Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Crystalheart

    senior tag

    válasz Huma #21 üzenetére

    Számomra nincs konkrét, általam áhított dolog, csak célok, álmok. Most kb. mélyszegénységben élek, az egyetlen luxusom a számítógép és a net. Még a tüzelőnek valót is magam gyűjtöm az erdőben, hogy a hátam beletörik... De tudod mit, elvagyok én négy szürke fal közt is egész életemben, de hatalom kell, hogy én valóban javíthassak milliók életén. Nem akarok egyenlő lenni senkivel sem, rohadtul nem, hiszen akkor a nagyátlaghoz hasonlóan alig hatnék a világra. Így vagy úgy, pénzzel vagy pozícióval, de az álmaim felé kell haladnom.

    A te gondolkodásod eleve önzőséget feltételez. De ezzel megfosztanád az önzetleneket is a lehetőségtől.

    És még egyszer leírom: miért fáj neked, ha valakinek van X milliárdja? Attól még neked vagy bárki másnak nem lesz kevesebb, hacsak nem épp közvetlenül téged zsákmányolt ki. A vagyona tovább kering a gazdaságban, talán épp te tartod kezedben.

    De mindegy, én a realitásról beszélek, mert másról nincs értelme. Légből kapott, irreális ideákkal nincs értelme szembe menni.

    [ Szerkesztve ]

  • wednesday

    őstag

    válasz Huma #21 üzenetére

    Ez a mindenki meg van elégedve a helyzetével tényleg elég elérhetetlen feladat. Ez egy olyan dolog mintha úgy akarnál sakkjátszmát nyerni, hogy egy bábudat se veszítsed el sőt egyet se üss le az ellenfeléből. Elég nehéz.
    Te egy nagyon távoli dologról beszélsz, ami szerintem még évezredek múlva se teljesíthető be. De ha mégis, egy biztos. Odáig valahogy el kell jutni. :) Tehát azzal is kéne foglalkozni, hogy most jelenleg mit csinálunk.
    Amit látod a legfőbb baj nem a rendszerrel, rendszerekkel van, hanem a rendszer "üzemeltetőivel". Bármint találunk ki ez a "hibajelenség" megmarad mindig.

    Szerintem a közel jövőben az lenne a megoldás (természetesen nem mindenre) , hogy a fogyasztói társadalomról áttérnénk az újratermelő társadalomra. Persze a fogyasztást nem dobnánk ki az ablakon, hiszen erről szól az emberi gazdaság már évezredek óta, kereslet és kínálat.
    Egyrészt ez szükséges és elkerülhetetlen szerintem, hiszen a környezetet és saját magunkat nem terhelhetjük tovább. A természettől nagyon sokat tanulhatunk, végre egy kicsit harmóniába kerülnénk vele. Hiszen ott is megfigyelhető az állandó körforgás, hogy mindennek megvan a helye és semmi se "szemét".
    Ezzel a lépéssel nagyot lépnénk előre, úgy erőforrásokat kapcsolnánk be a gazdaság vérkeringésébe, tömegesen lehetne (hosszú távon) új munkahelyeket teremteti.

Új hozzászólás Aktív témák