Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dany007

    veterán

    válasz k. #14 üzenetére

    Van benne valami. Csak ugye mit tehet az átlagember. Ha mondjuk melóban az a bolt esik útban akkor ott veszi meg a tízórai zsemlét. Mert pékség nincs a közelben. De amúgy még az sem 100%. Hiszen már ott is szokás felpuffasztani a zsemlét aminek a fele levegő. :)
    Tehát az egyetlen lehetőség a kísérletezés. Több boltban is kell zsemlét venni, aztán az ember rájön, hogy hoppá ez meg az szar, de a 15. már frankó.
    Aztán ha útba esik akkor ezentúl ott fog vásárolni. Ha meg nem, akkor nyilván nem éri meg az a zsemle plusz 15 perc autókázást mindennap. Vagy gyaloglást. Persze már az is kérdés, hogy egy zsemle megér-e ennyit? Nyilván nem.

    Na de mi van az olyan termékekkel amiket az ember saját maga nem tud letesztelni. Pl. ásványvizek, üdítők tartalma. Vagy épp a cikkben is említett bébiétel. Honnan a fenéből tudná megállapítani a polgár, hogy abban a bébiételben 20%-kal kevesebb 'energia' kalória van, mint ami rá van írva? :) Vagy épp hogyan állapítsam meg, hogy az Xy ásványvízben kevesebb az ásványi anyag, mint az Xz-ben? Hát sehogy...

    Viszont tök jó, hogy erre a célra van egy hivatalos szervezet. Aminek van joga, lehetősége, tudása és felszerelése is arra, hogy ilyen minőség-ellenőrzési dolgokat megcsináljon helyettünk. Na, az ő dolguk lenne igazán, hogy ellenőrizzék a minőséget. De lehet, hogy ők is csak a boltok polcaira kerülő árút tudják csekkolni, az exportot nem. Nem tudom.

    Szóval az embereknek tudatosabbnak kellene lenniük. Viszont hivatalból is kellene ezeket vizsgálni. Mert a jelenlegi helyzet egy hasonló szlovák vizsgálat után derült ki itthon is.

    "Ebben igazad van, de mondom, én a saját tanulmányaimból indulok ki-mégha 1 hónapja tanulok marketinget-.
    Lényeg, hogy mindíg próbálkoznak a cégek, piackutatás stb.
    Ha itt gyengébb a pelenka, az azért van, mert fogtak x darabot-azért nem 3 dbra értem- ami gyengébb minőségű volt, kiadták próbára "valós tesztre" és kvázi a tesztelőknek elég volt."

    Ezzel egyetértek. Persze ennek is több oka lehet. Mondjuk van egy réteg, ami szerintem több, mint 60%, akik ha meglátnak egy olcsóbb terméket egyből lecsapnak rá, mert azzal is spórolhatnak párszáz forintot, ami havonta több ezer is lehet. Ami meg náluk már sokat számít. Aztán persze lehet, hogy rájönne, hogy az gagyibb, de akkor meg már késő ahogy írtad is már csak a gagyi marad. Ez meg nagy tételben rohadt sok pénz a gyártóknak így nemcsoda, hogy bepróbálkoznak.

    Mostanában mi is sokféle pelenkát kipróbáltunk. A legjobb márkákról kezdve a Tescosig.
    Nem a reklám helye, de nekünk a Pempers jött be a legjobban. Viszont volt olyan márkás pelenka is, ami egyáltalán nem szívta fel a nedvességet. Majdhogynem állt benn a pisi...
    Na azt többet nem is használtuk. A 6-7 féle márkából kb 2-3 az ami bejött. Ezekből kiválasztjuk az olcsóbbat és azt vesszük. A többi meg csődbe mehet... :)
    Hiszen a pelenka nagy biznisz. Egy átlagos csomag 2500-3500 forint körül van. Nálunk ez kb 1,5 hétig elég. Tehát elég sok pénz megy el pelenkára.
    De szerintem más sem olyan hülye, hogy ne próbálna kis többféle pelenkát is. Hiszen ha kifolyik belőle a cucc, akkor mosni kell egyből a gyereknek a ruház. Ezáltal pénzt költünk a mosásra, a vízre, mosóporra stb... Nembeszélve, hogy emiatt elvileg több ruhát is kéne tartalékolni ilyen esetekre...
    Ergo azzal, hogy kipróbálok többféle pelenkát és a jobbat veszem még akkoris ha valamivel drágább, összességében spórolok vele! :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák