Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Vektor_75

    csendes tag

    Ismét tanácsért fordulnék hozzátok, hogy a szénhidrát célértéket elérjem.

    A cikk elolvasását követően elkezdtem tudatosan kizárni a korábbi szénhidrát forrásokat az étkezésemből, viszont a bevitt kalóriát csak becslésen alapuló számítással tartottam kontroll alatt.

    Ennek megfelelően természetesen a mérleg sem mutatott változást, ill. ha volt is inkább ingadozásnak mondanám amit láttam.
    A héten ebből következőleg elkezdtem írni hogy mit eszem pontosan (kalóriabázis) és az ott látottak alapján nem is csoda hogy nem kezdtem el fogyni.

    Aki belevágott abba hogy megreformálja az étkezését és súlycsökkentést szeretne elérni, mindenképpen használjon valamilyen trackert, amivel követni tudja a bevitt élelmiszereket.

    Valójában azért kezdtem írni a hozzászólásomat, hogy megosszam azt amit tapasztaltam a mérés során, konkrétan több nap is az esti vacsora megadását követően szembesültem azzal, hogy a bevitt zsírral és az ebből következő kalória értékekkel nincs probléma, a fehérje is magasabb mint ami a százalék alapján kellene, viszont a szénhidrát az általam kitűzött célértéket nem érte el. Ez nem volna önmagában probléma, mert mint éppen most megnéztem nem 20g volt a cél, hanem 38-40g közötti volt a százalékos alapon kalkulált érték.

    Volt olyan nap amikor nap végén a vacsora után a szénhidrát mutató még csak 17g-on állt. Most így visszaolvasva amit leírtam ez nem is olyan tragikus érték, mint ahogy akkor megéltem ezt.

    Száz szónak is 1 a vége, ha a nap végén azt látom hogy alacsony a bevitt szénhidrát mik lehetnek a lehetséges szénhidrát források amelyek más értéket nem visznek el túlzottan?

    Legközelebb igyekszem jobban előregondolkodni hogy mit eszem, nomeg hogy mit és hogyan írok le.

    Előre is köszönöm a segítségeteket.

Új hozzászólás Aktív témák