Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sb

    veterán

    válasz Bici #15 üzenetére

    Én még hozzátenném az Ivy-t is, mert teljesítmény/fogyasztásban lehet, hogy az hozná el a pálmát.

    Egyébként közel vannak egymáshoz a megoldások, mindegyiknek más és más az erőssége, gyengesége. Épp ezért lenne érdekes a teszt, most sok jó megoldás van egy témára.

    Ami nálam eddig hasonló szegmensből megfordult: régi A330 Atom, Ivy G2020, Haswell G3420 (és bár elsőre nem gondoltam volna, mert brutál fogyasztásúak, de visszavéve és alulfeszelve egész korrekt eredményt lehet kihozni a Llano-ból is.) Jaguar, Bay-Trailről is látni teszteket, össze lehet rakni a részletekből, de nem teljes a kép még. :)

    Speciel én mondjuk a fenti kérdésben az Ivy/Haswell mellett döntenék. Irodai munkára. HTPC-be pedig Kabini, Bay-Trail.

    Findzs:
    mindegyik 25w? a 4 magos athlon is meg a 2 magos sempron is?
    Ezért kell a teszt, mert ezek csak TDP osztályok. Biztos kevesebbet eszik a 2 magos.
    Intelnél meg pl. a G2020 55W TDP, G3420 pedig 53W. Saját méréseim alapján viszont a G3420 +20-25W-tal többet fogyasztott. A G2020 pedig az 55W ellenére kevesebbet evett mint amit eddig a 25W-os Kabinitől láttam neten.

    Szóval kb. semmire nem jók a megadott TDP-k.

    [ Szerkesztve ]

  • sb

    veterán

    válasz antikomcsi #25 üzenetére

    Én is így nézném. Bár azért valamit érdemes fixálni, mert a Skodát és a Bugattit is össze lehet hasonlítani, csak nem jön ki semmi értelmes belőle.

    De én sem az órajelet fixálnám, hanem árat és/vagy teljesítményt.
    Mert végül is kb. ez a lényeg. (Fogyasztást is lehetne, de szerintem abban inkább kevésbé számít a +-10W szórás. Épp ezt mutatná ki a teszt.)

    Egyébként nagyrészt azért össze lehet ollózni pár adatot. Én már pár topicban írtam 1-2 sarokszámot.

  • sb

    veterán

    válasz Findzs #43 üzenetére

    Szerintem ez alapból sem erősebb proci. Kb. ugyanaz a szint.

  • sb

    veterán

    válasz Mahrenburg #79 üzenetére

    Prime95-tel mértem, tehát csak cpu terhelés volt, gpu nem.
    Nyilván kisebb terheléseken, pl. netezés közben alig van különbség.

    Amit még nem tudok pontosan, hogy egyébként mennyi írható ebből a cpu számlájára és mennyi az alaplapéra. Lehet, hogy az 1150-es lap többet kért, mint az 1155-ös. Bár szerintem nagy különbség ott sem lehet.
    Plussz alulfeszeléssel sokkal többet csökkent a Haswell fogyasztása. A G2020 kb. ugyanannyi feszcsökkentéssel -5W esett, míg a G3420 kb. 13-14W-ot. Szóval ott már csak 13-15W körüli különbség volt köztük. Ez arra enged következtetni, hogy mégis a Haswell cpu fogyaszt többet.

  • sb

    veterán

    válasz Tidus #73 üzenetére

    90W-ba ez simán belefér.
    40-45W-nál nem több a komplett rendszer 1 meghajtóval. +1HDD (Green), ODD az mondjuk 5+4W, wifi nem tudom mennyi lehet, de gondolom az is pár Watt. 60W fölé nem megy egy ilyen konfig amit leírtál szvsz.

  • sb

    veterán

    válasz AxBattler #83 üzenetére

    Ha visszaolvasol az mITX topicban én kb. ugyanilyet építettem és ugyanazokon a kérdéseken mentem végig amin te is.

    A6-3650 APU volt előtte netezős gépnek. Hozta az Intel Pentiumok erejét cpu-ban, gpu-ban erősebb volt.
    Max fogyasztás alulfeszelve 60W körül.

    Lightos játék miatt váltottam volna. Így lett G3420+7750. Cpu játékban erősebb így átlagban 2 maggal is, mint az A6 volt 4 maggal. Fogyasztás 90W körül van max. Paneltápom van hozzá, ami 150W-ot tud 12V-on. Hogy folyamatos terhelés mellett is kényelmesen bírja 150W-ost akartam külsőből is (120W-os 75-80% körüli terhelésen ment volna 90W-on.), de nehéz ilyet találni. Drágább is jóval a rendszer. Mivel mITX méretre égető szükségem nem volt így mATX-re váltottam.
    - Alaplap 5-6k-val olcsóbb.
    - Egy hangtalan, nagyon jó minőségű Be Quiet táp is 5-6k-val olcsóbb a paneltápnál. Bőven maradt tartalék, ha később másra is kéne. Fogyasztásban +5-10W teljes terhelésen kb. a paneltáphoz képest. Idle-ben 3-4W.
    - A ház is olcsóbb volt 8k-val.

    Szóval innentől nekem nem érte meg. Az A6 alatt kicsi, olcsó külső táppal és MX31-es olcsó házzal még nem volt ilyen gond. :)

    Egyébként a váltásnál a G2020 fogyasztásból indultam ki, az talán 75-80W körül lett volna a 7750-el együtt, ahhoz egy 120W külső táp már elég lett volna. De végül Haswell lett, mert alig drágább és gyorsabb játékban, csak így pont elérte azt a fogyasztás szintet ami nekem már kényelmetlen volt panellel, ITX-ben.

    Nagyobb AMD APU is megfordult a fejemben, de az még kevésbé érte volna meg. Csúcs (gpu-ban) APU kellett volna, ahhoz drága és több DDR3. Fogyasztásban 100W vagy több. Cpu erőben kevesebb, gpu-ban pedig kb. 50%-a a 7750-nek.

  • sb

    veterán

    válasz MZperX75 #88 üzenetére

    Bár 4 mag, de sajnos nem így van. Nézz meg pár tesztet.
    A játékok 80%-ában az egyszálas teljesítmény számít, ott egyértelműen a Pentium a nyerő.
    A maradék 20%, ami több magot is rendesen kihasznál és cpu intenzív kb. feleződik: Fele esetben még ott is a Pentium győz a kevesebb mag ellenére, a másik felében pedig az AMD egyértelműen gyorsabb a valós 4 maggal.

    Szóval kb. 10% az, amiben az AMD erősebb lesz, a maradék 90%-ban a Pentium. Az a 10% pedig általában úgysem számít, mivel az ember egy Pentium - plusz egy 7750/7770 illik mellé kb. max vga-ban - párost nem úgysem arra vesz, hogy a játékok 100%-át vigye, hanem, hogy a legtöbbet koca gamer módban elvigye.

    Erre pedig sokkal jobb lesz, cpu-ban is a Pentium, a vga meg főleg az APU-ban lévőhöz képest.

    ON: Van már jó pár mérésem: G2020, G3420, G3420+7750, A6-3620, A330. Mind sebességre, mind fogyasztásra. Ha radi8tor1 mellé dobja majd a teljes 5350 mérések eredményeit akkor egy egész jó kis táblázatot össze lehet rakni erre a cpu erő/fogyasztás/teljesítmény kérdéskörre.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák