sokkal jobbak 4/4 vagy 4/8 felállásban.
    És azért bármennyire is lutri a tuning, a 3.8-4GHz kb. mindenkinek megvan. Ez 10-15% és a gyártástechnológiai limit miatt eléggé látszik, hogy a 4GHz a vége.

    Egyébként azért is fura nekem ez a nézet, mert Intelnél sem röpködtek eddig a 4GHz procik az 1-2db K-s csúcspéldányon és/vagy tuningon kívül. Az amúgy Kabyval órajelboostolt i5-ök, sima i7-ek is 4GHz alatt vannak az összes maggal vagy épp annyin. Ehhez képest tényleg annyira gáz egy 3.5-3.8? 10% max.

    Ha átlagprocit néznék a Ryzen előtti felhozatalból akkor egy közepes i5 az kb. 2/4-et már nevezzük kompromisszumosnak, egy 4.5GHz 4/8-at meg csúcsközelinek. Tehát az átlag 3.5-4GHz közötti 4/4.
    Innen előrelépni 6/6, 6/12, esetleg 8/16-ra 4GHz környékén vagy ugyanúgy csak 2-300Mhz-el alatta, de még 90-120W-on belül maradva szerintem kellően jó kompromisszum. Szerintem többet ér mint a 4/8 4.5-5GHz sáv.
    Vagy a Coffee-val majd ugyanez a 4.5 körüli érték, de 6 maggal majd 120-150 TDP range-ben.

Új hozzászólás Aktív témák