Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bambano

    titán

    Most kizárólag nagy vagy mégnagyobb cégek fejével gondolkodjunk:
    Tegyük fel, hogy 2008-ra használható állapotra kerül a vista. Akkor objektív okokból a 2009-es költségvetésbe kerülhet be olyan tétel, hogy megvizsgálják a vistára áttérés lehetőségeit, megcsinálják a kompatibilitási teszteket, megtervezik a saját szoftvereki vistára portolását, stb. Ha ezt 2009-ben meg tudják tenni (szerintem nem tudják, nagyobb cég május végéig, a tőzsdefelügyeletnek és a cégbíróságnak kötelezően leadandó anyagaival foglalkozik, szétrúgják az informatikusok hátsóját, ha ez zavart szenved), akkor talán 2010-re előállhat az a helyzet, hogy érdemben megkezdődhet a vistával foglalkozás éles, üzemi helyzetben. Pont akkora tolják bele a vevők arcába az utódot, amikor azt meg akarja majd venni valaki? Én biztos azt mondanám, hogy akkor már kimarad a vista, megvárjuk a win7-et. Ami majd 2012-re bevezethetővé válik. A 2k3 szerverek meg majdcsak kihúzzák valahogy 9 évig...

    Szerintem ez nem az a fajta gondolkodás, ami a vásárlók igényeire koncentrál.

    Másrészt úgy is lehet gondolkodni, hogy mondjuk idénre lesz valami a vistából. Egy nagyobb cégen belül a migráció felméréssel, telepítéssel, dolgozók képzésével együtt legalább másfél-két év. Miért akarja a microsoft, hogy két év szívás-egy év láblógatás után kezdjem előröl az egészet?

    Nekem ez valahogy nem jön be...

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Új hozzászólás Aktív témák