Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dilikutya

    félisten

    válasz Mooka-Miki #50 üzenetére

    Ez egy baromság. Feltételezem, legfeljebb akkor lesz első indításnál bekapcsolva, ha a szoftver érzékeli, hogy a gép csak így képes futtatni a játékot, de a komolyabb (teljes képernyős felbontás és beállítások csökkentése) butításhoz még erős. Jelenleg is elég jól be tudja magát állítani a legtöbb játék. Kell néha finomhangolni, mert van amikor többet is elbír a gép, meg van, hogy nem kell az a post-process effekt. Nem tartom valószínűnek, hogy kikapcsolhatatlan beállítás legyen. Elvileg nem rossz az, hogy automatán beállítja magát a program, a legtöbb felhasználó úgyse ért még ahhoz se. Jobb, mint egy default high vagy low, mindkettőnél csak becsapva érezné magát, hogy vagy lassú, vagy csúnya.

    Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

  • Dilikutya

    félisten

    válasz Mooka-Miki #52 üzenetére

    Ez nem ki-hogy-gondolja kérdése. Irreális félelem, hogy kikapcsolhatatlan opció lesz a képernyő széleinek butítása. Akinek meg indokolja a gépe, annak eddig csak a felbontás vagy a minőség állítása volt teljes képernyőn az egyedüli eszköze, ezt finomítja kicsit ez a megoldás. Ha már szar a PC port, érdemesebb először ezt beállítani, mintsem az eddig is meglévő beállításokhoz nyúlni. Nonszensz, értelmetlen, hogy kötelezően bekapcsolva maradjon, akkor is, ha Paks 2-vel futtatod a játékot.

    Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

  • Dilikutya

    félisten

    válasz Mooka-Miki #54 üzenetére

    Igen, de ezek is mind kapcsolható opciók voltak játékon belül. Ma azért nincsenek a tesztekben külön, mert játékokban már csak az arra érdemes kártyákat tesztelik. Semmi értelme nem lenne egy GTX1010-et vagy RX410-et játékban mérni, mikor az RX460 a játszható 30+ fps szint 1080p-ben. Egész egyszerűen mellőzve van, ami csak 1080p felbontás alatt tud labdába rúgni. Nem tudom egyébként, mennyi ilyen kártya lehet, az IGP-k mellett szerintem az igazi belépő szintű kártya teljesen értelmetlen, mert némelyik erősebb játékra is alkalmas kompromisszumokkal, róluk meg van is teszt. És életszerűség: aki ilyen nagyon alsókategóriás kártyát vesz, aligha fog kínlódni frissen vásárolt AAA címekkel, a warezos bohóckodóknak meg kár kínlódni a teszttel, statisztikailag meg nulla az ilyen kártyával játékot vásárol. De picit elkanyarodtam.

    A különbségek régen is abból adódtak, hogy egyes játékok elején zöld logó volt, mert egyébként az ATI-nak mindig is voltak minden tekintetben versenyképes megoldásai a közép- és felsőkategóriában is, sőt olykor el is húztak, vagy szorosan párban voltak, mint a jól sikerült 9700/9500, 9800/9600 idejében, az X800 meg verte a Geforce 5000-es szériát, bár ehhez a zöldek is hozzájárultak.

    Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

Új hozzászólás Aktív témák