Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sanzi89

    addikt

    Valaki magyarázza már el nekem, hogy miért nem lehet úgy tervezni notebook-ot, hogy 1-2 csavar kiszedése után egy műanyag panel leemelését követően teljes mértékben hozzáférhető:
    - ram slotok
    - HDD
    - BIOS elem
    - teljes hűtés (takarításhoz, pasztázáshoz)
    Valamint cserélhető az akku, továbbá nincs alaplapra forrasztott memória. Ezt tényleg lehetetlen kivitelezni?

    [ Szerkesztve ]

    "Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

  • sanzi89

    addikt

    válasz alevan #6 üzenetére

    "Ellenben bonyolultabb tervezést igényel."

    Azt hittem ezért vannak a mérnökök, és ez a szakmájuk, hogy úgy tervezzenek meg valamit, hogy könnyű legyen használni/karbantartani/szervizelni.

    "Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

  • sanzi89

    addikt

    válasz caprine #24 üzenetére

    "Az alaplapra integrált memória teljesen jogos lépés..."

    Majd ha egy egyébként hibátlan laptopodban hibás lesz az integrált memória, és ezért gyakorlatilag dobhatod ki/adhatod el bontásra a gépet, akkor is ezt mondod?

    Legyen akkor 2-3 akármennyi nyílás, csavarokkal - nem szir-szar letörő műanyag pöckökkel - rögzítve. Merevség letudva. De biztos csavart se lehet használni, mert nehéz lesz tőle a gép...

    Igaz, hogy sokáig bírja egy BIOS elem, de úgy gondolom simán megoldható volna. Ha más nem tegyék a billentyűzet alá, akárhova. De amikor 10-ből 10 laptopot atomjaira kell bontani egy elem csere miatt, akkor elég morcos tudok lenni.

    Az egész ultrabook mizéria egy nagy baromság, újabb pénzlehúzás. Méreg drágán eladunk egy szart, ami nem szerelhető, melegszik, gyenge, stb.

    Mindegy, tény, hogy azért gyártják, mert a user-ek megveszik, egymilliárd légy nem tévedhet...

    u.i.: Erről az Ethernet csatiról ne is beszéljünk, elsőre el is kerülte a figyelmemet. De mit lehet várni, amikor visszalépünk sok esetben 10 évet és 100Mbps-os LAN csatit kap a noti. Ja, persze, hogy mindenki WiFi-zik, akkor miért nincs gyakorlatilag egy laptopban sem 3x3-mas MIMO képes kártya? Nem is gyártanak, a routerek meg dobálóznak több gigás sebességgel, csak éppen a notira rá kell aggatni egy féltéglát, hogy működjön, ha egyáltalán létezik ilyen sebességű USB-s modul.

    [ Szerkesztve ]

    "Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

  • sanzi89

    addikt

    válasz #06658560 #30 üzenetére

    @Kopi31415
    Ugyan nem vagyok tervezőmérnök, de amit írsz szerintem egyszerűen nem igaz. Lehet nem másfél kiló lenne, hanem két és fél, lehet fél centivel vastagabb lenne, de kb ennyi. Illetve több olyan dolgot is említettem fentebb, ami nem növel se tömeget, se méretet, költséget meg szerintem minimálisan - egy 100-200k-s gépnél pláne - csak jobban oda kellene figyelni a gyártásnál, tervezésnél. De felesleges is a szájtépés, direkt készítenek ilyen gépeket és nem azért, mert nem tudnának jobbat.

    Hatalmas piaci rés szerintem az olyan laptopok, amik teljesítményben semmi extrát nem tudnak - 2 magos Pentium, integrált VGA, 4GB ram, 240SSD - de a felhasználók nagy részének bőven elég volna. De legyen normálisan összerakva, megtervezve! Fém zsanér, csavarok, vastagabb műanyag elemek, fényes felületek száműzése, stb. Régen nem volt egy fikarcnyi zongoralakk se sehol, ki ne találják már, hogy most nem lehet másként gyártani.

    [ Szerkesztve ]

    "Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

Új hozzászólás Aktív témák