Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Crystalheart

    senior tag

    válasz Huma #21 üzenetére

    Számomra nincs konkrét, általam áhított dolog, csak célok, álmok. Most kb. mélyszegénységben élek, az egyetlen luxusom a számítógép és a net. Még a tüzelőnek valót is magam gyűjtöm az erdőben, hogy a hátam beletörik... De tudod mit, elvagyok én négy szürke fal közt is egész életemben, de hatalom kell, hogy én valóban javíthassak milliók életén. Nem akarok egyenlő lenni senkivel sem, rohadtul nem, hiszen akkor a nagyátlaghoz hasonlóan alig hatnék a világra. Így vagy úgy, pénzzel vagy pozícióval, de az álmaim felé kell haladnom.

    A te gondolkodásod eleve önzőséget feltételez. De ezzel megfosztanád az önzetleneket is a lehetőségtől.

    És még egyszer leírom: miért fáj neked, ha valakinek van X milliárdja? Attól még neked vagy bárki másnak nem lesz kevesebb, hacsak nem épp közvetlenül téged zsákmányolt ki. A vagyona tovább kering a gazdaságban, talán épp te tartod kezedben.

    De mindegy, én a realitásról beszélek, mert másról nincs értelme. Légből kapott, irreális ideákkal nincs értelme szembe menni.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák