Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #56573440

    törölt tag

    válasz Soni84 #15 üzenetére

    nekem is ez volt az első reakcióm... én nem igazán bízok abban, hogy ez nem a játék rovására fog menni, mármint az ingyenesség. de ki tudja, bár csodákban nem bízok :( a koncepció zseniális, ilyen érdeklődés és ár mellett igazán el lehetett volna mozdulni a reklámos-jelképes összegű dolgok fele, telefonoknál bevállt

  • #56573440

    törölt tag

    válasz Bagira01 #161 üzenetére

    a konzolon játszanak leginkább. a játék viszont nem kizárólag a grafikáról szól legalábbis nekem nem. jól láthatóan ezt a vonalat követi a legtöbb kiadó, de a játékélményt nem egységesen befolyásolja. neked lehet hogy kell a 83x élsimítás meg a bitang grafika, én meg képes vagyok minecraft szintű játékokba beleölni korlátlan időt, és többet kapok mintha a cod vagy a crysis újabb részét nyüstölném.

    erre volt jó példa a wii is, amíg a box meg a ps durva grafikával villogott, behoztak egy olyan irányítási rendszert, olyan játékokkal, hogy a fél világ sikítva teniszezett pixelles, aránytalan és elnagyolt mutánsokkal. akinek a graf kell annak ott lesz 2-3 lehetőség ez egészen biztos. ezt nem nekik gyártják szerintem. sokat ki lehet hozni majd talán a rendszerből, de nem ez a cél. :R

  • #56573440

    törölt tag

    válasz TGWH #200 üzenetére

    az a baj hogy ezer sebből vérzik amit írsz. bármin lehet játszani. én is casual vagyok és leginkább két játékkal szórakoztatom magam kb 2 éve, mert más nem fogott meg, ezeket meg pont a közösség és a pörgős fórumok miatt tolom. egyáltalán nem igaz hogy kihaltak ezek. a physix-el jönni viszont öngól. ha megengeded visszakérdezek: tudod mikor fog elterjedni és nem pár szánalmas techdemóban opcióként megjelenni? amikor konozolon is elérhető lesz... van a pc-n is ma de minek? szemnyalóka hogy wow lebontottam a fél házat. semmi több...

    a lényeget megfogtad. tudni kell beállítani. tudod mi van? ahogy jól láthatóan az eladások is igazolják, a casual, "leülök ölni fél órára hetente kétszer" réteg nem akar állítgatni. nem akar és nem is tud helyenként olyan dolgokkal tisztában lenni mint natív felbontás, aa, v-synk és még sorolhatnám. mert irreleváns. le akar ülni szórakozni. hülye példa, de engem se érdekel ha megveszek egy br filmet hogy milyen kamerával készült, milyen formátumban van, milyen dekódolást kéne alkalmazni hozzá, joggal várom el hogy beteszem és induljon el, nézzem, és ennyi.

    a grafika meg tényleg igény kérdése. nem kéne kijelenteni hogy "a játszani akaró userek a grafikát nézik" mert ez nettó baromság. én elnéztem, elnézem, és el is fogom nézni annak a játéknak ami leköt 100+ órára hogy nem fotorealisztikus az ellenség szemgödrébe hatoló golyó, vagy nem a 43. kártyán számolja a főgonosz minden fingásának fizikáját a motor. az átleg usernek aki viszont leült egy péntek este amikor a gyerek már lefeküdt lőni kettőt annak a cod is alternatíva. agy kikapcs, autoaim bekapcs, egyszemélyes hadsereg on, aztán had szóljon. nem 45 féle fejlődési ág trillió lehetősége közül akar választani. szórakozni akar. és ki is szolgálják ahogy láthatod.

    a lényeg: minden platformnak megvan a célközönsége. a konzolos jelentősen nagyobb. ez fáj vagy mi? mindig is több volt a casual mint a hc. és akkor mi?

  • #56573440

    törölt tag

    válasz TGWH #240 üzenetére

    ez az ellentmodás nagyon egyszerűen megérthető. nem mindenki néz egy játékot azonos igényekkel... tudod miben van nekem közel 100 nap nettó játékidőm? minecraft. lehet hogy nevetségesen hangzik, de az ássál lefele aztán találsz gyémántot és örülj című játékból olyat kanyarított a közösség, ami hihetetlen mélységű. és még mindig kockákat ütögetsz hogy kockákat építhess. a konzolosok között is ezer féle igény van. ez tényleg ennyire új? mindenki a saját elvárásai és igényei szerint alkot véleményt az adott termékről. ezért hívtam fel a figyelmedet hogy ne általánosítsunk, mert pl én is sikítva föhögtem át estéket a wii sport előtt a haverokkal, és marhára sajnáltam le hogy pixelles, vagy mekkora a feje a teniszező embereknek... van aki a grafikára izgul. és sokan vannak akik nem. ennyi a képlet :)

    konzolon is megvannak a bugok, ahogy pc-re se újkeletű a patch-el patch patchelése. annyi a difi hogy pl online ahol én igazán szeretek néha játszani konzolon nagyságrendekkel kevesebb csalóba botlok. ami nem elhanyagolható ha pl 10k körül pengetek valamiért.

    én a grafikáért nem áldoztam soha fel és nem is fogom a játékélményt, ha a gyártók erre mozognak, én a nem vásárlással ki is fejelezm az álláspontomat. többet nem tudok tenni.

    nekem se tetszik hogy sok játékot nerfelnek, és a pc-s játékok túlynomó része eleve konzolport. de te se veszed észre, hogy régen nem volt meg ez ami ma, hogy egy 8+ éves pcvel minimál ráfordítással is játszogathatsz. és ennek pont a konzol és a portolás az oka... valahol nyer a közösség, valahol veszít. a gyártók meg a tömeg igényeket nézik, hogy ez jó vagy nem neked vagy nekem az megint egy más kérdés.

    persze hogy a casual réteg igénytelen. azért mert nem akar és nem tud 200+ órát beleölni egy játékba hogy kitanulja a fejlődési ágak változatainak a számára ideális változatát? szórakozni akar. máshogy ahogy te.

    neked megmarad még sokáig a pc, másnak meg ott lesz a konzol. cserébe gépfejlesztés nélkül kvázi minden játék játszható, persze elbszott irányítással helyenként és leginkább minimális sztorival. fogyasztói társadalom a kulcsszó... vagy te azt hiszed hogy bármi másképp lenne, ha soha nem ment volna az ipar a tömegek és a konzol fele? ugyankérlek

  • #56573440

    törölt tag

    válasz TGWH #244 üzenetére

    "No de pont ez a lényege ennek az androidnak, ez hatalmas nagyot üthet, és talán visszajön valami a régi időkből."

    ezzel maximálisan egyetértek.

    a többivel vitatkoznék, mert bár nem vagyok skyrim rajongó, de ha számomra butított, egyszerű, stb játékot adnának akkor a grafika se tudná elfelejtetni velem, legyen akármilyen jó.

    én is maximálisan várom ezt a konzolt, így hátha nem lesz elnyomva a nagy cégek által a sok lelkes kicsi :K

  • #56573440

    törölt tag

    válasz TESCO-Zsömle #247 üzenetére

    csodálkozol? a szennylapok is brutális eladásokat generálnak világszerte, a valóvilág és társai még mindig futnak (még mindig futnak?) a kaja amit megvehetsz előre fel van dolgozva és tele szeméttel legtöbbször. ez vesz körbe, ezt látod, ezt fogyasztod (te lehet hogy nem de a tömegek igen). miért tenne mást a játékoknál? ahol gondolkozni kell ahol stratégia kell, ahol tudás és tapasztalat oda nem ül le egy casual.

    elég csak az autosim világát nézni. vannak komoly cuccok ahol be tudod lőni a felfüggesztéstől a legapróbb paraméterig a pályához leginkább illő autón a beállításokat. és ott az nfs ami meg raklapszámra fogy és én még nem láttam olyat aki fékezett volna benne.

    de mondom van olyan is aki hazaér és nem akar gondolkozni. nekem ilyen esetre ott az első serious sam mint mintapéldája a vegyél fel sok és nagy fegyvert és ölj amíg van töltény, akkor vegyél elő valami nagyobbat és hajrá.

Új hozzászólás Aktív témák