Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • totron

    addikt

    válasz opr #24767 üzenetére

    Szerintem kár más helyiértékre erőltetni akarni a linuxot amíg a kérdést se érti állapota játszik. Ugyanarra a felhasználási módra lenne kárhoztatva, de gyakorlati példája is van: Winként akarja használni a linuxot, ezt a célt átveszi és terjeszti is. Nem tudom eldönteni melyik része a szomorúbb. Funkcionálisan más a környezet és annak elemeinek feldolgozása úgy az egész világ érzékelését illetően. Ártatlan - egyben fogalmatlanságából kifolyólag semmis - példa is van, rá lehet szoktatni a linuxra, abban kattint a böngésző ikonjára, de nem tudja, hogy linuxot használ, mivel nem is érdekli, nem.mozgatja, elfelejti vagy ha nem is, hát súlytalan az infó, hogy mi a elnevezés. Jobb esetben nem panaszkodik hátrányra. Ugyanott-e vagyunk?
    Alap még, hogy amit legelőször lát grafikus felületet, azt eleve elrendeltnek, kőbe vésettnek veszi és azonosítja a....jelen esetben linux-szal, amit hát te, mint mesélő-erőltető hoztál be a történetbe, már is saját vermedben találod magad. Az ilyen cselekre eleve felkészültnek kell lenni. Az igazság az, hogy a laikus logika majdnem mindig győz... Így a linux éve némiképp kitolódni látszik. :D A desktop alapvető visszaszorulásával eldöntődött már a kérdés, csak néhányakban fel-felbugyog a geeknosztalgia. Az én lelkel sem szomorkodna feltétlenül, ha ez az egész lehetne máshogy, de nem máshogy van, hanem így, kérem kapcsolja ki (poweroff).

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák