Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sb

    veterán

    válasz AxBattler #83 üzenetére

    Ha visszaolvasol az mITX topicban én kb. ugyanilyet építettem és ugyanazokon a kérdéseken mentem végig amin te is.

    A6-3650 APU volt előtte netezős gépnek. Hozta az Intel Pentiumok erejét cpu-ban, gpu-ban erősebb volt.
    Max fogyasztás alulfeszelve 60W körül.

    Lightos játék miatt váltottam volna. Így lett G3420+7750. Cpu játékban erősebb így átlagban 2 maggal is, mint az A6 volt 4 maggal. Fogyasztás 90W körül van max. Paneltápom van hozzá, ami 150W-ot tud 12V-on. Hogy folyamatos terhelés mellett is kényelmesen bírja 150W-ost akartam külsőből is (120W-os 75-80% körüli terhelésen ment volna 90W-on.), de nehéz ilyet találni. Drágább is jóval a rendszer. Mivel mITX méretre égető szükségem nem volt így mATX-re váltottam.
    - Alaplap 5-6k-val olcsóbb.
    - Egy hangtalan, nagyon jó minőségű Be Quiet táp is 5-6k-val olcsóbb a paneltápnál. Bőven maradt tartalék, ha később másra is kéne. Fogyasztásban +5-10W teljes terhelésen kb. a paneltáphoz képest. Idle-ben 3-4W.
    - A ház is olcsóbb volt 8k-val.

    Szóval innentől nekem nem érte meg. Az A6 alatt kicsi, olcsó külső táppal és MX31-es olcsó házzal még nem volt ilyen gond. :)

    Egyébként a váltásnál a G2020 fogyasztásból indultam ki, az talán 75-80W körül lett volna a 7750-el együtt, ahhoz egy 120W külső táp már elég lett volna. De végül Haswell lett, mert alig drágább és gyorsabb játékban, csak így pont elérte azt a fogyasztás szintet ami nekem már kényelmetlen volt panellel, ITX-ben.

    Nagyobb AMD APU is megfordult a fejemben, de az még kevésbé érte volna meg. Csúcs (gpu-ban) APU kellett volna, ahhoz drága és több DDR3. Fogyasztásban 100W vagy több. Cpu erőben kevesebb, gpu-ban pedig kb. 50%-a a 7750-nek.

Új hozzászólás Aktív témák