Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • spidersoft

    senior tag

    válasz batagy #12892 üzenetére

    Konyhai mérlegekkel pont ez szokott lenni a baj: kicsik... lelóg róla a szál kolbász, a zacskó fagyasztóba szánt tök, vagy az ezt elkerülendő rátett tál eltakarja a kijelzőjét és bűvészkedhetsz, hogy vajon elemlámpával alávilágítva hajlandó-e az LCD-ből meg az ő polárszűrőjéből kigyünni valami talán olvasható szám-szerűség. Amíg ilyen kis mérlegem volt és nagyobb tál valamit akartam lemérni, akkor jött a csel: távtartó oszlopként tettem rá egy hengeres csészét, és azzal együtt táráztam a tálat, így már valamelyest lehetett látni a kijelzőt, de ez erős kompromisszumos megoldás volt, részint azért, mert mindig kellett hoznom a csészét, részint azért, mert a csészén a tál megcsúszhat, valamint ha nem középen van a súlypont lebillenhet róla. Én azt mondom, hogy ha konyhai mérleg, akkor legyen jó nagy pakoló felülete :) A hitelességet amúgy lehet ellenőrizni *megbízható* boltból hazahozott mérlegelt áruval is... célszerű olyan helyről, ahol a mérlegelést magad végzed (pl. CBA), és figyelsz rá, hogy a mérlegre/alá ne lógjon semmi.

Új hozzászólás Aktív témák