Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • cairojack

    aktív tag

    válasz calocsay #117 üzenetére

    "Ezért a második forgatókönyvem az, hogy alaposan átírják a Nokia RT verziót"

    Ezzel csak az a baj, hogy az appkínálat nem lesz elég ahhoz, hogy megmentsa a platformot, annyira nehezen kezelhető, és béna az IOS/Dorid-hoz képest. Magát a kezelőfelületet meg nem írhatják át, az MS nem fogja engedni, mint ahogy az WP-hez sem nyúlhatnak hozzá.

    Lehet itt akár milyen faxa appot írni, nem lesz elég semmire, ha az ember kézbe veszi az RT-t, és alapvető műveleteket 5-ször nehezebb elvégezni rajta, mint egy Ipaden/akármin. A legtöbb ember, akinek a kezébe nyomtam a Surface-t, először belelkesedett, hogy mennyire egyben van a cucc fizikálisan, majd ledöbbent, hogy mekkora ratyi az OS, és pár perc alatt eldöntötte, hogy ennék az Ipadje/Nexusa trilliószor egyszerűbb, kényelmesebb, jobb.

    Szerintem, de ez csak a magánvéleményem, az MS akkor lehet sikeres a táblák piacán, ha leül végre a hátsójára, és úgy gyúrja át ezt a csempés koncepciót, hogy nulla IQ-val megáldott népek is 1 másodperc alatt használni tudják, méghozzá kényelmesen, intuitívan, és látványosan. És nagyon kell a személyre szabhatóság. Legyen az ikonok, szín, hang, háttér, minden fixem faxom funkció ki és bekapcsolhatósága. Az emberek utálják a megkötéseke. Ha ezt az MS nem lépi meg, nem fog tudni érdemi eredményt felmutatni a tablet piacon.

    Ha viszont ezt összeraknák, és még jól is áraznák, akkor pár éven belül felnőnének a konkurenciához, sőt, szerintem le is tudnák hagyni őket. De az úgy nem fog menni, hogyha egy szenvedős, személyre szabhatatlan, ergonómiai rémálmot akarnak az emberekre tukmálni, arany áron.

    Én sokat ostorozom az MS-t de pont azért mert 20 éve MS felhasználó vagyok, és nem akarok váltani. Akarnék én Windows-os tabletet, de amíg annyiba kerül, mint egy Ipad, és tized annyit tud, meg azt is szenvedve, addig nem kell.
    Szurkolok nekik. Semmi mást nem kell csinálniuk, mint írni egy vonzó OS-t, és a többi majd megy "magától". Erősen idézőjelben persze, de a használhatóság, és az ár a két kulcskérdés. Ebben a sorrendben.

    Jah és mint mondtam az RT- t el kell felejteni. Amíg nem képes X86-os progik futtatására, addig egy halott platform, főleg, hogy most az új Bay Trial Atommal, simán lehet már élvezhető teljes értékű Win-es tabletek kihozni, ARM áron (vagy csak pár dollárért többért). Így tehát az RT-nek nincs már értelme.

    4 col fölött minden phablet... nekem 4 colnál nagyobb telefon, soha az életben nem kellene. Ha fizetnének se...

  • sz.balazs.95

    veterán

    válasz calocsay #117 üzenetére

    "az android is anno nem a prémium készülékekkel lett népszerű"

    most sem azok miatt, hanem a mindenféle 20-30k-s vackok miatt...

    Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

Új hozzászólás Aktív témák