Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sanzi89

    addikt

    válasz #06658560 #30 üzenetére

    @Kopi31415
    Ugyan nem vagyok tervezőmérnök, de amit írsz szerintem egyszerűen nem igaz. Lehet nem másfél kiló lenne, hanem két és fél, lehet fél centivel vastagabb lenne, de kb ennyi. Illetve több olyan dolgot is említettem fentebb, ami nem növel se tömeget, se méretet, költséget meg szerintem minimálisan - egy 100-200k-s gépnél pláne - csak jobban oda kellene figyelni a gyártásnál, tervezésnél. De felesleges is a szájtépés, direkt készítenek ilyen gépeket és nem azért, mert nem tudnának jobbat.

    Hatalmas piaci rés szerintem az olyan laptopok, amik teljesítményben semmi extrát nem tudnak - 2 magos Pentium, integrált VGA, 4GB ram, 240SSD - de a felhasználók nagy részének bőven elég volna. De legyen normálisan összerakva, megtervezve! Fém zsanér, csavarok, vastagabb műanyag elemek, fényes felületek száműzése, stb. Régen nem volt egy fikarcnyi zongoralakk se sehol, ki ne találják már, hogy most nem lehet másként gyártani.

    [ Szerkesztve ]

    "Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

  • t72killer

    titán

    LOGOUT blog

    válasz #06658560 #30 üzenetére

    Nyilván, ha nincs szűk keresztmetszet és egy hardver se nyiffan ki, akkor nem kell a szerelhetőség, mehet minden akár egy chipbe. A gond ott van, hogy a gyártók szeretnek a balanszal játszani, és kiadnak kevés RAM-mal, kevés/lassú SSD-vel/HDD-vel gépeket, amiket a user a gép árának tizedéből újjá tudna varázsolni. Persze vétel előtt a gyártónál is lehet konfigurálni (legalábbis amerikában...), csak itt szeretnek mindenért 3x-annyit kérni, mint amennyiért megveszem szabadpiacon. Főleg a neves gyártók űzik ezt a sportot (Apple, Dell, HP...)

    #31: Hogy hazabeszéljek, ott van pl a Latitude E7450: meg tudták oldani másfél kilóból, és 20mm vastagságból, hogy a gazdaságosan cserélhető elemek (SSD-RAM-Wifi-WWAN) mind könnyen cserélhetőek legyenek, belefért 2 RAM-csatorna (azért számít igp-használatnál!!), a hűtő pár csavar kicsavarozásával bárki újrapasztázhatja és még dVGA modell is kapható belőle. Ehhez képest mit hoz fel egy ultrabook? <10 dekával könnyebb, 1-2mm-el vékonyabb - aminek az ára a gyp-s hűtés, általában egy RAM-csatorna, ahol ráadásul a modul rá van forrasztva az alaplapra. Morbidabb esetekben még az SSD-t is forrasztják.

    [ Szerkesztve ]

    30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

Új hozzászólás Aktív témák