Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • raziel01

    veterán

    válasz TGWH #143 üzenetére

    PS3?
    Ebben még BluRay olvasó sincs, PS3-ban még az is van.

  • Bagira01

    veterán

    válasz TGWH #143 üzenetére

    Ne csak a 99 dolcsinál ragadjunk le. Ok hogy olcsóbb de cserèbe butább is egy normál konzolnál abban amore egy konzol való.

    Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

  • Prof

    addikt

    válasz TGWH #159 üzenetére

    Mi az hogy, nézd meg milyen játékkal játszanak legtöbben. A kis telefonosokkal.
    Hány kört vert csak az Angry Birds az öszes egyéb csúcs game-re ? :D

  • Bagira01

    veterán

    válasz TGWH #159 üzenetére

    Egy konzolnál miről szólna ha nem a grafikáról? Ezzel az erővel jó a sima kazettás tvjáték is jó, ha játszani akar az ember:DDD Ha a konzol mivoltát nézzük akkor nem nagyon olcsó, a már említett 43k xbox 360 slim-hez képest :(

    Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

  • PHM

    addikt

    válasz TGWH #165 üzenetére

    "Egy pc-n egyszerűen mindig is szebb játékok futnak."
    Ez egyrészt nem igaz, másrészt szvsz a gamerek zöme nem gyönyörködni,
    hanem játszani akar. (Legalábbis remélem.)
    "Ráadásul a konzolok megoldásaival egyre több embernek lesz tele a hócipője."
    Nyilván ezért fogy (néhány kivételtől eltekintve) nagyságrendekkel több játék
    a konzolokra. ;]
    FPS:
    Számtalanszor kibeszélve, egér-bill kombóval sokkal hatékonyabb az irányítás.
    És? Attól még élvezhető konzolon is, különösen, ha valaki nem a percenként
    kiosztott headshotok számára gerjed.
    RPG:
    Azért azt megnézném, hogyan játszol egy kifejezetten konzolra fejlesztett
    RPG-vel egér és billentyűzet segítségével...
    RTS:
    Na ez az, amihez szerintem is elengedhetetlen minimum az egér.
    Nem véletlen, hogy ritka madár konzolokon.
    Tessék már végre észrevenni, hogy a konzol és a PC nem vetélytársai
    egymásnak, hanem kiegészítői. Jól megférnek egymás mellett, még ha
    vannak is átfedések a funkcióikban.
    A játékokat meg azért butítják agyon, mert a T. vásárlók ezt veszik.
    Majd ha a boltok polcain marad az összes mai (egyébként csili-vili)
    4-5 óra alatt végigjátszható szutyok, akkor talán a fejlesztők is másképp
    fognak állni a dolgokhoz.

    Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

  • raziel01

    veterán

    válasz TGWH #167 üzenetére

    Annyi hülyeség hangzott itt el, inkább csak egyre reagálnék. Aki eleve egy konzol hater csak az mondja azt, hogy 15k a játék.
    Fél éves játékokat már 3-4k-ért be lehet szerezni. Aztán meg eladhatod ugyan úgy 3-4k-ért.
    Nekem eredeti boxom van és már vagy 15 játékok végigtoltam csak utána mindig eladtam a játékot így kb 3-4 ezer Ft-ba került a 15 játék végigtolása, a többi pénz visszajött az eladásokból.

  • raziel01

    veterán

    válasz TGWH #169 üzenetére

    Jatekaim.hu pont ezért van. Ott el lehet adni és hidd el mindent megvesznek csak lehet, hogy nem 1 nap alatt hanem 1 hét alatt.

  • MasterMark

    titán

    válasz TGWH #169 üzenetére

    Én sem szoktam eladni a játékokat, de azt a 3-4 ezret bőven megéri. És akkor néha veszek egyet teljes áron ami nagyon kell. Ki lehet bírni.

    Konzol hate-er (gondolom).

    Amúgy tényleg elég butaságokat mondasz...

    Switch Tax

  • Ati3120

    tag

    válasz TGWH #167 üzenetére

    Xbox-on és Ps-en is van Online bolt mint a steam jó mondjuk nem akkora kínálattal .Az meg nagyon nagy hogy a konzolok irányítása darabos :F te játszanál egy Tekent vagy egy Dead or alive-ot billentyűzet egér komboval vagy egy ninja gaident :P ? Az Rts-ek hez tényleg jobb csak az stílus abszolút hidegen hagy . Van itthon egy x360 joy és nekem pl. sokkal kényelmesebb a fotelban ülve így játszani a mirors edge-vel mint az ölembe venni mindent. Az hogy konzolon nincs rpg az meg a másik nagy okosság .Igazából nem lesz attól hülye joy-os irányítás hogy neked nem megy és a konzolok se lesznek rosszabbak mert neked nem tetszenek .warez ps3-on már könnyebb mint pc-n letöltöd az iso-t és rámásolod a vinyóra ennyi,pc-n meg telepítheted,crackelheted,csomó vírust benyalhatsz közben mi ebben a könnyeb ? Ez tipikusan egy olyan eset amikor egy Opel astrán egy Suzukit levizelő gyerek matricája van és fordítva.

    [ Szerkesztve ]

  • MasterMark

    titán

    válasz TGWH #174 üzenetére

    Nem értem most miről is beszélünk?

    Azért drágább a konzolos játék, mert extra olcsó a hardver.

    A játékok irányítása kitanulható, igaz viszont hogy a kontrolleres irányítás korlátoltabb, de ettől még nem szar az összes konzol...

    Switch Tax

  • MasterMark

    titán

    válasz TGWH #174 üzenetére

    Az a ráugrás amiről beszélsz az auto-aim. Rásegítés olyanoknak akik nehezen céloznak, kikapcsolható...

    Amúgy meg mégis mi rosszabb? Az irányítás? Igen tudjuk, hogy nem ugyanolyan... De bőven megfelelő...

    [ Szerkesztve ]

    Switch Tax

  • MasterMark

    titán

    válasz TGWH #177 üzenetére

    Így van a konzol csak játékra jó. (Bár próbálgatnak mindenfelé elmenni vele.) Egy PC-t sosem helyettesíthet.

    Engem a mod-ok soha nem érdekeltek. De tény hogy a konzol rendszere zárt, a PC-vel ellentétben.

    szerk.: Kontrollerrel is megtanulható olyan szintű célzás, hogy kilődd a szemét. ;)

    más: Hogy témánál maradjunk, mondjuk szerintem is ezt a csoda-masinát mindenki fogja mindenre használni, csak arra nem amire kitalálták. :DDD

    [ Szerkesztve ]

    Switch Tax

  • PHM

    addikt

    válasz TGWH #167 üzenetére

    Akkor nézzük tételesen:
    Mitől szebb egy játék PC-n?
    - Hogy 3-4x annyi pixel van rajta?
    - Hogy több a poligon?
    - Hogy több grafikai effekt van benne?
    Elárulok egy titkot: ezt a játszani vágyó userek nagy többsége letojja.
    Plusz élményfaktor ugye, hogy mindezek mellett esetleg csúnyán szaggat
    az adott játék PC-n, mert "gagyi konzolport".
    Ezen kívül nem ártana kicsit utána járni, mert bizony én már olvastam olyan
    panaszt, hogy adott játék rosszabbul néz ki PC-n, mint konzolon.
    A grafika pedig azért fejlődik, mert a hardverek fejlődésévek hozományaként
    minimális erőbefektetéssel lehet azt szebbé tenni.
    Hidd el, normális történetet összehozni sokkal nehezebb feladat.
    A hosszabb játékidő ugyanaz a tészta, ráadásul nem is érdeke a kiadónak.
    Az újrajátszási faktor meg egyenesen ördögtől való. Szerintük...
    Mert akkor nem fogják tudni eladni minden évben az aktuális sokadik részt.
    A többire csak röviden:
    "Pc-n játszom rpg-t, mert konzolon 1, nincs és 2, hülye az irányítás."
    Attól tartok, nem vagy tisztában az RPG fogalmával. Final Fantasy... valaki?
    "Hát én nem élvezem a konzolos irányítást, egyszerűen pocsék, darabos."
    Ez a nap fénymondata. :DDD Játszottál te valaha konzolon? Nem FPS-t persze.
    "Vetélytársai, mert amíg én nem tudok egy konzolon programozni, dokumentumokat szerkeszteni, netezni, meg minden mást amit a pc-n lehet, addig én nem vagyok hajlandó egy havi fizetésemet konzolra költeni."
    Nem, inkább mégis ez a nap fénymondata. :K
    Szerinted hány konzol tulajdonosnak van PC-je?
    Megkockáztatom, hogy mindnek...
    A PC-dben mennyi pénzed is van összesen? Hány havi fizetésed?

    Egyébként nem akarlak meggyőzni. Azzal játszol, ami tetszik.
    De azért a PC-n, sőt, a konzolon kívül is van szórakozási lehetőség.
    Ha szerencséd van, messze jobb grafikával... ;)

    Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

  • MasterMark

    titán

    válasz TGWH #200 üzenetére

    A konzol csak játékra való értsd már meg. PC-n sokkal több mindent lehet csinálni, persze... De mi most a játék oldalát nézzük a dolognak.

    "Igen, a pc drágább. De vedd hozzá, hogy ezért sokszor annyi tárhelyet kapsz"
    WTF? :F Ennek mi köze bármihez?

    A konzol játékok ugyanúgy folyamatosan fejlődnek, ha megnézel egy régi meg egy új játékot látszik a különbség. A fejlesztők rákényszerülnek, hogy kihasználják a hardvert a végletekig.

    60 ezerért te nem veszel olyan PC-t ami egy konzol szintjén futtatná a játékokat...

    Demo mindig is ingyen volt, soha nem kellet érte fizetni.

    320 GB tárhely már bőven elég, bármire. És annyi játékkal senki nem játszik egyszerre, hogy esetleg ne maradjon helye. Ami már nem kell le lehet törölni, aztán ha mégis kell újra le lehet tölteni. De ez már extrém eset, nagyon ritka...

    Switch Tax

  • MasterMark

    titán

    válasz TGWH #202 üzenetére

    A konzol árából nem jön ki egy olyan PC ami a konzol szintjén futtatná a játékokat, ezt mondtam.
    Nem érted a lényeget. A PC nyilván több mindent tud csinálni, de most itt nem ez a lényeg, hanem csak a játékok.

    freemanone: Akkor én valami extrém eset vagyok, mert értenék a PC-hez, de nem lenne annyi pénzem, hogy azt fejlesszem, ezért amim volt pénz azt inkább konzolba fektettem, és nem bántam meg.
    A jó kis régi antik P4-emen meg ki tudom élni a karbantartási, és moddingolási vágyaimat is. :))
    (Mondjuk az zavar kicsit, hogy az XBOX-omat nem szethetem szét, de ha majd lejár a garancia... Muhahaha ;] )

    [ Szerkesztve ]

    Switch Tax

  • raziel01

    veterán

    válasz TGWH #200 üzenetére

    Na akkor szépen sorban:

    "Pc-n pl. ott a Skyrim. Nem moddolhatod konzolon, ez csak egy kitérő"

    Én mindig úgy voltam PC-n, hogy úgy játszok ahogy a fejlesztő megálmodta. Szóval nem zavar, hogy konzolon nem lehet mókolni.

    "de p4-es géppel játszom. Ember, bármi fut, csak lejjebb kell venni a grafikát... ha meg nem fut, vársz vele az új gépig, ami láss engem, lehet akár 8 évente is..."

    Hát azért P4-es géppel már azért kell kompromisszum ha elindul egyáltalán. Mondjuk én inkább nem játszanék minthogy full minimumon játszak 15 FPS-el. Ezzel szemben box 45k és maxon visz mindent amit arra kiadnak még 7 év után is.

    "Ettől függetlenül, aki nem engedheti meg magának, nem vesz konzolt." -->You don't say? Aki nem engedheti meg magának az nem vesz Ferrarit sem.

    "Igen, a pc drágább."

    Igen bizony.

    "De vedd hozzá, hogy ezért sokszor annyi tárhelyet kapsz, modernebb, szebbek a játékok, amik ráadásul folyamatosan fejlődnek, nem csak pl. 8 évente kapsz egy új lépcsőfokot. "

    Mihez kell a tárhely? A warez játékhoz meg a warez filmhez? Konzolon is lehet kapni 320 GB-os HDD-t amire 30 játék felfér.
    A konzol játékok is fejlődnek. Attól még, hogy fix a hardver évről évre szebb minden. Halo 4 durva lesz nagyon pedig 2005-ös hardver.

    "Ezen kívül megnézném hogy vágsz videót konzolon, hogy nyomtatsz."

    Ki a fene akar nyomtatni meg videót vágni? Ne vegyek laptopot se, mert nem lehet vele telefonálni? lol

    "De ha hozzáveszem a normális tv árát, akkor ugyan annyiért vettem a pc-t, mint a konzolt, és ugyan addig kitartott"

    Nem muszáj TV-n játszani. Én 22 colos monitoron játszok.

    "Hozzáteszem, MA IS vehetsz 60 ezerért pc-t, ami futtatja a legújabb játékokat. Lehet minimál grafikán, de futtatja. Veszel bele pár év múlva egy vga-t, és játszol tovább, úgymond magasabb szinten, mint egy konzolon (pl. megjelent a physicx idő közben, mikor épült az be a konzolokba, hány éve?)."

    Attól még, hogy egy fos gépbe veszel egy jobb VGA-t nem igazán fog jobban menni. Erős proci kell ami kihajtja meg mondjuk 4 GB RAM. De még ha magasabb szinten is játszanál egy PC-vel akkor sincs rá csomó jó játék. Physicx nem létezik konzolon meg Directx sem, egyszerűen rá van programozva a hardverre a játék meg a fizika meg minden.

    "raziel01. Most már egy 45 ezres vga-n is elfutnak a legújabb játékok."

    Igen, 45 ezres VGA és akkor tedd hozzá, hogy normális alaplap 20-25k, 4 GB memória biztos 10k, meg proci is mondjuk 25-30k. És akkor nem említettem a DVD írót, merevlemezt.

    "Itt nem mindenki csak sz&rja a pénzt. Igen, az is gond, ha hitelt vesz fel plazmatv-re."

    Ez megint egyéni szociális probléma és nem ide tartozik. Kit érdekel ki hogy él?

    "Miért is játsszon bárki is négy órát, 16 ezer forintot kidobva pl. az új cod-dal "

    Lehet, hogy 16 ezer volt de több hónapig lekötötte az embert a multi.

    "A másik meg, hogy nem mindenkinek van kedve és ereje játszani, van akinek be van osztva minden hétvégéje nyáron..."

    Egyéni szociális probléma szintén. Hogy jön ez a konzol vs PC témához? Én is dolgozok van mikor este 10-ig, még sem rinyálok.

    "Ezért jó a pc, állítgathatsz ini fájlokat. Konzolon erre esélyed sincs, most mondjam azt, hogy vérpistásabb?"

    Minek akarna bárki is konzolon INI fájlt átírni mikor minden maxon megy?

  • PHM

    addikt

    válasz TGWH #200 üzenetére

    "A játszani akaró userek a grafikát nézik."
    34 éve játszom videó játékokkal és még nem unom.
    Ez alapján beleférek a "játszani vágyó user" kalapba?
    Szóval szerintem egy bizonyos szint felett a grafika másodlagos.
    Hidd el, rengeteg olyan dolog van még, amivel agyon lehet csapni a játékélményt.
    Grafika ide vagy oda...

    PC vs konzol téma:
    Nem tudom, miért nem lehet felfogni, hogy akinek konzolja van,
    zömében PC-vel is rendelkezik. A két dolog jól megfér egymás mellett.
    A konzollal játszik, esetleg multimédiázik, míg a többit elintézi a PC-n.
    De még ez sem teljesen igaz, hisz olyan is van, aki mindkét platformon játszik.
    Mindez csupán annak függvénye, hogy ki milyen stílusú játékokat szeret,
    és az mely platformon szimpatikusabb, illetve jelenik meg.

    A hozzászólásaid olvasva két dolog sejlik fel bennem veled kapcsolatban:
    Az egyik, hogy valószínűleg nem sok tapasztalatod van a kurrensgen
    konzolokkal kapcsolatban, míg a másik némi "savanyú a szőlő" effektus.

    [ Szerkesztve ]

    Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

  • raziel01

    veterán

    válasz TGWH #211 üzenetére

    "Igen, én is így voltam, de olyan szinten butították le a Skyrimot, hogy muszáj lesz váltanom, moddolni... ráadásul az alap textúrák is rondák "

    Semmi baj nem volt vele alapból sem. Teljesen élvezhetően néz ki. Bár nekem nem tetszett kb 10 órát játszottam vele aztán meguntam.

    "A physix pl. iszonyat jó látványelem, csak nagyon eszi a gépet."

    Parasztvakítás. Egyszerűen, hogy lebeg a függöny vagy ilyesmik azt Physix nélkül is meglehet csinálni. Lásd Warrior Withinben voltak ilyesmik.

    "A gond az, hogy minél többet dolgozol, hogy vehess konzolt, annál kevesebb időd lesz játszani..."

    De PC-re is ugyan annyi időd fog jutni. Aki vesz konzolt az hanyagolja a PC-t.

    "És a 22"-es monitort adták a konzolhoz? Vagy bemegyek a boltba és ha azt mondom, hogy konzolom van, adnak egyet ingyen?"

    PC-hez alapból kell egy monitor. Arra meg rálehet kötni a konzolt is.
    22 colosnál kisebbet nem éri meg venni, mert a 19 colos szélesvásznú függőlegesen elég kicsi, a 4:3-as monitorokat meg aranyárban mérik.

    "Ja, hát kérem szépen pc-n is rá van programozva..."

    Nincs. Mivel ott ezerfajta különböző hardver van így kell egy fordító azaz a DirectX ami felesleges erőforrásokat zabál.
    Ellenben konzolnál ismert a hardver és fix ezért nem kell fordító ergo 2005-ös Xboxon is úgy néznek ki a játékok mint PC-n. Van kivétel, például Battlefield 3 durva PC-n de durva gép is kell hozzá.

    De van olyan, hogy olcsó és jó.
    Xbox 40k-ért vettem, a játékok szépen néznek ki rajta bár nem vagyok annyira grafika függő de az tény, hogy pl Assassin's Creed nem szebb PC-n.
    Játékokat olcsón veszem 3k körül aztán eladom ha végigvittem.
    Szóval nekem olcsó és jó az Xbox és hatalmas élvezet játszani például a legújabb Mortal Kombattal.

  • MasterMark

    titán

    válasz TGWH #211 üzenetére

    "nem a grafika a lényeg, máskor meg hogy milyen szép a konzol képe öt év után is..."

    Ez nem üti egymást. Ha belegondolsz 6 éves hardverhez képest igenis szépnek számít, főleg annyi pénzért.

    Most mi van a Mirror's Edge-el? Én XBOX-on játszottam végig. Mi benne a rossz? Nem vettem észre semmit ami rontana a játékélményen. (Hogy a grafika gyengébb, nem érdekel, tudjuk...)

    Switch Tax

  • MasterMark

    titán

    válasz TGWH #217 üzenetére

    Ezt most mire mondod? Én pc-n és konzolon is játszok. (Már amit az ősrégi P4-esem elbír. :D )

    Ja rájöttem, a Mirror's Edge-re. Grafikán kívül nincs különbség, és XBOX-on is elfogadható a minőségű.

    szerk.: A 40 ezres konzol meg a 120 ezres PC, grafikailag kb. egy kategória pedig...

    [ Szerkesztve ]

    Switch Tax

  • PHM

    addikt

    válasz TGWH #211 üzenetére

    Még mindig nem érted, úgyhogy kicsit direktebben fogalmazok:
    "A konzolok grafikája és irányítása szar."
    - Ez mindamellett, hogy nem igaz, szimplán bunkóság.
    "Nem szeretem a konzolos irányítást és szerintem a graf is gyengébb konzolon."
    - Ez elfogadható magánvélemény. Szerintem.
    Félve kérdem: érzed a különbséget?
    Sikerült egy hír topikjában parázs PC-vs-konzol vitát indítanod,
    amibe én is beszálltam, amit már bánok.
    De ez az állandó sztereotip vagdalkozás az irányítással és a grafikával
    mindig kihoz a sodromból.
    Más:
    Senkinek nem jutott még eszébe, hogy aki konzolon játszik, az azért ezt teszi,
    mert azok a játékok tetszenek neki, amik az adott konzolra megjelentek?
    Ugyanez igaz persze a PC vonatkozásában is, s most tekintsünk el attól,
    hogy a PC mennyivel univerzálisabb-moddolhatóbb.
    Tényleg az a fontos, hogy kinek a nagyobb az e-penis-e?
    Nem mindegy, hogy ki mivel és hogyan játszik?
    Miért nem lehet valaki egyaránt "gamer" PC-n és konzolon is?
    (Tisztelet a kivételeknek persze.)
    Ehh, csak felidegesítem magam, inkább megyek FFIV-ezni...

    Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

  • MasterMark

    titán

    válasz TGWH #224 üzenetére

    Akkor csupán az egér meg a grafika számít neked... :DDD Sírok inkább. :D

    Switch Tax

  • MasterMark

    titán

    válasz TGWH #227 üzenetére

    A hardver erős, csak régi. :DD

    Nyilván a konzol hátránya hogy nincs egér. :DDD
    Mekkora ötlet lenne következő generációban egér + bill-t is bevezetni? :D

    Switch Tax

  • raziel01

    veterán

    válasz TGWH #217 üzenetére

    "És ha - bocsánat a kifejezésért de - égne a pcsád az új játékok után, amit megjelenés után azonnal akarsz játszani?"

    Semmi új játék nincs ami méltó lenne arra, hogy most rögtön játsszak vele.
    Van elég régebbi játék bőven. Régen tényleg mindent le akartam tolni megjelenéskor PC-n, mostmár nem, főleg úgy, hogy nincsenek most húzócímek.

    "Vedd alapul a kinectet mondjuk, mert azért még megérné megvenni, mennyi is egy olyan xbox, 90 ezer?"

    Leszarom a Kinectet. Nem akarok bohóckodni a TV előtt meg nincs is akkora szobám. Egyébként meg használt Kinectet lehet kapni 22k körül. Sokan megveszik aztán 1 hét után rájönnek, hogy nem nekik való.

    "az androidos cucc. 20 ezret meg simán megér,"

    20k te sehol nem fogod megkapni az tuti biztos.
    Főleg ha még közben kitalálják, hogy mivel ennyi millió dollár összegyűlt akkor legyen benne drágább hardver.

    "Bluy-ray meg minek?"

    Mondjuk ha nem warezban gondolkodnál akkor egyértelmű lenne.
    Havernál láttam igazi Blu-Ray filmet és ég és föld egy 8 GBos 1080p-shez képest.

    "El nem hiszem, hogy egy 40 ezres konzol annyit mutatna, mint egy 120 ezres pc..."

    Gyakorlatilag ez a helyzet.

    "Ha lehetne 30 ezres pc-vel 8 évig játszani, azt venné mindenki, ha meg lehetne 8 évig 40 ezres konzollal mindent csinálni mint a pc-n, azt venné mindenki..."

    Hát most jár 7 évnél az Xbox és lehet vele filmet nézni, zenét hallgatni, játszani és hamarosan már internet böngésző is lesz rá.

    [ Szerkesztve ]

  • raziel01

    veterán

    válasz TGWH #230 üzenetére

    "Oks, pc-n meg lewarezolja a többség, nulla forint / játék. Vagy vesz pár éves játékot, 1000 Ft / játék áron."

    Szíve joga. Aki akarja konzolra is warezolhat. 40-50k-ért már kapsz használt flashelt Xboxot.

    "Ja hogy egy játékkonzolon nincsenek húzócímek?"

    A "most" szónak melyik részét nem értetted? Most nincsenek húzócímek amikért érdemes lenne kiadni 8-10 ezret használtan. A fél évnél régebbi játékok meg 3-4k-ért vannak és folyamatosan szerzem be őket.

    "Az, magyar átlagfizetéshez majd én 5-10 ezer forintos filmeket fogok venni... inkább nézek tv-t..."

    Hát tény, hogy nem olcsó a magyar Blu-Ray.

    "Bizonyítsd be, mert ezt elég nehéz elhinni... hogy egy i3-mas procinál és egy kétszer olyan erős vga-val gyengébb legyen a pc? Ezt hogyan?"

    Nem mondtam, hogy gyengébb de játékok grafikáját nézve kb egy szinten vannak.
    Hiába az erős hardver a PC-ben de ott a sok különböző konfig miatt nem lehet úgy optimalizálni mint konzolon. Konzolban egy fix hardver amit nem terhel sem a directx sem a Windows és ezért futnak úgy a játékok mint PC-n. Hiába a papíron gyengébb hardver. Amihez PC-n kell 1 GB VRAM ahhoz konzolon elég a 256 MB.

    "Majd akkor szóljatok, ha lehet vele programozni és filmeket vágni, képeket szerkeszteni."

    Már megint itt tartunk. Majd szólj már ha lehet laptoppal telefonálni, mert akkor veszek egyet.
    Nem tudom mit nem lehet azon érteni, hogy JÁTÉKKONZOL. Játékra van nem másra. Plusz esetleg zene, film.

    "A konzol hátránya, hogy nem fejleszthető, ezáltal konstans a hardver amíg nem jön az új verzió és nem annyira multifunkciós, mint egy PC."

    Pont ez az előnye, hogy évekig fix hardver és nem kell rá költeni.

    [ Szerkesztve ]

  • #56573440

    törölt tag

    válasz TGWH #200 üzenetére

    az a baj hogy ezer sebből vérzik amit írsz. bármin lehet játszani. én is casual vagyok és leginkább két játékkal szórakoztatom magam kb 2 éve, mert más nem fogott meg, ezeket meg pont a közösség és a pörgős fórumok miatt tolom. egyáltalán nem igaz hogy kihaltak ezek. a physix-el jönni viszont öngól. ha megengeded visszakérdezek: tudod mikor fog elterjedni és nem pár szánalmas techdemóban opcióként megjelenni? amikor konozolon is elérhető lesz... van a pc-n is ma de minek? szemnyalóka hogy wow lebontottam a fél házat. semmi több...

    a lényeget megfogtad. tudni kell beállítani. tudod mi van? ahogy jól láthatóan az eladások is igazolják, a casual, "leülök ölni fél órára hetente kétszer" réteg nem akar állítgatni. nem akar és nem is tud helyenként olyan dolgokkal tisztában lenni mint natív felbontás, aa, v-synk és még sorolhatnám. mert irreleváns. le akar ülni szórakozni. hülye példa, de engem se érdekel ha megveszek egy br filmet hogy milyen kamerával készült, milyen formátumban van, milyen dekódolást kéne alkalmazni hozzá, joggal várom el hogy beteszem és induljon el, nézzem, és ennyi.

    a grafika meg tényleg igény kérdése. nem kéne kijelenteni hogy "a játszani akaró userek a grafikát nézik" mert ez nettó baromság. én elnéztem, elnézem, és el is fogom nézni annak a játéknak ami leköt 100+ órára hogy nem fotorealisztikus az ellenség szemgödrébe hatoló golyó, vagy nem a 43. kártyán számolja a főgonosz minden fingásának fizikáját a motor. az átleg usernek aki viszont leült egy péntek este amikor a gyerek már lefeküdt lőni kettőt annak a cod is alternatíva. agy kikapcs, autoaim bekapcs, egyszemélyes hadsereg on, aztán had szóljon. nem 45 féle fejlődési ág trillió lehetősége közül akar választani. szórakozni akar. és ki is szolgálják ahogy láthatod.

    a lényeg: minden platformnak megvan a célközönsége. a konzolos jelentősen nagyobb. ez fáj vagy mi? mindig is több volt a casual mint a hc. és akkor mi?

  • raziel01

    veterán

    válasz TGWH #240 üzenetére

    Nincs a vitával semmi baj, szeretek vitázni ha kulturáltan zajlik a dolog, mint most is.

    Vitázni jó dolog :D

  • #56573440

    törölt tag

    válasz TGWH #240 üzenetére

    ez az ellentmodás nagyon egyszerűen megérthető. nem mindenki néz egy játékot azonos igényekkel... tudod miben van nekem közel 100 nap nettó játékidőm? minecraft. lehet hogy nevetségesen hangzik, de az ássál lefele aztán találsz gyémántot és örülj című játékból olyat kanyarított a közösség, ami hihetetlen mélységű. és még mindig kockákat ütögetsz hogy kockákat építhess. a konzolosok között is ezer féle igény van. ez tényleg ennyire új? mindenki a saját elvárásai és igényei szerint alkot véleményt az adott termékről. ezért hívtam fel a figyelmedet hogy ne általánosítsunk, mert pl én is sikítva föhögtem át estéket a wii sport előtt a haverokkal, és marhára sajnáltam le hogy pixelles, vagy mekkora a feje a teniszező embereknek... van aki a grafikára izgul. és sokan vannak akik nem. ennyi a képlet :)

    konzolon is megvannak a bugok, ahogy pc-re se újkeletű a patch-el patch patchelése. annyi a difi hogy pl online ahol én igazán szeretek néha játszani konzolon nagyságrendekkel kevesebb csalóba botlok. ami nem elhanyagolható ha pl 10k körül pengetek valamiért.

    én a grafikáért nem áldoztam soha fel és nem is fogom a játékélményt, ha a gyártók erre mozognak, én a nem vásárlással ki is fejelezm az álláspontomat. többet nem tudok tenni.

    nekem se tetszik hogy sok játékot nerfelnek, és a pc-s játékok túlynomó része eleve konzolport. de te se veszed észre, hogy régen nem volt meg ez ami ma, hogy egy 8+ éves pcvel minimál ráfordítással is játszogathatsz. és ennek pont a konzol és a portolás az oka... valahol nyer a közösség, valahol veszít. a gyártók meg a tömeg igényeket nézik, hogy ez jó vagy nem neked vagy nekem az megint egy más kérdés.

    persze hogy a casual réteg igénytelen. azért mert nem akar és nem tud 200+ órát beleölni egy játékba hogy kitanulja a fejlődési ágak változatainak a számára ideális változatát? szórakozni akar. máshogy ahogy te.

    neked megmarad még sokáig a pc, másnak meg ott lesz a konzol. cserébe gépfejlesztés nélkül kvázi minden játék játszható, persze elbszott irányítással helyenként és leginkább minimális sztorival. fogyasztói társadalom a kulcsszó... vagy te azt hiszed hogy bármi másképp lenne, ha soha nem ment volna az ipar a tömegek és a konzol fele? ugyankérlek

  • Huma

    addikt

    válasz TGWH #244 üzenetére

    Ámen! :R

    Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

  • #56573440

    törölt tag

    válasz TGWH #244 üzenetére

    "No de pont ez a lényege ennek az androidnak, ez hatalmas nagyot üthet, és talán visszajön valami a régi időkből."

    ezzel maximálisan egyetértek.

    a többivel vitatkoznék, mert bár nem vagyok skyrim rajongó, de ha számomra butított, egyszerű, stb játékot adnának akkor a grafika se tudná elfelejtetni velem, legyen akármilyen jó.

    én is maximálisan várom ezt a konzolt, így hátha nem lesz elnyomva a nagy cégek által a sok lelkes kicsi :K

  • ddekany

    veterán

    válasz TGWH #238 üzenetére

    "Azt hozzátenném, hogy a hibák túlnyomó többsége user error. A gép nem csinál marhaságok, csak amire az user utasítja..."

    Meg amire a driver meg a játék írója utasítja program formájában... Persze elvileg akár azt is javíthatná a felhasználó, há' miért nem ért hozzá... ;] Konzolon ha valami szar, akkor legalább jobbára mindenkinek szar, tehát több esély van a javításra...

  • freemanone

    őstag

    válasz TGWH #261 üzenetére

    ezt mondja a kollega.... meg kéne osztanod a világgal, nem sajátként megtartani, mert így nem láthatja rajtad kívül senki. Ha kijelentkezel a youtube-odból már te sem...

Új hozzászólás Aktív témák