Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #82146048

    törölt tag

    válasz Sirandrish #10 üzenetére

    Nem ez folyik... arról volt szó, hogy a konzol képes lesz natív 4K felbontásra, és játéktól függően mellette 60 FPS-re. Itt egy korábbi cikk: "the two outlets saw a Forza Motorsport demo running at native 4K and 60 frames per second. That doesn't mean every game will run this way -- or consistently -- but it's a promising indicator of the console's power."
    Először meg a Forzát mutatták be, az 4K mellett 90 FPS-sel futna, ha nem lenne 60-ra limitálva.

    Szerintem meg kéne várni, hogy megjelenjen a konzol, és a fejlesztők az adott játék korai fejlesztési szakaszától már figyelembe vegyék az új Xbox képességeit. Gyorsabb a proci, erősebb a GPU, van +4 giga memória (ez baromi sokat számít) a PS4 Pro-hoz képest. Van miből kihozni a 4K-t.

    Az új AC még 30 FPS-sel is nagyon jól néz ki szerintem, meg a vízeffektek is :) FHD-ban megvan a stabil 60 FPS?

  • #82146048

    törölt tag

    válasz rodrigez #25 üzenetére

    Azt tudjuk, hogy házon belül, nagyon magas költségvetéssel milyen ügyesen optimalizálnak, de egy multiplatform játéknál ezzel sosem törődnek annyira, pedig ezzel lehetne áthidalni az ilyen korlátokat. Szerintem is egyelőre a 4K, 30 FPS lesz a jellemző, ezzel a sakktáblás megoldással (ami egyesek szerint nem is észrevehető). Idővel kitapasztalják, ez mindig így volt. Biztosan az új játékoknál lesz majd látható javulás a konzolok között.

  • #82146048

    törölt tag

    válasz Szakiii #27 üzenetére

    Pedig az is sokat számíthat. Ha az egyiken FHD-ban 30 FPS-sel fut a játék, a másikon 60-nal és szebb textúrákkal, akkor utóbbi a jobb (márpedig a Microsoft erről beszél). Ezt kell elérni a legtöbb játéknál, és kész. Ehhez a fejlesztőknek is partnernek kellene lenniük, de például a multis játékoknál máris problémás lenne egy Xbox One S-es 30 FPS-t összeereszteni egy X-es 60 FPS-sel.
    Exkluzívok vs. teljesítmény és látvány. Kinek mi.

    rodrigez: Én fordítva vagyok ezzel: nem tudok olyan exkluzívot mondani, ami miatt vennék egy PS4-et (mondjuk új Xboxot sem). Olyan van, amivel játszanék. :) Ellenben az Xboxnál már az is tök jó, hogy ha megveszem azt a pár játékot konzolra, ami cross play-es, akkor PC-n is megvannak. A visszafelé kompatibilitás ezerszer jobb, és ott vannak a Microsoft Studios által kiadott játékok.

  • #82146048

    törölt tag

    válasz rodrigez #32 üzenetére

    Nagyon érdekes a helyzet. Az eladások alapján látjuk, hogy a Microsoft szekere nem megy annyira, mint a Sonyé. Mivel ez a tendencia nem nagyon akar változni, így a Microsoftnak lépnie kellett. Ha nem az exkluzívokkal tűnik ki, akkor mivel?

    Az egyik megoldás a haverkodás egy hatalmas játékosbázissal, a PC-sekkel. Vannak nagyon jó konzolos játékok, és ott az egyik leginkább vágyott játék, a Forza, adjuk ki nekik is, és legyünk szimpatikusabbak a konkurenciánál, így nő a vásárlási hajlandóság irányunkban, és talán a Win10 is jobban megy. Ebbe a Sony sosem fog beszállni, hiszen neki az az érdeke, hogy a minél több exkluzív miatt az ő konzolját vegyék, mert elsősorban azok adják el, másodsorban pedig a multiplatform címek. Az előző generációnál a Wii U kb. minden esetben a legrosszabb teljesítményt hozta, a második helyen meg általában a PS3 állt. Lassabb töltés, alacsonyabb FPS, stb. Ha sok multiplatform játékod van, akkor nem mindegy. Ez most kevésbé érezhető a konzolok között, de talán a One X megint elő tudja hozni.

    A másik megoldás az erősebb konzol, annak minden előnyével együtt, erről már volt szó. A harmadik megoldás az olcsóbb gép. A játékosoknak pedig összességében az a jó, ha minden mindenhol elérhető. Szóval egyetértek, ez jó elgondolás :)
    Persze mondhatjuk, hogy akár a Last of us sem lett volna olyan amilyen, ha nem a Sony áll a háttérben, hanem multiplatform játék lett volna, és ez valószínűleg igaz is. Mindkét oldal érthető.

    Hmm, látszólag veszteségről nincs szó, de nem is magas haszonkulccsal dolgoznak.

  • #82146048

    törölt tag

    válasz Szakiii #37 üzenetére

    Nem állítottam, hogy az adja el. Összességében kell nézni, hogy melyik konzol mit nyújt. Xbox-on berakod a régi lemezed, és megy a játék. PS-en vagy újra megveszed a digitális verziót (ha van), vagy bérled és streameled. PC-n is veszik őket, és az Xbox One tulajok több mint fele is már játszott így régebbi játékkal.
    Szóval nem mindegy, hogy újra meg kell venned azt, ami már megvan, vagy hogy kell-e még a régi konzol a tévé alá :)

    De megismétlem: ha az exkluzívok miatt a PS kell, akkor nincs kérdés, mert azok a címek nincsenek máson (és fordítva). Ha azok kevésbé érdekelnek, akkor jön minden egyéb, amit korábban írtam.

Új hozzászólás Aktív témák