Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Donki Hóte

    veterán

    válasz dagonya #34 üzenetére

    Azért nagyon nem mindegy, hogy milyen "nagy" fényképezőgépről beszélünk.

    Évekig megtartottam a Canon 350D gépemet a 750D megvásárlása után, mondván, hogy ha valaki villog a telefonjával készített képekkel, akkor berakok párat a 13 éves DSLR géppel készített képek közül, hogy a telefonos fotóbajnokok kicsit lenyugodjanak.

    Aztán, amikor bejöttek a P20/Mate20/Note9/S9+/Mi2s telefonok, akkor már nem volt érdemi különbség a régi DSRL és a telefonokkal készített képek között. (Nem azt mondom, hogy egyformák voltak, mindnek volt bőven hibája, bizonyos tekintetben a DSLR-el készített kép volt jobb, bizonyos tekintetben meg a telefonokkal készített kép volt a jobb).

    Így eladtam az öreg 350D-t. Most megvan a 750D-m, meg van egy 80D-m. A 750D-t csak azért tartom, hogy ha valaki villog a telefonjával készített képekkel, akkor berakok párat az 5 éves DSLR géppel készített képek közül, hogy a telefonos fotóbajnokok kicsit lenyugodjanak :)

    (Vagyis pár éve még 10 év előnye volt a DSLR-eknek a mobilokkal szemben, ma már csak 5 év előnyük van és bizony a mobilokba épített kamerák fejlődnek rendesen :K )

    [ Szerkesztve ]

    Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

  • aginor

    addikt

    válasz dagonya #62 üzenetére

    Pedig részben igaza van. Kijelenthető, hogy a manapság kapható rendszerek között nincs jó meg rossz, csak jó meg legjobb (ez az, ami neked a legjobban megfelel). Egy átlagos amatőr igényeit bőven kielégíti bármelyik ma újonnan kapható kényképezőgép (már ami a raw-ból hívott képminőséget illeti). A többi az ergonómia, kezelhetőség (testreszabhatóság), objektívpark és használtpiac. Van olyan ismerősöm, aki tavaly, majd 10 év után cserélte le az apsc érzékelős fényképezőgépét és már azzal is nem egy fotópályázaton ért el rangos helyezést. Ennyit a technikáról.. ;)

    Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

  • hibavissza

    veterán

    válasz dagonya #96 üzenetére

    A szürke színű szöveg azt jelenti off, magyarul lazán vagy nem kapcsolódik. Legközelebb te is használhatnád.

  • SidCorky

    senior tag

    válasz dagonya #62 üzenetére

    Megragadtad a lényeget. Nem ezt mondtam, hanem azt, hogy mi ezt nézzük. Vannak, akik meg a képminőséget vizsgálják. Felesleges lenne egy 10. ugyanilyen teszt, főleg úgy, hogy nincs arra lehetőségünk, hogy egyszerre több kamerát nézzünk és össze tudjuk hasonlítani őket egymás mellett. Mint mondtam, nem ezzel foglalkozunk, én sem elsősorban azért vagyok itt, hogy kamerákat teszteljek, nem is értek a dologhoz annyira, hogy szakmai szemmel véleményt tudjak mondani a képminőségről Inkább csak érdekességképpen vannak kameratesztek, hogy nekünk és azoknak is legyen valami fogalma arról, mit is nyújtanak a különböző rendszerek, de ez le is van írva minden tesztben. Akit a mélyvíz érdekel, az talál részletesebb teszteket, ahogy gondolom a pc iránt érdeklődők sem az influencerek fizetett videói alapján választanak komponenseket.

    Ryzen 5 3600 // GTX 1660 Ti // iPhone 14 Pro // iPad Pro M2 // Nintendo Switch OLED // Fujifilm X-T30 II

  • #89309696

    törölt tag

    válasz dagonya #95 üzenetére

    Persze, hogy baromság. En is fényképezőgép parti vagyok, de amit ő előad az sima fanatizmus. En kepes vagyok belátni, hogy bar fényképezőgép pártoló vagyok a telefonok sem szarok. Erdekes modon a fotós topikokban sem írta meg senki, hogy vegyek 20 ezer kompaktot telefon mellett. Ezek kihaltak. 3310-es melle valoak, mert azzal nem tudsz fotózni. Ahogyan az is tény videóban okosabbak a telefonok. Pana is küzd a mai napig a rendes fokuszalassal pedig nekik nagy videós múltjuk van.
    Nem kell beszarni a telefon nem fog letarolni semmit, de értékelhető kepet mar produkálnak evek otaes ez teny.

  • Parci

    HÁZIGAZDA

    válasz dagonya #62 üzenetére

    a képminőség és a gép esetében ugye alapvetően a szenzort jelenti (hiszen még a jpg feldolgozás is olyasmi, amit, ha tényleg érdekel a legjobb minőség, elhagysz és raw-ban lősz). a szenzorok pedig már egy jó tíz éve MINDENRE elegendőek, aki nem tud a szenzor miatt valamit meglőni, az bizony nem elég felkészült.

    már a 6 mp-es dslr-ek is elég jók voltak, de a mai 24 mp-es "társaság" már mind az iszonyú jó és szuper jó között mozog (tök mindegy, hogy ki gyártja és a dpreview tesztekben melyiknek mekkora dinamikaátfogást mérnek).

    dicranum scoparium + genista pilosa = :)

  • Parci

    HÁZIGAZDA

    válasz dagonya #155 üzenetére

    de azért érted is, amit erre válaszoltunk? de most komolyan, az összes fuji gép használ kb. egyfajta szenzort (!), oké, némelyik bayer és mások x-trans színszűrősök, de picit tegyük ezt félre: kb. az összes kurrens váz képminősége azonos. ugyanez van a nikonnál stb. pár évente kijön egy újabb szenzor, ahol az első tesztek szerint gigászi a fejlődés, aztán szép lassan kiderül, hogy nagyon maximum és csak bizonyos esetekben fél fé.

    egy fotómasinánál lehet akár hónapokig tesztelni csak az af rendszert. vagy a jpg feldolgozás finomságait. meg még egy pár dolgot. a szenzor szerintem nincs benne az első három legfontosabb dologban, mert tudható, hogy mit tud -- hány évig is ment-megy a sony-alapú 24 mp-es aps lapka? aki nekiáll tesztábrákat nézegetni, hogy akkor melyik vázba téve melyik a "jobb", az nem látja a fától az erdőt.

    én értem, amit mondasz, nyilván egy fotómasinánál a legfontosabb paraméter a képminőség. szerencsére épp erre lehet ma már azt mondani, hogy nem kell aggódni, az rohadt durván jó, kb. bármit is veszel. :K

    dicranum scoparium + genista pilosa = :)

  • Parci

    HÁZIGAZDA

    válasz dagonya #170 üzenetére

    azt hiszel amit akarsz, én nem tudok mást tenni, mint leírni, hogy mi a valóság, amit aztán elfogadhatsz, de el is utasíthatsz.

    az van egyébként, hogy ez nem szponzor-kérdés, hanem erőforrás kérdés: ahhoz, hogy hardcore digicam cikkeket csináljunk, sokkal több időt, pénzt és energiát kell beletenni. ha lenne szponzor, talán még opció is lehetne, de a valóság talaján maradva: ezeket a cikkeket nem olvassák sokan, sosem olvasták sokan, akkor sem, amikor tele voltak anno iso-ábrákkal. nem éri meg megcsinálni. és ezen felül az is igaz, hogy ma már jelentős részben értelmetlen is.

    dicranum scoparium + genista pilosa = :)

Új hozzászólás Aktív témák