Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Chaser

    titán

    válasz #72688384 #44 üzenetére

    megnőttek az igények, azt is számold bele és a ft is romlik folyamatosan
    ha beszabályoznák max 200k-ra a kártyák árát annyi történne hogy akkor 3060ti felett beszüntetnék a gyártásukat és az lenne a csúcs
    mi alapján törölnék bárki hirdetését?
    nem a "skalperek" a gond, ők csak okozat
    nézz már szét a világban, egyre több nagy cég száll be a bányászdába, akár közvetve akár közvetlenül
    több tízezer vga-s farmok is vannak, nem egy, nem kettő
    ez a gond, ezért nincs vga, nem azért mert pár ember pár kártyát árul amit levadászott
    azért tudja árulni mert 10 potenciális vevőre jut pár kártya jó esetben, legtöbb kártya élből repül a bányákba már a gyárból

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz #72688384 #46 üzenetére

    dehogy
    nem nyilván a bányák számítanak bele, hanem az okozza az egészet
    nem csak "magyarban", hanem globáisan, mindenhol egyre kevesebb és egyre drágább a vga
    demokrácia és kapitalizmus van, nekem sem tetszik sok minden, ticcsuk' be%%%%55%%%444!!! nem megoldás
    megoldás a báyászda felszámolása lenne globálisan, de úgy néz ki a kormányok érdeke nem az h bedőljön, hanem ellenkezőleg
    ha minden kártyából lenne készlet - a készlet nem 5-10db országonként, hanem legalább több száz típusonként , pl msi 3070 ventusból 100db, és még 20-40 másik kártyából is 100 db, az már némi készlet egy ekkorka országban, de csak némi -
    akkor ki vásárolná fel a senkin kívül?
    csak a bányászok ( :
    de nincs csak néhány darab
    hidd el amd és nv is telibesz@rja a gamereket, nekik csak az eladási szám növelése a cél, a többi kamu, mi köze ennek a ph-hoz? semmi
    aki benyalja a látszatintézkedéseket, nos meg is érdemli
    az okot kell(ene) megszüntetni és megszűnne az okozat, de addig nem fog
    itt is több ember van aki bányászik, 1-x vga-val, ahol x lehet akár több tíz darab is, ők a scalperek
    nem az aki pár kártyán businellni akar, kihasználva a helyzetet, ők már csak utó-scalperek:)

    szerk:
    másik topikból
    és komolyan azt gondoljátok még mindig néhányan, hogy a "scalperek" miatt nincs vga?
    ma olvastam hivatalos fizetőeszköz lett a bitcoin a mastercardnál
    ezért nincs vga "magyarban és globálisan

    [ Szerkesztve ]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz #72688384 #49 üzenetére

    a bányászatot nem kellett volna eltűrni
    mit látsz?
    a scalper' hirdetéseket
    mit nem látsz?
    hogy hordják el a bányászok raklap/kamion számra közvetlen a gyárból a kártyákat, és ezért nincs, ezért vannak "scalperek", mert ami termék eljut a boltokba az konvergál a zerohoz
    az nv is csak játssza a megmentőt, hülyének is egyértelmű semmit nem jelent mit kamuznak
    nincs semmilyen értelmes árú kártya gt 1030 felett, de az is napról drágább és kevesebb modell elérhető belőle
    teljesen mindegy ha nem lenne is jó bányászni 3060 non-ti, semmilyen régi 2xxx kártya nincs, gtx1660-ak bolti ára 150e vagy afölötti, akkor azokat rabolná le a nép, nem 200e-ért venné 1660s-t ( :
    külföldön xt 400e-ért?
    nagyon finom, mikor megjelent 26x ezerért ütöttem le belőle, én nem kaptam meg, de volt aki igen
    azt is matekozd bele, itthon zömében csak az alzán voltak értelmes áron kártyák, többi kisker eleve sokkal drágábban tolta zömében néhány példától eltekintve
    ha már a nagyker drágábban tolja kiskernek nagy csodák nem lesznek
    és mért tolhatja drágán?
    mert alig van és meg fogják venni

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz #72688384 #51 üzenetére

    nem lehet megoldani
    több boltnál kinn van, az nem kerüli meg aki nem akarja
    de számoljunk utána
    10 emberből ugyanúgy csak 1-2-nek jutna kártya, a többinek nem, semmit nem olodttál meg
    úgy gondolod lefei magyarország vga ignyét ami ph-n a "scaplereknél" van fenn? ne vicceljünk már ( :
    a fennmaradó mennyiség nem a "scalpereknél" van, hanem bányában
    és igen, ezt a sz@rt már rég be kellett volna tiltani, nem nagy neveknek beleszállni

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz #72688384 #53 üzenetére

    ne már:)
    50db kártya lefedi a piacot?
    a crypto meg a jövő? rég el kellett volna takarítani
    látod ez a baj
    az okozatot akarják sokan megszüntetni, nem az okot
    ha a scalper hirdetéseket beticcsuk', azon mód járjunk körbe a házakban és akinél egy vga-nál több van azokat rúgjuk ketté
    aki 4+ db-bal bányászik vágjuk le a kezét, 4 gammmmer' elöl vette el a lhetőséget
    aki 10-nél többel a lábait is
    aki 20-nál többel nyomjuk ki a szemit'
    stb
    ott van náluk a vga, amikkel a gammerek játszhatnának, továbbra is
    nem a zerohoz konvergáló "scalper" készletben
    ezt komolyan ennyire nehéz megérteni?

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz #72688384 #55 üzenetére

    mit is forgattam ki?
    nem megy a matek
    50 kártyákkal jössz, ne röhögtess, tényleg ne, az ma már volt
    a bányászoknál van a gammerek' kártyája, ha nem magyar honban, akkor valahol a világon, lehet nehéz feldolgozni/megérteni, de akkor is úgy van
    nem a sz@ros 50-100 darabokon múlik a gammerek' élete
    a vágjuk le a kezit' lábát' nyilván pojjén, gondoltam kiadja
    csak azért mert te betiltanád a hirdetéseket/beszabályoznád a boltokat és ezzel megoldanád a semmit
    ilyen alapon nyugodtan elő lehet venni a bányászokat akik valósan a probléma mögött vannak és valósan nálluk vannak készletek, max ők nem árulják
    ők csak annyit csinálnak, hogy felhalomozzák a készleteket globálisan, emiatt ami maradék jut irreálisan megdrágul
    majd amikor jól kibányászták magukat eladják a fasza bányász kártyát - a tisztességesebbje majd közölni fogja hogy bányászott -, nem annyit kersnek mint a"scalperek", 5-10%-ot, hanem 100-1000%-ot is báyászdával+kártya eladással
    csak ugye a többség ezt nem tudja felfogni, és mantrázza a scalper' dumát
    nem fogod tudni "szétsz@patni" a bányászokat, nem lehet beszabályzoni a kártyák vásárlását - illetve igen, de az drága játék -
    és ha cég vagy senki nem fogja azt mondani te hüüüüüüüüüüülye, hát neked nem adunk el 20 db 3070-et mert báyászni viszed
    kiskereknek sincs ehhez semmi köze, ők is ugyanúgy oboáznak, mivel komplett gépet sokat biztos nem kell eladniuk, max igp-s cpu-val vagy gt 1030-cal
    amíg az ok nem szűnik meg, b@sztathatod te az okozatot
    engem bát hogy lemaradtam a cryptoról?
    mondtam ne röhögtess ((( :
    ha akarok most 20 db 3070-nel bányászok éppen
    és tudod mért nem?
    mert az én gyomrom nem veszi be, hogy az egyébként is szétb@szott környzetet még jobban terheljem és beszálljak azok közé akik még jobban terhelik ilyen sz@rokkal teljesen feleslegesen
    a te jövőd miatt nincs a gammereknek' kártyája, nem az én "fájdalmam" miatt
    ez egyeseknél ilyen rejtett akármi, hogy ők eldöntik hogy ki miről maradt le?
    nekem tudod mi fáj?
    hogy nagyon sok ember végtelenül buta
    de kénytelen vagyok velük egy világban élni
    na látod, ez fáj ( :

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz #72688384 #57 üzenetére

    nem tudok olvasni, inkább kiszállok
    tudod fáj hogy lemaradtam, gyócccert' is kell bevennem rá ( : :R

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • TeeBee73

    addikt

    válasz #72688384 #55 üzenetére

    A Crypto a jövő?... (Majd ha a kampósorrúak úgy látják jónak.)
    Ajánlom figylmedbe: "Az egészség ellenszerer" c. filmet.
    Az egy orbitális téveszme, hogy pénzért mindent megkaphatsz. (Sok mindent igen, de bizonyos szint felett csak a "kivagyiság" netovábbja.)

    [ Szerkesztve ]

    "4Z 1N73LL1G3NC14 4 V4L70Z45H0Z V4L0 4LK4LM4ZK0D45 K3P3553G3" -573PH3N H4WK1NG

  • gabber01

    addikt

    válasz #72688384 #59 üzenetére

    A crypto a jövő? Minek a jövője? Szart se fog kiváltani, max a spekulatív befektetéseknek a jövője, semmi másnak.
    A te példád is tökéletesen mutatja, hogy mire való. Meghatszoroztad a btc vagyonod bányászás nélkül, gratulálok. Mi mással lehet ezt megtenni, mint spekulatív befektetéssel. Ennyi. Erre való és semmi másra.
    Kutyát nem érdekli az ideológia, amivel elindult, a nagy cégek sem hasznosítják semmi ilyesmire. Mindössze a gyorsan megtérülő befektetést látják benne. Ennyi az egész.

    Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

  • Csokifalo

    aktív tag

    válasz #72688384 #74 üzenetére

    jó, akkor minek az árát hatszoroztad meg? Egy fagyiét? :C
    egy normális befektetés nem zsebpénz forgatásról szól. mondok befektetést: veszel egy romos kastélyt, felújítod, utána csinálsz belőle egy idősotthont, orvosi ellátással, befektetett összeg 200M, nyereség havi milliókban mérhető, vagy veszel ingatlanokat, bérbe adod, utána eladod a vételi ár többszöröséért, pl 93-ban egy panel ára 2M, ma 30, ezzel mai pénzben 10 lakáson lehet nyerni 300 milliót, és a panelt nem lakták le, csak kifizették legalább 5x ennyi idő alatt, most meg ér 15x annyit...de sorolhatnám, ezek BEFEKTETÉSEK komoly embereknek, igaz idő igényes, de BIZTOS pénz, és nem aprópénz, nem pedig dedo kryptoba tenni aprót aztán vagy elbukom vagy nem, vagy beletenni nagy zsét, aztán esetleg orra esni, ennél még aranyba tenni is értelmesebb.. na mind1 hagyjuk, ez nem VGA téma

    [ Szerkesztve ]

  • Robi BALBOA

    őstag

    válasz #72688384 #76 üzenetére

    Kicsit fogalomzavarban vagy.

    Van Befektetés és van Nyerészkedés, és tudjuk jól, hogy a bányászattal melyik folyik nagyüzemben. ;)

    Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

  • Robi BALBOA

    őstag

    válasz #72688384 #85 üzenetére

    Igen, nyerészkedők nyerészkednek a nyerészkedőkön. :DDD

    Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

  • Csokifalo

    aktív tag

    válasz #72688384 #85 üzenetére

    https://index.hu/gazdasag/2021/02/23/bitcoin-kriptodevizapiac/
    Pont ma perecelt egy szépet a favorizált befektetésed...260 milliárd dollár tűnt el a zsebekből egy nap alatt...vicc...

    [ Szerkesztve ]

  • Csokifalo

    aktív tag

    válasz #72688384 #88 üzenetére

    azzal a mennyiéggel ami Nálad van gyanítom elég jól... :DDD
    én viszont elég szarul éreztem volna most magam ha a sugallatodra bele tolok mondjuk szimpla 50 millát a múlt héten, ami mára 35-40 lenne...erről ennyit
    de igazából majd arra leszek kíváncsi hányan fognak aznap eret vágni magukon amikor bedől
    de hagyjuk igazad van, majd felnősz

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák