Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Csokifalo

    aktív tag

    válasz Chaser #39 üzenetére

    Igen az van nekem is. 230 volt az alzás ára és 250-ért hozta a skalper...mind1 zárjuk le, legyen akkor felső kategória a 3070....ez a kártya, amiről meg ez a post szól akkor ez esetben nem is felső kategória, hanem már egyenesen kozmikus :DDD a lényegen akkor se változtat hogy 2 év múlva semmire se lesz elég...
    egyes játékokhoz a 3070 is elég, de még akár a 3060 ti is így nézve egy RX580 is elég...főleg annak aki 1080-on játszik, és nem multizik...sőt tovább megyek, egy konzol is elég 4K-ra is, még egy one-x vagy ps4 pro is, kinek mi az igénye, és mennyit akar/tud erre szánni, de ez nem fog azon változtatni hogy nem csúcs lesz a látvány egyiken se csak butított

    [ Szerkesztve ]

  • Csokifalo

    aktív tag

    válasz Chaser #41 üzenetére

    akkor mégis csak egyet beszélünk csak más megfogalmazásban :DDD

  • #72688384

    törölt tag

    válasz Chaser #43 üzenetére

    normális világban a csúcskategória lenne 200 ezer.
    emlékszem az 1080 ampomat vettem kereken 200ért pár éve és már ott is szivtam a fogamat. nem azért mert nem engedhetem meg hanem mert nem ér többet.
    amig az emberek megveszik ezeket a szarokat ennyiért nem is fog lejebb menni az áruk.

    külön vicces a használt piac, ahelyett h törölnék a scalperek hirdetését pl hardveraprón is inkább bátoritják őket mert h "piacgazdaság". ezek hülyék kajak...

  • #72688384

    törölt tag

    válasz Chaser #45 üzenetére

    nyilván a bányák is beleszámitanak de jelenleg magyarban azért nincsenek kártyák mert az ipon, aqua meg a többi szemét dolgozói vásárolják fel dolgozói kedvezménnyel a kártyákat és kúrják fel instant hardverapróra. és igen, ez alapján kéne törölni a hirdetéseket. ugyanis ha nem tudja eladni az adott felületen akkor szépen rájuk rohad és nem fogják továbbra scalpolni a beérkezett példányokat.
    érdemes követni az árukeresőn az árdiagrammot és összehasonlitani a hardveraprós hirdetésfeladásokkal. x nap felkerül 5 új kártya aztán árukeresőn azonnal felugrik az árfolyam 800ezerre a korábbi 500-ról és az aprón meg teszi a jófejet hogy ő csak 700ért adja miközben a boltban 800.

    de valóban, ez aztán piacgazdaság, nehéz ezzel vitatkozni.

    szerk: apropó, mennyi ideig tartana hozni egy ideiglenes szabályt hogy mondjuk egy személyire max 2 kártyát lehet vásárolni és azt is csak 1 hónap szünettel. a rohadék bányászok igy is megoldanák előbb utóbb amikor begyüjtötték az ismerősi körükből a nagymama és nagypapa személyiét de ez időbe tellne és eközben a halandóknak is lenne esélye behúzni 1-1 kártyát és arra használni amire való: játékra.

    szóval álszent ez az egész oldal, teszik itt a gamerek legjobb barátját közben meg semmit sem tesznek annak értekében h tudjanak gémelni az emberek. erről ennyit.

    [ Szerkesztve ]

  • #72688384

    törölt tag

    válasz Chaser #47 üzenetére

    kicsit félreérthető volt az előző komment vége, egyérszt én most csak a magyar piacról beszéltem és a magyar webshopokról illetve a hardverapróról.
    a webshopok kurvagázak, főleg az ipon ahol csak b2b van a kártyákra nehogy visszavigyék nekik, szánalmas. az aprón meg az a gáz h van 2 tucat moderátor aki semmit sem csinál azon kivül h vegzálja azokat akik felszólalnak amiért ők nem csinálnak semmit.
    nézz körül a hirdetések között, teljes káosz, összevissza árak, összevissza kategóriák. csak azt nem értem h minek jelentkezik valaki modnek ha telibeszarja.

    a videókártyákkal kapcsolatban meg: szerintem simán törölni kéne a scalpolós hirdetéseket. most ha megnézem kb 3db olyan hirdetés van ami nem scalper hanem a) kártyát akar venni, b) amint tudott vett egy új kártyát és most próbálja erősebbre cserélni/eladni a mostanit de nem felárral.

    egyébként én nem arról beszélek h tilcsukbe hanem csak arról h ebben a speciális helyzetben a pofátlan scalpolós vga és cpu hirdetéseket nem kéne eltürni és kész. ha egy csaj a szüzességét árulná az vajon hány másodperc múlva kerülne törlésre? pedig nem illegális és mégsem lehet.
    ha pedig nem türnék el és azonnal törlésre kerülnének ezek akkor nem is tudnák itt eladni és a meglevő kártyáikat kénytelenek lennének feltenni annyiért amennyiért megvették h ne rohadjon rájuk és utána már nem vennének újabbakat.

    nvidia valóban telibeszarja, amdnek meg simán csak nincs kapacitása, de ismétlem, én nem a glóbális dologról beszéltem hanem arról ami itthon van. ha már eleve kevés kártya jut el ide akkor legalább arra törekedhetnének hogy normálisan oszoljon el a készlet. webshopoknak mindegy, úgyis elmegy az összes, a saját PR-jukat javitanák azzal ha a halandók kedvében próbálnának járni de ugye ehhez hülye az összes h végiggondolja.

    btw külföldön továbbra is ilyen 1000-1100 euróért mennek a 6800xt-k és készlet is van belőlük ami legrosszabb esetben is 400 ezer és nem 600-700 ezer mint itthon. szóval ez csak a gusztustalan magyar piac sajátja.

    szerk: nvidia tegnapi PR akciója hogy felezik a kriptó bányászási képességét a kártyjáiknak meg utter bullshit. a bányászok ismán visszarakják az egyik előző biost vagy eleve nem is érinti őket a driver mert nem azt használják. nvidia ezzel most csak azt éri el hogy akinek van egy csúcs kártyája amivel főként játszik ÉS mondjuk éjjel szeretne vele bányásztatni, az most már nem fog tudni rendesen.

    [ Szerkesztve ]

  • #72688384

    törölt tag

    válasz Chaser #50 üzenetére

    nem érted amiről beszélek. ha egy webshop vagy akkor mit tudsz tenni azzal hogy a gyárból tolják át a bányába? semmit.
    de azzal hogy személyinként 2 kártyára korlátozod a készletet azzal segitesz a nem bányász vásárlóknak és UGYANÚGY elfog fogyni az összes kártyád a boltból szó nélkül és ezzel még arcot is mentesz és népszerübb leszel a többi webshoppal ellenben ahol leszarják a usereket ami ahhoz vezet hogy más termékeket is inkább tőled fognak vásárolni. marketing 101.

    az elején én is betudtam volna húzni egy 3080-at 300 körül ha nvidiát akartam volna, sőt akár még el is tudnám most passzolni drágábban de nem vagyok patkány igy nem tettem.

    egyébként meg ezek pont olyan témák ahol a kormányoknak kéne beavatkozni a dologba és szimplán megtiltani a gyártóknak h a bányászoknak adják gyárból közvetlenül. nyilván lenne háborgás de úgyis beadnák a derekukat mert nincs más választásuk. ráadásul érdekük is lenne mert egyre több az áramszünet a bányászfarmok miatt szerte a világban.

  • #72688384

    törölt tag

    válasz Chaser #52 üzenetére

    a kripóval semmi probléma nincs, az a jövő. a gond azzal van hogy nem szabályozzák a bányászatát.
    az elmúlt 2 hónapban eddig kb 50 vga hirdetést számoltam össze ph-n. ezek mind drága, csúcskategóriás kártyák. valszeg hómoffiszba és a sulihoz nem ilyeneket vesznek igy feltételezem hogy olyan keresi aki játszani akar+épp aktuális neki a gépfrissités+ van is rá pénze. és egy depression kellős közepén járvány alatt kétlem h ez sok embernek prioritás lenne igy az az 50db kártya máris elég nagyrészét lefedné azoknak akik ennek ellenére kártyát szerettek volna venni normális áron.
    szóval teljesen legit lenne az az elképzelés h tiltani kéne ezeket a faszkalapokat a hirdetéseknél.

  • #72688384

    törölt tag

    válasz Chaser #54 üzenetére

    kettőnk közül nem én vagyok aki kiforgatja a másik szavait és belemagyaráz hülyeségeket.
    egyébként meg igen.. kétlem h az elmúlt 2 hónap leforgása alatt több mint 100 ember akarta volna lecserélni a gamer konfigját többszázezer forint értékben, szóval az az 50 plusz kártya is több lett volna mint a semmi.
    jössz itt a kézlevágásokkal meg a scalpersimogatással ahelyett h elolvasnád a fenti kommentjeimet amiben világosan leirtam hogyan lehetne szétszopatni a bányászokat úgy hogy közben a webshopok ne szúrjanak ki saját magukkal is és a játékosoknak is jussanak kártyák.
    a crypto meg a jövő akármennyire is fáj beismerni/bánt h lemaradtál róla.

  • #72688384

    törölt tag

    válasz Chaser #56 üzenetére

    továbbra se olvasd el amiket irtam csak mantrázd ugyanezt.

  • #72688384

    törölt tag

    válasz Chaser #58 üzenetére

    hát valóban nem.
    elmondtam h én csakis a magyar piacról beszéltem, és de.. simán megtudnák csinálni hogy feltételekhez kötik a vásárlást illetve várólistát vezetnek az elővásárlásoknál ahogy ezt sok külföldi shop meg is tette és körbe is táncolták őket ezért nyilvánosan.
    a bányászok ugyanúgy megtudnák oldani a beszerzéseiket csak lassabban és nehezebben ami esélyt adna másoknak is h behúzzanak 1-1 kártyát. ugyanis aki gémel rajta annak nem 20db fog kelleni hanem 1.
    ha ezek után sem érted h miért lenne ez a módszer jobb a SEMMINÉL akkor számodra nincs remény.

    a crypto pedig a jövő akármennyire is próbálod tagadni. a kriptók versenyéből az ethereum és a monero fog kiemelkedni, az első azért mert teljesen kilehet vele iktatni az ügyvédeket a különböző szerződéskötéseknél, az utóbbi pedig azért mert anonimabb mint a készpénz.
    szánalmasnak tartom a sok ájvékolót aki még mindig arról hőbörög h játékpénz meg nincs értéke meg nincs fedezete ésatöbbi. ja annyira játékpénz h már paypal, mastercard, tesla stb is elkezdtek ráállni.
    a környezetet ennél sokkal jobban hazavágja ezer más dolog és a kormányzatok azokat ugyanúgy pont leszarják és amúgy teljesen mindegy is mivel csak saját magát szopatja az emberiség ezzel, a föld ugyanúgy itt lesz évmilliók múlva is és ugyanúgy virágzani fog az élet, max emberek nélkül.
    mellesleg nekem nem kellett 20db 3070 ahhoz h meg hatszorozzam a btc vagyonomat, sőt egy másodpercet sem bányásztam soha.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák