Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • idioty

    tag

    válasz emvy #75 üzenetére

    Az OSx-es témához: vannak olyan területek, amelyhez tényleg nincsenek alkalmazások OSx-re. Pontosabban vagy nincsenek vagy nem olyan jó minőségűek. Egyébként nem az alkalmazások mennyisége számít, hanem a minősége. De elég kevés ilyen terület van és általában ezek a területek cél hardveres alkalmazások (amikhez elengedhetetlen egy hardver). Ezen kívül van egy pár cég, aki egyszerűen nem hajlandó figyelembe venni az OSx platformot. (ugyanaz a helyzet a linux-szal). Én már több, mint 8 éve használok csak és kizárólag OSx-et, és összesen kétszer fordult elő, hogy valamit nem tudtam megoldani OSx alatt közvetlenül: az egyik az, hogy a váltáskor volt egy Sony mp3 lejátszóm, és nem lehetett csak Windows-szal feltenni rá zenét. Úgy tudom, hogy a Sony a mai napig nem készíti el a szoftvereit Windowson kívül másra (bár nem figyelem a szoftvereit már évek óta). A másik gondom az volt, amikor kifejezetten Windows-ra kellett egy alkalmazást fejlesztenem. Nem Windows Phone-ra. Már a Windows Phone-ra való fejlesztés is megoldódni látszik OSx-en (és linuxon egyaránt).

    A másik témához pedig, hogy mennyi az esélye annak, hogy architectúrát vált: Meglépte ezt több, mint 8 évvel ezelőtt is, amikor is az OSx piac tényleg teljesen elenyésző volt a maihoz képest. Akkoriban majdhogynem 5 éves átállást biztosítottak. Tehát nem egyik pillanatról a másikra vezették be az Intel processzorokat. Azt sem szabad elfelejteni, hogy az ARM processzorok sokkal kevesebb áramot fogyasztanak mindamellett, hogy már lassan kezdik utolérni teljesítményben az asztali processzorokat. És ha belepakolnának egy gépbe annyi ARM processzort, ami fogyasztásban megközelíti az x86-ot, akkor lehet, hogy már a teljesítmény ott is van mindamellett, hogy valószínűleg több szál jut a processzoroknak.
    Szóval én is valószínűnek tartom, hogy előbb-utóbb át fog állni ARM-re, mert van még egy fontos oka: jelenleg két különböző API-t kell támogatniuk. Sokkal többet érhetnének el, ha minden fejlesztő az Apple-nél egyetlen egy API-t fejlesztene. Ja és még egy ok: az Intel fejlesztéseibe nem tud teljesen belefolyni, míg a mobil processzorait teljesen maga fejleszti, így bármilyen irányba el tudna indulni, ezáltal akár óriási előnyre is szert tehetne más operációs rendszerekkel szemben.

    [ Szerkesztve ]

    vót de egyelőre nincs

Új hozzászólás Aktív témák