Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Huma

    addikt

    válasz Crystalheart #18 üzenetére

    Persze. Jogos amit írsz. De az egyenlőséget nem is így gondoltam.
    Természetes, hogy mindenki csinálja azt amihez a legjobban ért.
    Ellenben ne legyen az, hogy egy focista havi 100 milliót keres egy gyári munkás meg 150 ezret.
    Szóval inkább anyagi egyenlőségre gondoltam. Nem kell természetesen, hogy teljesen egyenlő legyen a fizu, de ne az legyen ami ma van. Pl mint amikor egy vezérigazgató 20millió dolláros végkielégítést kap. Nevetséges. Egy olyan ember aki sokkal többet dolgozott és sokkal nehezebb munkát végez meg nem kap semmit.

    A mezőgazdaság lehet hogy nem tudná jelenleg teljes mértékben ellátni a földet, de az irományomban szót ejtettem a népességszabályozásról. Indiában, Kínában, Afrikában túlnépesedés van. Bőven elég lenne ha minden házaspárnak csak egy utódja lenne amíg a kívánt szintre nem csökkenne a népesség.
    Egy olyan helyen ne lakjanak pl 100 millióan ahol csak 5 millió embernek lehet megtermelni az élelmet.

    A kapitalizmus része az is, hogy olyan termékeket sóznak rá a tömegekre amire semmi szükségük sincs. Ügyes reklámokkal, kampányokkal sokakat rávesznek a felesleges költekezésre.

    Mondok egy példát a helyes vásárlásra. Én például vettem egy elemlámpát 15e-ért. Ütésálló, vízálló, kicsi (két ceruzaelemes), repülőgépgyártásnál használt alumíniumból van. Ledes és iszonyat erős fényt ad ki úgy hogy mellette keveset fogyaszt. Maga a led 50 ezer órát bír ki minimum. Ráadásul szabályozható a fényereje.
    Ez a lámpa valószínűleg életem végéig jó lesz, nem fog elromlani.

    Ezzel szemben vannak az ócska 500-3000Ft-s lámpák amik, hol működnek, hol nem és pár évig húzzák csak. (Tudom, hogy erre is van ellenpélda.)

    De ugye egy átlag cégnek nem érdeke az, hogy olyan termékeket állítson elő ami 50 évig működni fog.

    Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

Új hozzászólás Aktív témák