Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz #54625216 #895 üzenetére

    Ha egy kialakuló piacon a vásárlókat az 5000-7000 dolláros termékek irányába lökik, akkor az olyan, mintha azt mondanák, hogy vegyétek nyugodtan a konkurens 1000 dolláros megoldását, minket nem érdekel akkor sem a piac, ha pár éven belül, éves szinten dollármilliárdokat termel.
    Ne legyenek azért senkinek illúziói. Most az AMD és az NV mindenképpen jól jár, tehát igazából csak annyit kell tenni, hogy kiszolgálják a blokklánc iránti üzleti érdeklődést, eltűrik a bányászatot, néha persze nyilatkozzák, hogy utóbbi nem jó, de anyagilag semmi kockázatot nem vállalnak azzal, ha hagyják a bányászoknak felvásárolni a hardvereiket. Mindenképpen a pénzüknél vannak, sőt... Az viszont hosszabb távon kárt okozhatna, ha a blokklánc professzionális szinten való terjedését nem segítenék. Nem fogja azt mondani se az AMD, se az NV, hogy jó akkor a bányászat visszaszorítása érdekében (amiből egyébként profitálnak, tehát még jó is, hogy létezik), kihúzzák a talajt a blokklánc alól és odaadnak egy potenciálisan dollármilliárdosra duzzasztható piacot a konkurensnek.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz #54625216 #908 üzenetére

    És veszi őket valaki? Egyelőre csak állnak a raktárakban, mert senkinek sem kellenek korlátozott garanciával. Ez például az üzleti körökben nem fog beválni, mert a korlátozott garancia azt jelenti, hogy maga a gyártó sem hiszi el a saját termékéről, hogy az kibír egy-két évet a célzott területen. Három hónapos garival az üzleti vonalon kiröhögik őket. És hiába adja olcsóbban, ha potenciálisan hármat kell venni egy évre. Az már úgy drágább.
    Mert nem a bányászokat akarják kiszolgálni, hanem az üzleti vonalon egy formálódó piacot. Nekik nincs nagy igényük még. Pár tízezer VGA kell csak. A bányászat pedig kipukkadhatnak akármikor, azokra nem lehet építeni, de a blokkláncmilliárdok kellenének az AMD-nek és az NV-nek is.
    Dehogy nincs logika. A biztonságra játszanak, mert igazából a mostani helyzettel rosszul nem járnak. Keresnek rajta, minden hardvert eladnak, és még célozható is a blokklánc üzleti része. Szóval egyedül a bányászláz lecsillapodását kell kivárni, meg néha nyilatkozni, hogy a gémerek fontosak ( ;] ).

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • Bird

    addikt

    válasz #54625216 #952 üzenetére

    Like this? ;]

    '8db 1060 GTX MSI GAMING X 3GB (3 év gyártói garancia)' :)

    Gondoltam ráolvasok a témára. Jót derültem! :DDD

    "Ha ki akarod hozni a maximumot a videokártyádból, akkor nagyon meglepődhetsz, amikor megjön a számla, több tízezer forint is lehet havonta. Az altcoin bányászat ugyanis jobban megizzasztja a kártyádat, mintha a legújabb játékokat nyomatnád rajta. A megizzasztás kapcsán fontos megjegyezni, hogy érdemes figyelni a GPU hőmérsékletet. Ha nem megfelelő a PC hűtése, érdemes plusz hűtésről gondoskodni, esetleg leszerelni a ház oldalát és elé tenni egy nagy ventilátort".

    ;]

    [ Szerkesztve ]

    .:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

  • fogtunder

    nagyúr

    válasz #54625216 #958 üzenetére

    az biztos, hogy aki erre hosszútávú, stabil befektetésként tekint, az nagyon rossz oldalát nézi a tévének. én most próbálok rövidtávon pénzt kivenni belőle, egyelőre működik, de azért nem fogok felmondani és ebből élni :D

    I hate morning people. And mornings. And People.

  • Blazs120gl

    aktív tag

    válasz #54625216 #958 üzenetére

    Szvsz nincs már olyan, hogy coin buborék, mert a spekulációban értelmezhetetlen. Max. leesik az ára. Egy időre. Aztán fújják újra. Erről szól a HODL. Ha senki nem dobja a coin-t, akkor senki nem realizálja a veszteséget (sőt, ha esik az ár, akkor kell venni igazán) :DDD.
    Amíg van új beszálló és igazi pénz, addig havonta ki lehet venni igazi pénzt.

    Minden jól működik, mielőtt elromlik. Nah, kriptónál nincs olyan hogy elromlik, mert nincs fokmérője (bukta), csak gyávák vannak. Nincs az elbaszva, csak meg kell találni mire jó. :))

  • Weareus

    addikt

    válasz #54625216 #1158 üzenetére

    Atya gatya, szent ég! :Y

    És ezt mind egyedül sikerült...? :U

    Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

  • Pendra37

    tag

    válasz #54625216 #1158 üzenetére

    "A blockchain alapú pénzügyi tranzakciók drágábbak a hagyományosaknál, így nincs racionális oka a hagyományos tranzakciókat blockchain alapra helyezni."

    Ez ebben a formaban nem teljesen igaz. Egy Etheres utalas nagysagrendekkel olcsobb is gyorsabb, mint egy banki utalas. BTC-nel ez mar nem mindig igaz. A gond akkor van, ha az Etherbol HUF-ot akarsz csinalni. Na az szivas. Utalas, atvaltas, dijak stb. Az utalas dragabb es lassabb, mintha tenylegesen csinaltal volna egy banki atutalast Eth kozbeiktatasa nelkul.

    A WOW gold jo, de bovitenem EVE Online ISK-el. A WOW goldnak van valos USD erteke. Kinaban erre is van ipar. Aztan ott van meg a WOW legendary itemek piaca, ahol tobb szaz USD-t is kerhetnek egy kigrindelt cuccert. A teljesitmenyt egyaltalan nem illuzorikus USD-vel honoraljak. Az ISK-nak pedig hivatalos arfolyama is van.

    [ Szerkesztve ]

    Gondolj egy jeghegyre.

  • Tomkaa

    tag

    válasz #54625216 #1173 üzenetére

    @(#1171) Tian66

    Csak csatalkozni tudok kpbendeguz válaszához. Arról beszélek és azért írtam , hogy szépen összefoglalta, mert gazdasági oldalról magyarázta meg a dolgokat. Amikkel itt jópáran abszolúte nincsenek tisztában. Csak annyi, hogy húúh ebből sok pénzt lehet kiszedni.

    És az ilyen és ehhez hasonló megnyilvánulások, miatt jó az összefoglalója, meg egy két cikk amit linkeltek feljebb:
    "Egyre több helyen ahzsnálják ez lesz az érték alapja. Az meg hogy mivel fizetek nem mindegy? váltható pénzre? igen.. akkor van értéke?"

    Ez egyik se indok arra hogy értékálló funkciója lenne. Tehát, hogy pénz legyen belőle. Az hogy élelőtt egy autót ér a pénzed, délutánra meg egy kiló kenyeret, nyilván lehet spekulálni, hogy na majd délelőtt fogom használni, nem délután, de érted....

    [ Szerkesztve ]

  • Tyrel

    őstag

    válasz #54625216 #1173 üzenetére

    Aki meg nem bányászik a hajlandóbb elfogadni, hogy az egész egy lufi / piramisjáték és be fog dőlni holnap után, így kevésbé idegesíti, hogy ő nem keres rajta egy vasat sem mert nem mer kockáztatni...

    Le lett írva itt a topicban már számtalanszor, hogy aki bányászik az miért teszi, és hogy a többségnek van mellette becsületes munkája és messze nem ebben áll az egész vagyona.
    Tök mind1 hogy mi lesz a kriptovalutákkal pár év múlva, ez egy volatilis befeketetési forma ami nagyon sok embernek bejött, és 1% banki kamatok meg a kormány által duplájára fújt lakásárak mellett egyre több embernek tűnik ez egy elfogadható kockázatú befektetésnek.

    Ezenfelül szerintem a bányászok nem mondják / mondták azt hogy fú majd a BTC lesz a világvaluta, vagy épp az ETH, le lett írva hogy ezeknek megvannak a maguk gyerekbetegségei és jelen formájukban tényleg vacakok, de értékük már így is van.
    Amikor a jövőjüket boncolgatjátok arról előszeretettel elfelejtkeztek, hogy folyamatosan fejlesztik őket, de ez is le lett már irva sokszor, példákkal. A jelenlegi BTC alkalmatlan világvalutának, igen, de lehet hogy 2-3 év múlva az addigra sokszor patchelt verziója már nagyon is alkalmas lesz akár erre a feladatra is, ezt biztosra senki nem tudja...
    ...és nem is érdekel senkit, a bányásznak jelenleg az az érdekel hogy rövid távon meglegyen a ROI-ja, és arra jelenleg kimondottan jó esélyei vannak.

    [ Szerkesztve ]

    Turenkarn

  • #00137984

    törölt tag

    válasz #54625216 #1201 üzenetére

    Ha most lenne egy bányász gépem, majd 100ezer forintért feltölteném az e-pénztárcámat, majd az emelkedő értékű kriptóvaluták és néhány kitartó hónap, vagy 1 év bányászkodás után 300-400 ezer forintnál kiszállnák az üzletből, mert...Megtérült a KP befizetésem és a gépem, meg a bányászás költsége. Ezt a pénzt vissza lehet forintositani vagy akkor a 100ezer forint készpénz hova került?

  • Tyrel

    őstag

    válasz #54625216 #1201 üzenetére

    A spekulációs buborékokat jellemzi elsősorban, hogy egészen az összeomlásig úgy tűnik, mintha alacsony kockázattal lehetne magas hozamot elérni

    Mármint kinek tűnik így? Nekem biztos nem, de ahogy emlékszem az itt leírtakra a többi bányásznak sem. Mindenki tudja hogy ez egy nagyon volatilis játék. Az már más kérdés hogy a szeretett bankjainknak szabad ezt, pl. egy időben nagy divat volt (pl. BudaCash csinált ilyet nagyban), hogy tőzsde/részvény alapú befektetéseket ajánlottak az ügyfeleiknek, 20-30%-os, vagy még magasabb hozamokat ígérve. Sok kis ember bukott náluk sok pénzt, nagyrészt a félretájékoztatás miatt, mégsem zavart ez a világon senkit sem.
    Aztán pár évre rá egy újabb félretájékoztatás miatt megint sokan buktak, akkor épp a CHF hitelek miatt, érdekes őket meg hirtelen meg kellett mentenünk... :N

    Lényeg a lényeg, kockázatvállalás nélkül nem igazán lehet nagyot szakítani a mai világban - nincs ez máshogy a kriptovalutákkal sem. Aki ebbe úgy száll be, hogy megbízható befektetésként tekint rá, az bekajált valami sz*r webes reklámot és jól le fogják húzni, de ezért nem a kripto-társadalom egésze felelős, ill. ettől nem lesz piramisjáték.

    A kaszinózás sem teljesen jó példa, mert a szerencsén alapszik, míg a bányászat már jó ideje nem... merthogy pontosan a kaszinó-effektus elkerülése miatt jöttek létre a Mining Pool-ok, és már az összes bányász ezekben van, kivéve azt a néhány újgazdagot amelyik saját szerverteremben üzemeltet több-száz, vagy több ezer GPU-t egyszerre, de ez egy külön állatfaj.

    A matektanáros példával meg az a baj, hogy azzal hogy én beszállok a bányászatba nem adok semmit sem annak aki előttem szállt be, sőt pont hogy elveszek tőle, mert általam megnő a hálózat hashrate-je és automatikusan hozzánehezedik a számítás, tehát ő kevesebb coint kap miattam. Nem én fizetem ki az ő nyereségét.
    Ugyan így aki utánam száll be, azt nekem nem kell invitálnom, sőt nem is igazán érdekem ezt tenni, és pláne nem kérek tőle semmit sem.

    Abban egyetértünk hogy kérdéses, hogy lesz-e neki valaha FIAT szintű vásárlóértéke, tehát pl. kapok-e vele a sarki pékségnél egy kiló kenyeret. Ezt nem tudja senki, szerintem a bányászok többsége ilyen szintű elterjedésben nem is bízik, de a technológiában simán benne van. Folyamatosan fejlesztik, aztán majd meglátjuk sikerül-e elérniük a nagy áttörést. Minden esetre egyik napról a másikra hirtelen eltűnni nem fog.

    Amíg meg ez a kérdés választ nem kap, addig is lehet FIAT-ra váltani vagy vásárolni vele azokon a helyeken ahol elfogadják. Nem általános fizetőeszköz ez tény, egyelőre csak bizonyos körökben fogadják el, de azért vegyük észre hogy ez a FIAT pénzek jelentős részére is igaz. A kiló kenyér példájánál maradva pl. a sarki pék ugyan úgy ki fog röhögni ha CHF-et akarsz neki adni HUF helyett, mintha BTC-vel próbálkoznál.

    Turenkarn

  • Pendra37

    tag

    válasz #54625216 #1208 üzenetére

    Ha A es B egyutmukodese 150%-os teljesitmeny novelest eredmenyez az az adott cegnek tenyleg nyereseg, + osszeg. Persze csak akkor, ha A es B nem kerul a cegnek 150%-ba C-hez es D-hez kepest, akik csak 100%-ot hoznak.
    Aztan meg A-t es B-t ki kellett kepezni vagy fel kellett nevelni, hogy hatekonyak legyenek. Ez sem 0 befektetesbe kerult, de ugye a ceget ez pont nem erdekli. A konyvekben nem jelenik meg ez. Es akkor azt nem emlitettuk, hogy egy masik cegnel A es F lehet, hogy 200%-ot tudna termelni...
    Az adott, limitalt kornyezetben a jatek lehet +osszegu de ha egy nagyobb rendszert nezel, 0-hoz kezd kozeliteni a haszon esetleg a veszteseg.

    Gondolj egy jeghegyre.

  • Tyrel

    őstag

    válasz #54625216 #1224 üzenetére

    Hardverbe fektettem, nem a valutába. Attól hogy én a PC hardver piacba beletolok pár száz ezer Ft-ot, attól egyetlen kriptovaluta értéke sem változik semerre.
    Ha lenne kapcsolat a kettő között akkor attól is nőne pl. az ETH értéke, hogy vérpistike gamer gépet épít.

    Turenkarn

  • Pendra37

    tag

    válasz #54625216 #1223 üzenetére

    Nem irrelevans, mert amikor egy folyamat hasznat szamolod, akkor szokas az elvesztett bevetelt is belevenni az egyenletbe amennyire lehetseges. Ezek nem csak bonyolitjak az egyenletet, hanem gyokeresen mas iranyba billenthetik.
    Mi lett volna akkor, ha Bill Gates mondjuk favagonak ment volna? Ha o lett volna a vilag leghatekonyabb favagoja, globalisan akkor is borzalmasan veszteseges lett volna neki a jatek.
    Lehet, hogy most 200%-on teljesit valaki, de aztan 5 ev mulva kieg vagy lebetegszik a stressztol. Nem tud a csaladjaval foglalkozni, ami elvadul stb. A hatekonysag novelesenek is mindig ara van csak nem mindig vagy vele tisztaban.

    Gondolj egy jeghegyre.

  • zed juron

    aktív tag

    válasz #54625216 #1232 üzenetére

    AZ egész kriptopénz izé mögött igenis valós dolgok állnak. A legnagyobb értékű valami benne most már az egész villamosipari hálózat az atomerőművektől kezdve, a villanyoszlopokig. EZ nem vicc, mivel már akkora az energiaigénye, hogy gyakorlatilag ez a legvastagabb része. Lásd a növekvő villanyszámlát a bányászoknál. És csak utána jön a HW, mert azt akár el is lehet adni, másra is lehet használni, stb.

    Azért gáz a kriptopénz, mert a villamosenergia hálózat az (ATOM)erőmüvekkel igencsak értékes forrásunk, ha spekulatív izékre pazaroljuk, akkor örültek vagyunk.

  • Tyrel

    őstag

    válasz #54625216 #1232 üzenetére

    Miért növelném ezzel az ő infrastruktúrájuk értékét?
    Nem adom nekik a hardvert és nem kötök velük semmilyen szerződést.

    A BTC-nek vagy épp az ETH-nak nem attól van értéke hogy többen bányásszák, semmi köze ehhez, töredéke ennyi GPU-val is ugyan így működne a rendszer, max. a decentralizáltsága lehetne megkérdőjelezhetőbb. Az értékük ezeknek attól növekszik, hogy egyre több ember / embercsoport / cég fogadja el őket fizetőeszközként, így egyre többen szeretnék birtokolni és használni. Mivel a valuták száma véges és nem lehet a semmiből rajzolni őket, az egységnyi értéke nő, vagyis deflálódik a valuta.

    Ez kb. pont olyan mint az arany, abból is korlátozott mennyiség áll rendelkezésre, és minél több ember akar birtokolni belőle, annál drágább lesz. De ez ennyi, az értékét az iránta érzett vágy befolyásolja, az nem hogy 10 bányász kapirgálja a hegyoldalt vagy 100.

    --------

    Kb. én is eljutottam arra a pontra mint a többi bányász itt, belefáradtam a széllel szembe hugyozásba, szóval további szépeket nélkülem.

    [ Szerkesztve ]

    Turenkarn

  • Tamás9x

    őstag

    válasz #54625216 #1237 üzenetére

    Azt hiszem iylen a Forint is :D Meg az Euro :U

    https://www.youtube.com/@kisstontour

  • Danex

    addikt

    válasz #54625216 #1257 üzenetére

    Nem a bányászat adja egy coin értékét. A bányász szimplán oda meg ahol az adott mennyiségű munkával a legtöbbet kapja.

    Például
    van A coin, a gépeddel 100$-nyit tudsz kibányászni (100db-ot pl)
    van B coin, a gépeddel 150$-nyit tudsz kibányászni (150db-ot)

    Az A coin-t bányászók átmennek B coint bányászni, emiatt az A coin nehézsége csökken, a B coin nehézsége meg nő.

    Azaz, ugyan azzal a géppel, miután átmentek a B coinra, már 120db A coint fogsz tudni bányászni, a B coinból meg már csak 130-at.

    Majd mivel még mindig profitálóbb a B coin, ezért még többen átmennek rá, de többen mentek át mint ami egyensúlyi helyzetet hozott volna, emiatt a B coin nehezebb lesz mint az A coin és akkor az emberek egy része visszatáncol az A coinra.

    De a végére beáll egy egyensúlyi rendszer, és eközben a Coin ára végig 1$ volt.

    Ezeket a hullámokat az árfolyam indítja el, de a nehézség ezt korrigálja bányász oldalról.

    ---------------

    Mindenki tudja, hogy ez a jó profitáló bányászat nem tartható hosszú távon, ezt egyik bányász sem mondja ,hogy örökkévalóságig profitáló bányászni. Ezt a kétkedők magyarázzák bele a bányászokról.

    Itt az van, hogy a bányász úgy érzi, hogy hamarabb elérkezik a ROI, mint, hogy átváltana nem profitálóvá a rendszer.

    [ Szerkesztve ]

  • Danex

    addikt

    válasz #54625216 #1259 üzenetére

    ~1500 coin van most jelenleg, de ebből 2 összesen 50%-ot tesz ki, a következő 8 még vagy 25%-ot, tehát 1490 coin tesz ki 25%-ot összesen.

    Értelemszerűen ahogy a világban se foglalkozunk a ukulelei porszemmel úgy a bányászok sem a pici altcoinokkal.

    Bányászok többsége néhány hetente átváltja a cryptóját valós euro/usd/huf-ra.

    A jövő valószínűleg a POS rendszer felé vezet majd, de igazából már az ethereum-mal is olcsóbb az utalás mint a mai világban az erre használt Sepa utalás, csak ugye az elfogadottsága erősen limitált, de ugye még egy "ipari forradalom" előtt állunk, az idő dönti el, hogy mi lesz a végén, de ahogy minden technikai újdonságnál benne van a kockázat, hogy nem jön össze.

    Pl voltak elektromos autók az 1900-as évek elején, aztán mindenki váltott benzinre mert milyen hülyeség stb... 100 évvel később milyen irányba is megy az autóipar?

    Vagy néhány éve a BMW összes nagy autógyár hülyének titulálta a Teslát. Nem kell mondani, hogy azóta a sok okosnak is ott a teljesen elektromos autója a kínálatban.

    Plusz ez az ipar is elég erősen fejlődik, amíg a BTC mostani formájában kb 15 tranzakciót tud kezelni másodpercenként, addig az újabb és újabb coinok egyre jobbak mint hatékonyság (kisebb fogyasztás), mind pedig utalási költség / sebesség tekintetében.

    Ha azt nézem, hogy egy Sepa utalás 1-2 nap, és minimum 2500Ft, akkor ehhez képest a legszarabb BTC is villámgyors.

    Szóval, ha mint technológiát nézzük ezt akkor ez a kellemetlen rossz, de az űrfejlesztésre is mennyi pénzt elszórtak a múltba, aztán lehet néhány évtized múlva rájövünk, hogy ott van valami értékes az emberiség számára és ehhez az kellett ,hogy Elon Musk nyomja a sok pénzt és fejlesztést bele.

  • AAntii

    őstag

    válasz #54625216 #1261 üzenetére

    "Tehát a kriptopénzbe vetett bizalom még az aktív közreműködők részéről is csak elméleti szinten érhető tetten."
    A coinok volatilitása miatt nem btc-ben tartja a pénzét az, aki nem abban tartja, hanem heti, havi csúcson átváltja forintra. Ha valakinek van 10 gépe, akkor van mellé hasraütés alapján 150 ezres villanyszámlája, azt sem árt kifizetni és az elektromos művek még nem fogad el bitcoint. Akinek mondjuk ez a képzeletbeli 10 gép nem a megtakarítása kompletten, hanem annak csak mondjuk 10%-a nagyobb eséllyel tartja bitcoinban a pénzét, mert hosszútávon a bányászok többsége a jelenleginél, de még a 20ezer usd-s bitcoinnál is magasabb árfolyamot prognosztizál, de abba a helyzetbe nem feltétlen akarja magát hozni, hogyha mondjuk elromlik a kocsi, akkor kezdje el váltogatni a bitcoinná áttranszformált megtakarítását az éppen aktuális, lehet az egy hónappal korábbi és egy hónappal későbbi árfolyamhoz képest sokkal alacsonyabb árfolyamon. A "jobb ma egy veréb mint holnap egy túzok" ilyenkor elővigyázatosság, ne adj isten kényszerpálya.

    A bányászok szerepe az egész blocklánc hitelesítése, ami ha tényleges szerződések, ne adj isten nyilvántartások is társulnak majd hozzá még jobban felértékelődik.

    "Az amatőrnek ihlet, a profinak előleg kell."

  • VGNGR

    senior tag

    válasz #54625216 #1323 üzenetére

    Hát igen, és amint tudjuk, amíg lósz*r van, veréb is van! :)

  • wolfman

    veterán

    válasz #54625216 #1323 üzenetére

    Aztán majd mennek emberek házalni mint a hittérítők, hogy 'Jónapot! Van egy persze, hogy beszéljünk a bitcoinbányászatról?' Aztán meg egyházak ilyen gospel vasárnapokat tartanának mint amcsiban szoktak az afro amerikaiak, tök átszellemülve, rángatóznak, táncolnak a mindenbitcoinbányászat istenéhez, kijáratnál meg utalással lehet Bitcoinnal fizetni, hogy vehessenek újabb VGA-kat.

    „Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

Új hozzászólás Aktív témák