Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Male

    nagyúr

    válasz lujó55 #1 üzenetére

    Na igen....

    Egy kivetítőnél mondjuk lehet értelme (bár ott ezt eddig is megoldották úgy-ahogy), de monitornál...

    Jah, amúgy vicces lesz majd a szomszéd VGA-jára rákapcsolódva nézni mit néz éppen... ;]

  • Male

    nagyúr

    válasz hakosh #8 üzenetére

    Attól még hogy más sugárzás is ér minket, nem kell feleslegesen pluszt generálni... ( ráadásul azokhoz a sugárzásokhoz már "hozzászoktunk" az evolúció során )

    Hogy a hamburgeres példát alakítsam át erre... minden húsban van egy kis szar, de ettől még nem akarok pluszban szart enni, még kicsit sem ;]

  • Male

    nagyúr

    válasz hakosh #10 üzenetére

    ...én meg a "hagyományos" háttérsugárzásra :)

    Igen, épp ez az, hogy nincs eldöntve...
    Igen, más a max teljesítmény, csak a frekvencia sem azonos, ezt így nem lehet összevetni.

    "Még akkor sem lenne bajunk ha egész nap a fejünkön hordanánk a router-t, mint egy kalapot."
    Hajrá! Majd 40 év múlva visszatérünk rá a nyugdíjasklubban :DDD

    Szerkre: Lehet ám, hogy van némi átfedés azok között, akik nyavajognak a sok vezeték nélküli cucc miatt, és akinek bajuk van a dohányzással meg az ócska kajákkal ( élelmiszer jellegű készítményekkel ) :U

  • Male

    nagyúr

    válasz hakosh #12 üzenetére

    "Arra céloztam, hogy ha a mobilokról nem lehet megállapítani, hogy károsak, akkor a hozzájuk képest sokkal gyengébben sugárzó eszközökről sem lehet azt mondani, hogy károsak."
    Igen, de azt sem, hogy nem...

    "A frekvenciának nincs köze a kimenő teljesítményhez."
    Az élettani hatáshoz viszont annál inkább.

    "Játszák a tudatos vásárlót, de közben ugyanazt eszik mint más."
    Persze, van ilyen is... meg olyan is, aki nem csak játsza...

    "A wireless miatt nyavajgók életmódjába sem lenne túl nehéz belekötni."
    Tehát ha van valami nem teljesen egészséges az életmódjában, akkor semmit sem ellenezhet, ami esetleg egészségtelen?
    Mondjuk túl sokat ülök a gép előtt, ami nem tesz jót a szememnek, hátamnak... akkor nem lehet bajom a dohányfüsttel? :U

  • Male

    nagyúr

    válasz hakosh #15 üzenetére

    "Azt nem kell bizonyítani, hogy nem az."
    Már hogy a frászba ne kéne? Ennyi erővel bármit lehetne forgalmazni, amíg be nem bizonyítják, hogy káros...

    "Vagy legalább egy tudományosnak nevezhető cikket linkelj a dolog elvi hátteréről. (arról, hogy a magas frekvenciájú sugárzás káros) Ilyesmiről én még nem hallottam."
    Nem azt írtam, hogy a magas frekvenciájú sugárzás káros, hanem azt, hogy egy sugárzásnál a teljesítmény csak az egyik tényező, ez önmagában nem határozza meg a sugárzás élettani hatását, ehhez figyelembe kell venni a frekvenciáját is. Tehát az, hogy a mobilok sugárzásánál mekkora a teljesítmény, meg a Wifinél mennyi, ez önmagában nem mond semmit arról, hogy hat-e, és mennyire egy élő szervezetre.
    Nem kell ehhez semmi tanulmány, csak gondold végig fizikai szempontból.
    ...de tessék:
    "Az emberben átlagosan elnyelt EM teljesítmény erősen függ az embert érő külső EM tér frekvenciájától. Az emberben elnyelt átlagos SAR meghatározása általában modellek alkalmazásával történik, amely alapján az egységnyi teljesítménysűrűségre vonatkoztatott ([mW/g])/([mW/cm2]) frekvenciafüggő értékek megadása szokásos. "
    "Az emberben elnyelt RF teljesítmény a biológiai anyagok dielektromos állandójának frekvenciafüggése, valamint a testméret és a hullámhossz aránya miatt erősen függ az embert érő külső EM tér frekvenciájától. Ezt a frekvenciafüggő elnyelést négy szakaszra szokták bontani: szubrezonáns tartomány 20 MHz alatt, rezonáns tartomány 20-300 MHz között, inhomogén lokális elnyelődés tartománya 300 MHz-2 GHz, felszíni elnyelődés 10 GHz felett. Az elnyelt energia eloszlása, különösen a 300 MHz-3 GHz frekvenciatartományban, a biológiai objektumon belül erősen inhomogén. Az inhomogenitást a különböző víztartalmú szövetek struktúrájától függő energiaelnyelés okozza. Az eltérő víztartalmú szövetekben a terjedés sebességének változása miatt az EM tér hullámhossza is megváltozik, s az egyes felülethatárokon fellépő reflexiók is különbözők. A létrejövő SAR eloszlás már viszonylag egyszerű zsír-izom struktúra esetében is igen összetett [Petersen, 19991]. "
    Forrás: Magyar Tudomány, az MTA folyóirata
    Megfelel?

    "Azt mondom, hogy akkor kellene valakinek ezzel foglalkozni, ha tényleg nincs az életében 100 másik, károsabb dolog."
    Bármin akarsz változtatni, mindig lehet azt mondani, hogy valami más fontosabb, előbb azt... (a tipikus miért engem büntet a rendőr, foglalkozzanak a komolyabb bűnözőkkel, stb. mintájára)

  • Male

    nagyúr

    válasz hakosh #23 üzenetére

    "Ha az illetékes személy/intézet/hivatal azt mondja, hogy nem káros, akkor fogadjuk is el, hogy nem az."

    Szerintük pl az azbeszt is rendben volt a háztetőkön... aztán most meg már nem. Még hány dolog volt, amit engedélyeztek, aztán később tiltottak, mert kiderült mégis káros?

    "Most minek bizonyítsák be, hogy nem az? Azt már tudjuk." Ok, te tudod :) Lehet te nem várod el, hogy valamiről, ami veszélyesnek tűnik bebizonyítsák, hogy nem káros... páran meg elvárjuk, és addig ha lehet kerüljük.

    "Az idézett szöveg nem arról szól, amire én kíváncsi vagyok."
    Sajnálom, hogy nem tudtam kielégíteni a kíváncsiságodat :DDD

    "Elmondja, hogy a szervezet elnyeli a sugárzást és ez függ a frekvenciától is, csakhogy én ezt nem is vitattam."
    - "A frekvenciának nincs köze a kimenő teljesítményhez." hakosh.
    - "Az élettani hatáshoz viszont annál inkább." Male.
    - "Erről tudnál linkelni egy komolyan vehető tanulmányt?" hakosh.
    Szóval szerintem pontosan ezt tettem, erről idéztem és linkeltem. (Amit utána zárójelben írtál, azt egyszerűen nem mondtam... de egyébként igen, káros, elegendő teljesítmény, időtartam távolság esetén... de erről nem fogok neked keresni semmit, tegyél egy szelet húst a mikróba és kapcsold be)

    "Arra még mindig várom a bizonyítást, hogy ez (ugyanaz a teljesítmény, magasabb frekvencia) valamivel is veszélyesebb, mint a mostani router-ek."
    Nézd meg a mobiloknál a 900MHz, 1800MHz, és a wifi 2.4GHz-éhez meghatározott határértéket... pedig a wifit nem is a fejünknél tartjuk... jééé, a freki növekedésével egyre alacsonyabb teljesítményt engednek... nem is kicsit. Nyilván nem ilyen egyszerű az összefüggés, de ez is mutatja, hogy a freki növekedésével egyre kisebb az a teljesítmény, ami még elfogadható. (elnyelődés miatt ez nem is meglepő, hiszen a freki növekedésével egyre nagyobb arányban nyeljük el a sugárzást, épp úgy, ahogy a fal, vagy bármi...)

    "A lényeg: én addig nem félek, amíg nincs rá okom."
    Szíved joga... csak azt is fogadd el, hogy más meg nem örül ezeknek, és inkább kerüli őket.

    Annyira nem OFF talán :)

    [ Szerkesztve ]

  • Male

    nagyúr

    válasz hakosh #28 üzenetére

    "Jó, volt néhány baki, de azért nem jellemző, hogy minden terméket le kell szedni a polcról, mert elnéztek valamit."
    Valóban nem, de pont ezért talán nem kéne úgy kezelni minden döntésüket, mintha tévedhetetlenek lennének.

    ""hogy valamiről, ami veszélyesnek tűnik "
    De csak tűnik. Ha tényleg az, akkor miért nem bizonyítják?"
    Az egyik oldal azt nyomja, hogy nem káros, bizonyítsátok be, hogy az... a másik oldal meg, hogy szerintünk káros lehet, bizonyítsátok be, hogy nem az. Egyik sem történik meg... attól függően ki szponzorálja a kutatást, jönnek ki az eredmények, amit persze a másik oldal nem fogad el (érthető módon).

    "Igen, ha lehagyod a fél mondatomat, akkor tényleg igazad van"
    Igen, csak amit hozzátettél fél mondatot, azt én nem mondtam, szóval nem tudom miért is kéne bizonyítanom. A frekvenciafüggésről volt csak szó, amit te könnyedén lehagytál, és csak az adóteljesítmény alapján jelentetted ki, hogy nem lehet káros ("Az volt az én első érvem, hogy annyira kicsi a kimenő teljesítmény, hogy frekvenciától függetlenül eleve nem lehet káros.")... ezt pedig nem lehet, ahogy mondtam, és ezt bizonyítja a cikk is.

    "Igen, ahogy én is írtam. A mikrónak amúgy 1.000.000x nagyobb a teljesítménye, sok értelme van összehasonlítani egy wifi routerrel."
    Azt a részt erre a mondásodra írtam:
    "Vagy legalább egy tudományosnak nevezhető cikket linkelj a dolog elvi hátteréről. (arról, hogy a magas frekvenciájú sugárzás káros) Ilyesmiről én még nem hallottam."
    Szerintem a mikró pont jól bizonyítja, hogy a magas frekvenciájú sugárzás káros lehet megfelelő teljesítmény esetén...
    Nem tudom egyébként miért kavarod mindig a wifi routert hozzá, mert sem a cikk, sem amit eredetileg írtam nem arról szól.

    "Ez meg már csak találgatás"
    Igen, de írtam is utána, hogy nyilván nem ilyen egyszerű a dolog.
    Amúgy még mindig "komolyabb" találgatás, mint a tiéd, amikor pusztán az adóteljesítmény alapján kijelented, hogy nem lehet káros, mert egy teljesen másik frekvenciájúnál nagyobb teljesítmény sem káros.

    "A mikró 2.4Ghz-en működik 800-1000W-os teljesítménnyel. Akkor ezt hogyan engedhetik?"
    Feltűnt, hogy a mikró le van árnyékolva? Na, hát így engedhetik.

    "Vagy miért nagyobb a megengedett teljesítmény más földrészeken?"
    Például mert mások az egészségügyi határértékek, azért.

    "Azért van, hogy ne legyen minden személyből potenciális internetszolgáltató. Amire nagyon jó okuk van. Még ezekkel a csóró lakossági eszközökkel is megy az ügyeskedés (ketten használnak egy előfizetést, stb...) Gondolj bele mi lenne ha 2x nagyobb lenne a megengedett teljesítmény... főleg itt Mo.-n"
    Persze-persze.... kifejezetten miattunk dolgozták ki ilyenre... és még az én megfigyelésem volt a találgatás :DDD

    "De csak a wifiről beszélek"
    Csak tudnám miért, amikor a cikk sem a Wifiről szólt, és én sem arról írtam.

    [ Szerkesztve ]

  • Male

    nagyúr

    válasz hakosh #32 üzenetére

    "Elméletben nem szabadna működnie"
    Most mondjam, hogy más freki, és azt nem árnyékolja annyira, mint amire tervezték? Ja, de tudom, szerinted a frekvenciától nem függ az elnyelődés :DDD

    "Ez nem találgatás, hanem tény. Kár belekötni."
    Mert te azt mondod, így aztán tény.

    "Most már én is rájöttem, hogy az NHH ill. az EU csak a mi egészségünket akarja védeni és nem a gazdasági érdekekről van szó."
    Na várjál, most szerinted akkor ezeknél az előírásoknál mégiscsak a gazdasági érdekek a döntőek, és nem az egészségügyi kockázat? Ez kicsit messze áll attól, amit az elején mondtál.

    "Erre te mondani fogod, hogy "de a frekvencia..." és én erre mondom, hogy "de túl kicsi a teljesítmény..."."
    Vezesd már le az összefüggést, hogy akkor a frekvenciától függően mekkora teljesítmény ami még nem káros... mert ez alapján te pontosan tudod ezt.

    "A világ összes tudósa nem tudna téged meggyőzni."
    Ez te lennél? ;]

    Mindegy, én befejeztem.... ha szerinted még a mikró sincs igazán leárnyékolva, csak egy kicsit, és nem is káros az a 2.45GHz-es sugárzás amit használ, akkor melegíts benne nyitott ajtóval, kis szereléssel megoldható... aztán majd utána folytatjuk :DDD

Új hozzászólás Aktív témák