Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • VaniliásRönk

    nagyúr

    válasz rudi #37 üzenetére

    Viszont jelenleg rosszfelé halad az Intel és finom korrekciókkal már nem lehet helyes irányba állítani a céget. Rövidtávon teljesen meg van kötve a kezük, 2013-ban az Atom semmilyen szempontból sem versenyképes egyik piacon sem, a Haswellt nem lehet racionálisan leskálázni a 2-5W-os tartományba (és ha lehetne is ingyen kéne adni a drága platform miatt hogy versenyezhessen a SoC-okkal), a kifutó Ivyt meg aztán sehogy sem. Egy darabig még lehet terrorizálni a piacot a jelenlegi Atommal, de őszintén remélem, hogy nem sokáig.
    Középtávon is az a gond, hogy egy éles irányváltástásra felkapja a fejét a piac, a megítélésük meginog, a piaci értékük és súlyuk csökken. (mondjuk van honnan) Ezt ugye lehet tompítani egy új CEO-val akinek "új elképzelései vannak", pláne ha találnak egy olyan bohócot mint mondjuk Ballmer, de a pletykákkal akkor sem fognak tudni mit kezdeni.
    Hosszú távon pedig az a gond, hogy az Intel fennállása óta az x86 monopóliumára épít, szerintem rettegnek attól, hogy olyan terepre merészkedjenek, ahol nincsenek védve a saját ISA-jukkal és súlyukkal. Plusz nem egy, hanem rögtön két teljesen új architektúrára lenne szükségük, mert parallel processingre amit eddig összeraktak ragaszkodva az x86-os alapokhoz nem fog tudni versenyezni olyan architektúrákkal amiknél nem volt ilyen ostoba megkötés. Emellett mivel az Atomot valóban elhanyagolták eddig az ARM lassan olyan tehetetlenséggel rendelkezik az iparban mint az x86, így előállhat az a helyzet, hogy sok szegmensben az x86 többé nem előny, hanem hátrány, tehát ARM-re váltani nem lehet, hanem kelleni fog. (látjuk az x86 Android is milyen mostohagyerek) Ez eddig két új architektúra és tapasztalatuk igazán egyikben sincs, ezen felül még az x86-ot is változatlan lendülettel fejleszteni már nem pénz, hanem emberi erőforrás és menedzsment kérdése.
    Szóval szerintem a paic átrendeződése miatt az Intelnél is alapvető változásokra lenne szükség hosszú távon, de őszintén szólva kétlem, hogy ehhez meglenne az akarat. Egy új CEO önmagában kevés a menedzsment többi részének ellenállásával szemben, ha pedig elkezdik kirúgdalni a begyepesedett öregeket az csak olaj lesz a tűzre a rosszindulatú pletykáknak és borul minden.
    Ha az AMD eljut odáig, hogy lesz ütőképes ARM SoC a kezükben meg szerverkbe is alkalmas APU akkor talpraállhatnak. Csak hát ARM SoC-ot sem lehet pikk-pakk összedobni és kérdés hogy a Richland előrelépés-e az integrációban vagy erre is várni kell 2014-ig. Kíváncsi vagyok mi lesz, és főleg hogy az AMD képes lesz-e túlélni addig. Soha sem árt eggyel több erős konkurens.

    [ Szerkesztve ]

    "Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

Új hozzászólás Aktív témák