Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Crystalheart

    senior tag

    válasz Huma #19 üzenetére

    Csak amit te írsz, az piacgazdaság mellett kivitelezhetetlen. Legföljebb az állami tisztségek béreit lehetne ily módon szabályozni, de egy magáncég profitjának elosztásához semmi köze nincs senki másnak. Sem ahhoz, hogy az egyes emberek mit vásárolnak. Lehet szigorítani a minőségellenőrzést - szerintem kellene is -, de egy bizonyos határon nem etikus túllépni.

    Azon kívül az, hogy valaki gazdag, nem jelenti, hogy a pénzét a párnája alatt dugdossa, hogy senki ne férjen hozzá. Akinek van 20 milliárdja, nagyon valószínű, hogy ebből 19 milliárdot legalább befektetett, ergo a pénze mások kezében forog, és lehet, hogy éppen a kispénzű alkalmazottnak termel egy kis vagyont. Egy gazdag ember pénze olyan, akár egy cég vagyona, csak épp természetes és nem jogi személy a tulajdonos. Még egyszer mondom, a világ csak akkor lesz szegényebb ezzel, ha ül a pénzén, de ilyet szerintem épeszű nem csinál.

    Vagy mi a gond a gazdagokkal? Fáj, hogy ő létbiztonságban él, mások meg nem feltétlenül? Irigység? Speciel nekem is közvetett célom a gazdagság, máshogy nem tehetek szert a kellő hatalomra.

Új hozzászólás Aktív témák