Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • éN79

    addikt

    válasz rudi #7 üzenetére

    Annyival egészíteném ki, hogy jó eséllyel meg sem kell cserélni a hdd-t az ssd-vel helyileg, lévén az optikai meghajtó a mai világban, vagy legalábbis jó eséllyel már SATA 3 csatival csücsül az alaplapon, ahogy pl. nálam a Lenovo Z50 70-ben is van, így elég egy optibay <3e Ft-ért, abba becuppantani egy faja ssd-t és máris ott a gyors rendszer + nagy tárkapacitás. És még sokat csavarozni sem kell, ha valaki ettől tart.

    QwErTy42 : igen, de még ott van az a plulsz 4 ami az hdd-t tartja a két kis lemezkén. :)

    [ Szerkesztve ]

  • éN79

    addikt

    válasz bach66 #47 üzenetére

    Ahogy már előttem is írták, a mostani ssd-k sata3-as csatlakozóval vannak felvértezve, de visszafelé kompatibilisak. Sata 2 csatlakozás esetén a maximális sebessége csökken le a csatoló sebességére, de ezt praktikusan nem fogod észlelni.
    Hogy milyen típusú sata csatlakozók vannak a notid alaplapján, azt pl. a HWinfo nevű kis program megmondja. (Motherboard-on belül a PCH Features alatt)

  • éN79

    addikt

    válasz bach66 #58 üzenetére

    A jelenlegi (mostani) ssd tesztekben félek, hogy a Kingston V300-nak még a régi teszteredményeit írják be, így meglepően jól szerepel, ehhez képest egy ideje már nem ugyanaz a V300, mint ami volt. Erről picit bővebben:
    [link]
    Az ára viszont szerintem mellette szól, és bevallom a fenti teszt eredmények figyelembe vétele mellett is javallott, hiszen szerintem az átlag felhasználásnál az olvasás lesz túlsúlyban, abban meg jó, ami meg a nagy file-ok másolásánál lévő "lassúságát" jelenti: addig lehangolónak tartottam, amíg meg nem nézte, hogy a TLC chippel szerelt (pl. Adata SP550) avagy más ilyen újabb ssd-k is meg-meg szenvednek vele (még a Samsung 850 Evo is visszaesik ilyen tesztekben, csak nem annyira, mint a többiek).

    Szóval simán venném a Kingstont.

    A csere meglehetősen egyszerű: a hdd-t a noti helyén kb 4 csavar tartja vélhetően két pici fém lemezke segítségével, amit meg két-két csavar tart a hdd-hez, szóval vélhetően 6 csavart kell csak kiszedned, és igen, közben simán csak le kell húzni a hdd-t a notiban lévő fix sata csatiról. Nem rondható el. :)
    Az optibay-be berakni egy hdd-t még egyszerűbb, mert itt már csak rátolod a fix sata csatira és vélhetően két csavart kell csak betekerned, ami a hdd-t tartja. Ezután csak betolod az optibay-t (és rögzíted, ha akarod) és kész is.

    [ Szerkesztve ]

  • éN79

    addikt

    válasz rudi #60 üzenetére

    Tökéletesen egyetértek Veled, ezért is összegeztem magam is úgy, hogy simán venném a V300-at, hiszen átlagos használat mellett eltörpülnek a különbségek, kvázi észlelhetetlenné válnak.
    És mindezek ellenére saját magamat hagytam, hogy bedolgozza a marketing gépezet: a lenovoba pár hete vettem egy ssd-t a hdd-mellé: szilárdan elindultam a V300 irányába, sokat-sokat olvastam róla a neten (holott korábban pc-ben már volt nekem) aztán lett helyette ötletként az A-Datás slc 120-as, és végül egy 250-es 850 Evo kötött ki a gépben. És meg vagyok győződve róla, hogy egyik korábbi ötlet választása mellett is ugyanazt a felhasználó élményt érezném, hiszen nagy file-ok mozgatása az eltelt pár hétben annyi volt, amennyi a korábbi OS visszatükrözése volt az ssd-re, azóta meg nagyjából semmi sok-sok gigás egyszerre mozgatás.

    Összegezve: átlag felhasználó nem tud sebesség tekintetében mellényúlni a mai ssd-k tekintetében (elég, ha csak itt, a PH!-n lévő tesztek bármelyikéban a win boot idők közötti minimális különbségket nézzük, vagy akár a jellezmő programcsokrok betöltése közötti marginális eltéréseket...). Ha valaki meg gyakran végez speciális műveleteket igénylő feladatokat, nagy file méretek non-stop mozgatását, az is megtalálja a neki való-t, némileg (vagy néha indokolatlanul) drágábban.

    [ Szerkesztve ]

  • éN79

    addikt

    válasz bach66 #63 üzenetére

    Igen, mindenképpen szükséged lesz rá, de már egészen olcsókat lehet netszerte rendelni a gépedbe.

Új hozzászólás Aktív témák