Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dezz

    nagyúr

    válasz lujó55 #19 üzenetére

    Mindegyik LED-esben foszforos fehér LED van. Bár ebből is jópár féle van, a gyengébbeknek rosszabb a fénye, mint egy hidegfényű fénycsőnek, de (állítólag) már vannak akár szobai világításra is megfelelő típusok. Utóbbiak elvileg szintén alkalmasak lennének wide-gamutos kijelzőkhöz, de nemigen jelent meg még ilyen. Ezen kívül a hatékonyságtól (lumen/watt) is erősen függ az ár, más szóval a drágább tévékben hatékonyabbak vannak, amitől azok kevesebbet fogyasztanak, illetve nagyobb méretben sem túl sokat.

    (Itt vannak még az LG "NanoLED"-es tévéi is, de úgy tűnik, tényegében azok is csak sima fehér LED-ek, csak nem egyedileg tokozva és utána beültetve, hanem eleve egy nagy felületre építve, előtte egy speciális hártyával, ami a tulajdonképpeni nanotech megoldást tartalmazza a fény szétoszlatására és az egész lényege, hogy így kellő vékonyságban is megoldható a full LED-esítés.)

    Aztán hallani lehetett egy másik nanotech anyagról is, amit a sima fehér LED-ek elé téve kiszélesíti és kiegyengeti azok spektrumát, de nem nagyon van még piacon (és ez inkább talán világítástechnikai előrelépés).

    A kijelzőkbe leginkább megfelelő hullámhosszakon, de ott viszonylag szűk tartományban sugárzó RGB LED-ek kellenének, de ezek még igencsak drágák, eleddig csak néhány profi monitorba kerültek bele. (Mármint háttérvilágításra gondolok, nem pl. a Sony-féle, prototípus szintjén létező valódi LED kijelzőre. Megjegyzem, léteznek LED-falak RGB LED-ekből, de áruknál és főleg méretüknél fogva nem igazán magáncélra valók.)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák