Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Mr X

    veterán

    válasz k. #11 üzenetére

    Ha valaki csak ezt a minőséget kapja, honnan tudná, hogy van jobb is?

  • Mr X

    veterán

    válasz k. #14 üzenetére

    Például, ha nem jársz külföldre, honnan szerzel mondjuk jobb minőségű kólát, pelenkát, bármit? Mivel pont az van, hogy hazai piacon a silányabbat találod. Nem hinném, hogy van olyan cég, aki mondjuk a hazai forgalmazású Coca Cola helyett Amerikából rendeli be a készletet. Vagyis nem lesz viszonyítási alap.

    Nem azon árukról beszélünk, aminek kapható itthon a jobb minőségű alternatívája, például a felvágottak. Bár az is érdekes lenne, hogy az vajon mennyivel rosszabb, mint mondjuk egy német vagy angol piacra szánt ugyanolyan termék. Arról van szó, hogy pl. a Pampers pelenkát itthon drágábban kapod meg rosszabb minőségben, mint a németeknél. És ha nem mész ki a németekhez, akkor nem is fogod tudni, hogy rosszabb minőséget kapsz.

  • Lenry

    félisten

    válasz k. #14 üzenetére

    de belefér az igényesség.
    én pl ha zsömlét veszek, akkor az a Sparos "suli zsömle" néven futó péksüti, ami igaz, hogy 54 Ft/db, de olyan is.
    ezzel nem versenyez a 9 Ft-os Tescos, ami egy száraz, felfújt zsömlehéj, ürességgel a belsejében.

    fontos különbség viszont, hogy míg nekem nem okoz gondot 54Ft-ot kiadni egyetlen zsömléért, addig van akinek nem sokkal többől a komplett reggelijét/tízóraiát kell megoldani.
    ő hiába lenne igényes, egy darabbal nem fog jóllakni.

    Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

  • Dany007

    veterán

    válasz k. #14 üzenetére

    Van benne valami. Csak ugye mit tehet az átlagember. Ha mondjuk melóban az a bolt esik útban akkor ott veszi meg a tízórai zsemlét. Mert pékség nincs a közelben. De amúgy még az sem 100%. Hiszen már ott is szokás felpuffasztani a zsemlét aminek a fele levegő. :)
    Tehát az egyetlen lehetőség a kísérletezés. Több boltban is kell zsemlét venni, aztán az ember rájön, hogy hoppá ez meg az szar, de a 15. már frankó.
    Aztán ha útba esik akkor ezentúl ott fog vásárolni. Ha meg nem, akkor nyilván nem éri meg az a zsemle plusz 15 perc autókázást mindennap. Vagy gyaloglást. Persze már az is kérdés, hogy egy zsemle megér-e ennyit? Nyilván nem.

    Na de mi van az olyan termékekkel amiket az ember saját maga nem tud letesztelni. Pl. ásványvizek, üdítők tartalma. Vagy épp a cikkben is említett bébiétel. Honnan a fenéből tudná megállapítani a polgár, hogy abban a bébiételben 20%-kal kevesebb 'energia' kalória van, mint ami rá van írva? :) Vagy épp hogyan állapítsam meg, hogy az Xy ásványvízben kevesebb az ásványi anyag, mint az Xz-ben? Hát sehogy...

    Viszont tök jó, hogy erre a célra van egy hivatalos szervezet. Aminek van joga, lehetősége, tudása és felszerelése is arra, hogy ilyen minőség-ellenőrzési dolgokat megcsináljon helyettünk. Na, az ő dolguk lenne igazán, hogy ellenőrizzék a minőséget. De lehet, hogy ők is csak a boltok polcaira kerülő árút tudják csekkolni, az exportot nem. Nem tudom.

    Szóval az embereknek tudatosabbnak kellene lenniük. Viszont hivatalból is kellene ezeket vizsgálni. Mert a jelenlegi helyzet egy hasonló szlovák vizsgálat után derült ki itthon is.

    "Ebben igazad van, de mondom, én a saját tanulmányaimból indulok ki-mégha 1 hónapja tanulok marketinget-.
    Lényeg, hogy mindíg próbálkoznak a cégek, piackutatás stb.
    Ha itt gyengébb a pelenka, az azért van, mert fogtak x darabot-azért nem 3 dbra értem- ami gyengébb minőségű volt, kiadták próbára "valós tesztre" és kvázi a tesztelőknek elég volt."

    Ezzel egyetértek. Persze ennek is több oka lehet. Mondjuk van egy réteg, ami szerintem több, mint 60%, akik ha meglátnak egy olcsóbb terméket egyből lecsapnak rá, mert azzal is spórolhatnak párszáz forintot, ami havonta több ezer is lehet. Ami meg náluk már sokat számít. Aztán persze lehet, hogy rájönne, hogy az gagyibb, de akkor meg már késő ahogy írtad is már csak a gagyi marad. Ez meg nagy tételben rohadt sok pénz a gyártóknak így nemcsoda, hogy bepróbálkoznak.

    Mostanában mi is sokféle pelenkát kipróbáltunk. A legjobb márkákról kezdve a Tescosig.
    Nem a reklám helye, de nekünk a Pempers jött be a legjobban. Viszont volt olyan márkás pelenka is, ami egyáltalán nem szívta fel a nedvességet. Majdhogynem állt benn a pisi...
    Na azt többet nem is használtuk. A 6-7 féle márkából kb 2-3 az ami bejött. Ezekből kiválasztjuk az olcsóbbat és azt vesszük. A többi meg csődbe mehet... :)
    Hiszen a pelenka nagy biznisz. Egy átlagos csomag 2500-3500 forint körül van. Nálunk ez kb 1,5 hétig elég. Tehát elég sok pénz megy el pelenkára.
    De szerintem más sem olyan hülye, hogy ne próbálna kis többféle pelenkát is. Hiszen ha kifolyik belőle a cucc, akkor mosni kell egyből a gyereknek a ruház. Ezáltal pénzt költünk a mosásra, a vízre, mosóporra stb... Nembeszélve, hogy emiatt elvileg több ruhát is kéne tartalékolni ilyen esetekre...
    Ergo azzal, hogy kipróbálok többféle pelenkát és a jobbat veszem még akkoris ha valamivel drágább, összességében spórolok vele! :)

    [ Szerkesztve ]

  • Kassadin

    addikt

    válasz k. #14 üzenetére

    "Alapvetően azt gondolom, hogyha az emberek fogékonyak lennének itthon, akkor megtalálnák a minőségi árút.
    Mert van azis, mégha nem is annyi. De amig sokan a tescos zsömle/felvágott stb, szinten leragadnak, és elfogadják, hogy ez van. Aztán persze sok helyi pékségben klasszisokkal jobb cuccot adnak, csak hát azzal foglalkozni kellene."

    A minőségért többet kell fizetni, de nálunk, ahol a legtöbb ember árérzékeny a csodálatos fizetések miatt, a legolcsóbbat veszi. Lehet venni 1kg noname rizst 240 forintért, meg 250g minőségi Uncle Ben's rizst 330 forintért. Hatalmas nagy a difi nemcsak árban, de minőségben is, de ettől függetlenül a legtöbb ember az előbbit fogja választani.

    Mr X: Kérdésre kérdéssel válaszolok. Miért kerül itt minden annyiba, mint nyugaton, vagy többe?

    [ Szerkesztve ]

  • Mr X

    veterán

    válasz k. #19 üzenetére

    Sajnos én azt sem tartom kizártnak, hogy a piackutatást elvégezték a jobb minőségű áruval, aztán forgalomba már egyből a gyengébb került, vagy szépen csendben kezdtek el átállni rá.

    Mégegyszer, nem olyan termékekre gondolok, amiből meg tudod venni a gagyibb és a minőségibb fajtát is, hiszen ott megvan a választási lehetőséged.

    Kassadin:

    Árérzékenység rendben, de akkor hogy van az, hogy A jó minőségű pelenka kimegy külföldre 2k/db áron, itthon meg megkapod a rosszabbat 3,5k/db áron? (az összegek hasraütés eredményei)

    [ Szerkesztve ]

  • Lenry

    félisten

    válasz k. #19 üzenetére

    Ha itt gyengébb a pelenka, az azért van, mert fogtak x darabot-azért nem 3 dbra értem- ami gyengébb minőségű volt, kiadták próbára "valós tesztre" és kvázi a tesztelőknek elég volt.

    azért volt elég, mert azt látjuk, hogy mindennek csökken a minősége, és a fene gondolná, hogy máshol ez nem így van.
    durván sarkalatos példa, de az észak-koreaiak úgy tudják, hogy az ő államuk a leggazdagabb a világon és hogy ők hihetetlenül jól élnek. mivel totál el vannak zárva a külvilágtól, így nincs összehasonlítási alapjuk és elhiszik, hogy ez tényleg így van.
    itt ugyanez van a termékekkel, honnan tudnám, hogy a német ugyanilyen Pampers jobb, ha sosem tapasztalom? mi alapján reklamáljak a gyártónál, ha - teljesen jogosan - úgy tudom, hogy mindenhol ugyanez van?

    Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

  • Mr X

    veterán

    válasz k. #26 üzenetére

    A tanultság jó dolog, de emellett meg kellene fizetni az ácsot, a lakatost, meg a többi "kulimelóst" is, akik előállítják az adott terméket.

    Az meg szerintem nem jó dolog, hogy ki kellene menni külföldre, hogy egyáltalán megtudjuk, mennyire vernek át minket a minőséggel.

    Kassadin:

    Érdekes elmélet, és nagyjából hasonlít is arra, amit én gondolok. Valakik azt gondolják, hogy ide jó a szutyok is drágán, mert úgyis kénytelenek vagyunk megvenni. És igazuk is van. Ugyanaz megy nagyban, mint amit kicsiben csinálnak mostanság az uzsorások. Nyitnak egy boltot, ahol háromszoros áron adják a cuccokat.

    [ Szerkesztve ]

  • Lenry

    félisten

    válasz k. #26 üzenetére

    szerintem a premisszád rossz, illetve fordított.

    nem az embereknek kellene utánajárni, hogy át akarnak-e baszni, hanem a gyártóknak kellene alapból normálisan hozzáállni az országhoz és nem szeméttelepként kezelni minket, meg idiótáknak, hanem azt hiszem az lenne a tisztességes (és törvényes!) ha az ugyanazon a néven és kategóriában forgalomba hozott termékek mindenhol molekulára ugyanazok lennének.

    és ez nem bilibe-kézlógás, csak szimpla egyenlőség-követelés. legalábbis valami fecni arról magyaráz, hogy mindannyian egyelők vagyunk, vagy mi...

    Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

  • Kassadin

    addikt

    válasz k. #26 üzenetére

    Még fiatal lehetsz, ha szerinted összefügg az emberek műveltsége az egyetemmel(még mindig ezt a bullshitet nyomják az iskolákban?). Egy hegesztő vagy ács is lehet olyan szinten a szakmájában, amit te, én sose fogunk elérni. Könyvet olvasni, informálódni, ismeretterjesztő műsorokat nézni neveltetés kérdése, nem az egyetemé.
    Vagy ha nem erre gondoltál, akkor tekints rá úgy, mintha nem is írtam volna semmit sem.

    Alapvetően mindenkit meg kellene fizetni, legyen az csak egy szimpla melós, és nemcsak mérnök vagy valami szaki. Aki kijut ebből a pokolból, a legtöbbje nem fog visszajönni addig, amíg itt nem lesznek pozitív változások. Azoktól várják a változást, akik a kimenetelük előtt is sz*rtak már rájuk, szóval én nem vagyok benne olyan biztos, hogy aki egyszer kint megteremti magának az anyagi függetlenségét, az visszaszeretne ide jönni. Bizonyára vannak kivételek, de én ezt a honvágy számlájára írnám.

    "De kvázi amíg sok ember nem beszél nyelvet, sajnos nem elég a fizetése, hogy kijusson külföldre, addig nem igen változik a helyzet."

    Ha mindkettő meglenne az embereknek, akkor igen kevesen lennénk, ebben biztos vagyok.

    [ Szerkesztve ]

  • Kassadin

    addikt

    válasz k. #30 üzenetére

    "Azt írtam, hogy az oktatás színvonala.
    A középsulikban a nyelvoktatás a béka segge alatt van-oroszból angolra átképezett tanárok FTW..-, a tanárok egykedvűek, nem tudnak fegyelmezni-igen, volt olyan tanárom, ami ordított egyet, és kuss lett, és tiszteletet parancsolt, pedig egy 40kg-s törékeny nő volt, mig a másik 100 kg-s, kevésbé törékeny férfi nem tudott- ilyenek.
    Nem a főiskola/egyetem függ össze, hanem hogy a szülők/család mennyire tanult, képzett(érsd mennyire jó a szakmájában, mennyire olvas/infórmálódik stb)."

    Ezzel mondjuk egyet tudok érteni, de annyit tennék hozzá, hogy sok felesleges dolgot tanítanak, és olyat, ami igazán kellene a mai modern világba, pénzügyet meg mondjuk jogot, nem(persze alapszinten, nem bankár és jogász szinten kellene).

    "Nem a főiskola/egyetem függ össze, hanem hogy a szülők/család mennyire tanult, képzett(érsd mennyire jó a szakmájában, mennyire olvas/infórmálódik stb)."

    Anyám meg az élettársa is híradót/barátok köztöt/való világot néz tízből kilencszer, a maradék egy, az pedig ismeretterjesztő. Erre van igényük. Én meg nem nézek tévét, rengeteg könyvet elolvastam már a zsenge korom ellenére, és sok minden érdekel. Szóval baromira nem függ össze szvsz azzal, hogy te művelt leszel-e, hiába "csak" rakodómunkás a faterod...Inkább azzal, hogy milyen leszel és a lehetőségeid mértékétől is függ természetesen.

Új hozzászólás Aktív témák