Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • adalbert1

    veterán

    válasz Alukard #2 üzenetére

    Személy szerint a belvárostól nekem is hányingerem van... Sajnos minden nap a ferenciek terénél lévő aluljárón kell átmennem, és nagyon utálom már az ott dekkoló csöveseket, bérkoldusokat, aggresszív szórólaposokat...

    Másrészt meg nagyon sok csöves nem is akar ebből kitörni, mivel esélyt sem lát, hogy megváltoztathassa a helyzetét, beletörődött a sorsába.

  • God Vazzeg

    veterán

    válasz Alukard #4 üzenetére

    Na ezt az ötletet én támogatnám :C Szerintem nagyszerű dolog lenne, közmunkák mindig vannak, lehet csinálni :D

  • Szabesz

    őstag

    válasz Alukard #4 üzenetére

    Csak egy a bibi, hogy most elvileg demokrácia van, amibe ez nem fér bele...
    az hogy sajnos vagy nemsajnos mindenki döntde el..

    ¯\_(ツ)_/¯

  • Alukard

    senior tag

    válasz Alukard #30 üzenetére

    lemaradt...

    a demokrácia fő előnye/hátránya, hogy többség dönt, tehát ha az ország szavazni elmenő embereinek több mint 50% azt mondja, hogy igen megcsináljuk, akkor megcsináljuk. Ennyit a hőn szeretett demokráciáról ;]

    https://blackfyre.ninja

  • tiv61us

    őstag

    válasz Alukard #28 üzenetére

    jogod van egy gorenyt kulonbnek tartani egy hajlektalannal, nem is gondoltam, hogy Te valtoztasd meg, mondjuk az allatok akkor is kisbetu
    szerinted ha ugy nyitnek topikot, hogy zsidok, vagy allatok, ciganyok vagy allatok meddig maradna
    szoval ne itelj, hogy ne iteltess
    meg a szarban fetrengo hajlektalant se itelheted es nevezheted allatnak
    amugy a tema OK es lehet rola beszelni, de nem ilyen cimmel igy en itt abba is hagyom ezt a topicot

    "maradsz aki voltal, leszel aki vagy"

  • sghc_toma

    senior tag

    válasz Alukard #44 üzenetére

    Tudod, az ember egy olyan állat ami szeret máshogy gondolni magára. ...

    teljes mértékben tisztában vagyok azzal, hogy én meg Te, meg minden ember része az állatvilágnak.. csakhogy ha vki azt mondja egy másik emberre, hogy állat, akkor valószínűleg nem a szó biológiai jelentésére gondol, hanem pusztán lealacsonyító jelzőként használja...

    Ilyen alapon kérdezhetném, hogy mi alapján veszi el egy ember egy másik életét (főleg ha a fenn maradását nem veszélyezteti).

    és nem kérdezed?

    Mindenki mindennap ítélkezik a másik felöl, legyen az, hogy mit reggelezilel, vagy hogy mekkora parasztnak tartod a cikk íróját. Csak más szót használsz rá: ''döntés''.

    Azzal, hogy eldöntöm, mit reggelizek, mért is ítélkezek más felett?
    Nem mondtam egy szóval sem, hogy paraszt vagy, meg sem említettem a cikket a hsz-emben.. Csupán a cikk apropóján írtam úgy általában arról, amit látok az utcán.. És hidd
    el, hogy a legtöbb ember egy kalap alá vesz minden hajlétktalant..
    Egyébként teljes mértékben igazad van abban, hogy bárkinek joga van bármiről/bárkiről véleményt alkotni.. Viszont nagyon sokan nagyon sokszor előítéletek alapján döntenek, nem tények ismeretében alkotnak véleményt.. És ez nem feltétlenül jó...

    Az aki feladja ''emberi'' mivoltát abból mi marad?

    ööö.. ha most arra érted, aki önszántából ment ki az utcára, akkor nem tudok rá mit mondani.. illetve annyit, hogy gondolom nem ő az, aki a villamosra sz@rik..csak szimplán eléldegél az utcán..
    ha meg a többiekre gondolsz, akkor csak azt tudom mondani, amit az előző hsz-emben: nem kényszerültél még ki az utcára, nem tudod, Te mit tennél egy olyan helyzetben..

    Még vmi: diszkóból hazafelé igyekvő, saját hányásában fetrengő pénzes emberke.. ő is állat? amikor másnap a béemvéjében csücsül, akkor már nem az? pedig ő azért iszik, mert qrva jól esik neki.. a csöves meg talán azért, mert így legalább egy kis időre meg tud szabadulni attól a szartól, amin nap mint nap keresztülmegy..

    in asm we trust

  • sghc_toma

    senior tag

    válasz Alukard #46 üzenetére

    Ez most komolyan kérdés? Az én szemszögömből nincs külömbség, de az viszont a pénzes emberke döntése, hogy kimászik -e az árokból és letörli magárol a hányást, vagy ott marad mert ''jó így'' neki.

    Ez azért kérdés, mert lehet, h aki ott fetreng a hányásában, másnap leköpi a részeg csövest.. És egy diszkóból hazafelé igyekvő emberke azért könnyebben mászik ki a mocskából, mint az, akinek nincs hova másznia..
    És sokan vannak, akik bemennek, megfürdenek, és jobban örülnek egy szalámis zsemlének, mintha pénzt adnál nekik.. Persze sokan vannak azok is, akik nem.. Sokan vannak köztük is, akik szemét emberek.. És őket könnyebben veszi észre az ember, és ebből általánosítanak. Sajnos..

    Én személyszerint nem találok semmi élvezetet a piálásban, nem dohányzom, és nem is drogozom. ...
    Látod, ebben hasonlítunk.. Na jó, kávét azért iszom : )


    ... Minek? Senki nem tudna egy értelmes épkézláb választ összetenni.
    izé.. nem úgy értettem, hogy konkrétan nem teszed-e fel a kérdést. hanem, hogy magadban megfordul-e a gondolat, amikor gyilkosságról hallasz. gondolom (remélem) kevés ember van, akiben nem..

    ... és azzal, hogy a nyugati aluljáróban beülsz melléjük 1 délután erejéig, csak azért hogy benne legyél a TVben valahogy megmozgat bennem vmit amit jobb lett volna nem bolygatni.
    ilyen tényleg volt vmelyik tv-ben?? komolyan kérdem, nem nézek tv-t..

    #4-et olvastam, akartam is rá reagálni, csak vhogy kimaradt az első hsz-emből..
    Nemtom, lehet meg fogsz lepődni, de jó ötletnek tartom. Kapnának melót, szállást. Persze mindezt emberi körülmények között, nem olcsó, könnyen kihasználható igáslovakként kezelni őket.. Aki egy ilyen után is sírna, hogy neki milyen szar.. Na azt seggbe kéne rugdalni..

    Amikor ezeket a sorokat írom, kicsit hülyén érzem magam.. Itt ülök a meleg koliszobában, kávézom, és arról pötyögök, hogy mennyire szar nekik az utcán.. Szeretnék segíteni, de ugye erre nemhogy 1, hanem sok ember is kevés.. DE.. amikor végigmegyek az utcán, nem nézek keresztül a kéregetőkön, és ha van nálam szendvics, gyümölcs, ilyesmi, akkor szívesen adok.. Tényleg iszonyat jó érzés..

    in asm we trust

  • tiv61us

    őstag

    válasz Alukard #46 üzenetére

    annyit feltetlen ki kell javitanom, hogy nem hontalanokrol, hanem hajlektalanokrol beszelunk
    eleg nagy a kulonbseg
    a 4-ik hozzaszolasodban tett javaslat pedig vegrehajthatatlan
    amit Te javasolsz az munkatabor, es olyan mar volt igaz nem hajlektalanokkal alkalmaztak, de akkor sem hozott eredmenyt
    Persze a munkahekyteremtes nekik, es valamifele munkasszallo nem istentol elrugaszkodott gondolat
    persze sok penz es akarat kell hozza
    sajnos az a velemenyem tovabbrsa is, amig az un becsuletesen dolgozo , rendezett korulmeneyek kozott elo ember sem dozsol, maghyaran, nincs eleg love, marpedig most sincs, addig sem a hajlektalankerde, sem a ciganykerdes nem megoldhato
    penzzel mnden megoldhato ha van tarsadlmi tamogatottsaga is az ugynek, tarsaalmi tamogatottsaga meg akkor van, ha az ember szivesen tud adni, megha kozponti adobol is, mert van mibol
    errol most szo nincs
    anugy abban egyetertunk, hogy el kellene erni, hogy valami hajlektalanszallora bemenjenek, mert a mai allapotok snkinek sem jo, sem nekik sem a varosnak
    mondjuk en majd 10 eve nem voltam othon, de mar akkor is gaz volt a helyzet
    1990-ig peldaul volt olyan trveny, hogyha 3 honapig nem volt igazolt munkahelyed akkor lecsuktak 30 napr/kmk/, na akkoriban a csovesek nem is ezek voltak hanem a Mobilosok, Eddasok
    beleptunk a demokraciaba, csak a gondokra nincs megoldas

    [Szerkesztve]

    "maradsz aki voltal, leszel aki vagy"

  • tiv61us

    őstag

    válasz Alukard #50 üzenetére

    hivhatod akarhogy, ha azt mondod, hogy be kell gyujteni Oket, es dolgozzanak, az munkiatabor meg akkor is ha penzt kapnak erte
    fejlodesunk mai fokan nem megvalosithato, bar teny nekik is jo lenne ha dolgozhatnanak es lenne hol lakni, mar aki meg fizikailag kepes ra, mert ne feledjuk rengeteg kozottk a fizikailag es szellemileg leepult visszafordithatatlan ember
    az ujratermelesuket kellene idoben meggatolni, akkor lepni amikor meg cak munkanelkuli lett, amikor elveszette a csladjat hazat stb,
    ez a nehez

    "maradsz aki voltal, leszel aki vagy"

Új hozzászólás Aktív témák