Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tiv61us

    őstag

    válasz Alukard #50 üzenetére

    hivhatod akarhogy, ha azt mondod, hogy be kell gyujteni Oket, es dolgozzanak, az munkiatabor meg akkor is ha penzt kapnak erte
    fejlodesunk mai fokan nem megvalosithato, bar teny nekik is jo lenne ha dolgozhatnanak es lenne hol lakni, mar aki meg fizikailag kepes ra, mert ne feledjuk rengeteg kozottk a fizikailag es szellemileg leepult visszafordithatatlan ember
    az ujratermelesuket kellene idoben meggatolni, akkor lepni amikor meg cak munkanelkuli lett, amikor elveszette a csladjat hazat stb,
    ez a nehez

    "maradsz aki voltal, leszel aki vagy"

  • Daudi Baldr

    tag

    Ez a munkatábor dolog tényleg nem egy rossz ötlet. Már csak a vállalkozók támogatását kellene vhogy megoldani, de ezen nagyon sok kiskapu lenne..És ismerve a politikusokat ebből is a saját malmukra hajtanák a vizet..(román vendégmunkások dolgoznának, mint honi hajléktalanok..)

  • adalbert1

    veterán

    válasz tiv61us #51 üzenetére

    Akkor ne munkatábor legyen, hanem vmi. bentlakásos munkahely, ez szerintem sokak szociális érzékenységét kevésbé bántaná. Ja és önként lehetne bevonulni, melo után persze nem lenne kötelező végig ottmaradni, de mondjuk este egy bizonyos időpontra vissza kellene érni.
    A fizikailag meg szellemileg leépült embereknek meg lehetne orvosi segítséget is nyújtani, na meg vannak olyan munkák is, amiket csökkent munkaképességűek is végezhetnek, és se ész, se erő nem kell hozzá sok (pl.: gombokat válogatni).
    Az újratermelésüket szerintem egyszerűen lehetetlen meggátolni, nem lehet minden emberrel egyénire szabottan foglalkozni, vagy odafigyelni rá... Max. valami központtal lehetne megoldani, ahová besétálnál, hogy neked ilyen és ilyen problémáid vannak, és ott próbálnának egyrészt mentális, másrészt anyagi segítséget nyújtani (mondjuk itt meg jól meg kellene vizsgálni a rászorultság fokát is, mint tudjuk Mo.-on az emberek nagyrésze azzal él vissza, amivel tud).

  • Alukard

    senior tag

    válasz tiv61us #51 üzenetére

    Sztem, akkor oltsd le valakinek az 5letét, ha már van 1-2 elképzelésed, hogy mit és hogyan lehetne csinálni. Persze, van 1-2 dolog amire rámutattál, és beismerem nem teljesen kiforrott az 5letem, de legalább van.
    Annak ellenére, hogy én írtam a cikket nem vagyok mindent tudó, de legalább vannak elképzeléseim, bár megvalósítani elég nehéz őket. Ugyanakkor lehet 20 év mulva én leszek a miniszterelnök (vagy király, még nem döntöttem el :DDD ), és szándékomban áll megvalósítani 1-2 dolgot. De amíg ez a politikai helyzet folytatódik és az épp adott ellenzék csak azt nézi mit és hol tudna megtámadni, de ha a valós szerepét töltené be (segítsen a kormánypártnak a helyes döntés meghozatalában), akkor biztos nem itt tartanánk. Legyen szó nemzetiségi kérdésről, vagy bármiröl... Lehet rosszabb lenne a helyzet, de lehet hogy sokkal jobb, nem tudom :(

    az ujratermelesuket kellene idoben meggatolni, akkor lepni amikor meg cak munkanelkuli lett, amikor elveszette a csladjat hazat stb,

    Senki nem mondta, hogy begyüjtetni akarnám az embereket, hanem önkéntes alapokra helyezném a dolgot, és az is jelentkezhetne aki éppen tegnap veszítette al mindenét (ezzel megmenekülve az utcától, és még lehetősége is lenne visszajönni)

    https://blackfyre.ninja

  • Jim Karéj

    tag

    Nap mint nap a közvágóhídi aluljáron keresztűl megyek az 1-es villamoshoz, és kb egy hónapja éreztem olyat hogy elképeztő. Előre leszögezem hogy nekem nincs különösebb bajom a hajléktalanokkal, mert szerintem nem szabad általánosítani. Szóval reggel 6-óra és megyek suliba, álmosan, éhesen, vizsgázni. Megyek az aluljáró felé és már kint érzem hogy nincs valami rendben a légtérrel, beljebb érve látom a szerencsétlent hogy ott ül a saját még füstölgő műve mellett negyven centire. Igaz hogy csak 10 lépés átkelni az átjárón, de soha nem éreztem olyan hányingert, és nem öklendeztem annyira mint akkor.
    Ezt csak azért irtam ide mert, sokszor lehet olyat hallani hogy miért kell bántani szegényeket, se véleményem szerint ők is megtehetnek annyit hogy legalább ne olyan helyen végezzék a dolgukat, ahol több ezer embernek is szagolnia kell a mindenapokban.

    ''Én már annyi különöset láttam, hogy semmit sem találok különösnek.'' Különös

Új hozzászólás Aktív témák