Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • K_a_m_i

    tag

    válasz newsync #5225 üzenetére

    Nekem 2 hónapja van meg a telóm, de főleg Bp-en mozogtam, ezért eddig nem tűnt fel, hogy gond van a 3G/2G-vel. Azt észrevettem, hogy kisebb a jelerősség. Aztán utánaolvastam és kipróbáltam 21 db modem.img-t. Gondoltam megosztom hátha valakit érdekel. A telo kínai változat (kínai szöveg az aksin), P780_ROW_S116_130828 és V20 modem-mel jött. A 3G-nek nagyon kicsi volt a jelerőssége a 2G pedig egyáltalán nem ment, így a SIM2 sem működött. A modem-ekre nagyjából az igaz, amit itt is írnak: [link]. Így tehát a V20, amivel jött, inkább az európai verzióhoz való, aminek az aksiján nincs kínai szöveg. A MobileUncleTools kétféle 3G módot mutatott (MUT-Engineer Mode (MTK)-BandMode), WCDMA-IMT-2000 és WCDMA-GSM-900, de az előbbit deaktiválva kiderült, hogy a 900 Mhz-en nem működik. A V15-V18 modem-ekkel volt 3G/2G, de a jelerősség kicsi volt és csak WCDMA-IMT-2000-t jelzett az MUT. A V19_Life-nál volt WCDMA-GSM-900 az MUT-ben, de kicsi volt itt is a jelerősség. A V20-V26 verziókkal a 2G nem működik és a jelerősség kicsi. A V51 és V52 modemekkel működik rendesen, teljes térerő van és működik a 3G/2G. :) (persze a 900 Mhz itt sem megy, de úgy olvastam, hogy ez a kínai HW miatt van.)
    Engem az érdekelne, hogy ha valakinek európai verziója van (az aksin nincs kínai szöveg), neki megy-e a 3G 900MHz-en? Ezt úgy lehet könnyen tesztelni, hogy pl. a beállításokban-all settings-továbbiak-mobilhálózatok-hálózati mód-Vodafone HU-Csak WCDMA-t állítunk be és a MobileUncleToolsban a WCDMA-IMT-2000-t deaktiváljuk, a WCDMA-GSM-900-t pedig bepipálva hagyjuk és újraindítjuk. Bocs h hosszú lett.

Új hozzászólás Aktív témák