Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Mr X

    veterán

    válasz k. #26 üzenetére

    A tanultság jó dolog, de emellett meg kellene fizetni az ácsot, a lakatost, meg a többi "kulimelóst" is, akik előállítják az adott terméket.

    Az meg szerintem nem jó dolog, hogy ki kellene menni külföldre, hogy egyáltalán megtudjuk, mennyire vernek át minket a minőséggel.

    Kassadin:

    Érdekes elmélet, és nagyjából hasonlít is arra, amit én gondolok. Valakik azt gondolják, hogy ide jó a szutyok is drágán, mert úgyis kénytelenek vagyunk megvenni. És igazuk is van. Ugyanaz megy nagyban, mint amit kicsiben csinálnak mostanság az uzsorások. Nyitnak egy boltot, ahol háromszoros áron adják a cuccokat.

    [ Szerkesztve ]

  • Lenry

    félisten

    válasz k. #26 üzenetére

    szerintem a premisszád rossz, illetve fordított.

    nem az embereknek kellene utánajárni, hogy át akarnak-e baszni, hanem a gyártóknak kellene alapból normálisan hozzáállni az országhoz és nem szeméttelepként kezelni minket, meg idiótáknak, hanem azt hiszem az lenne a tisztességes (és törvényes!) ha az ugyanazon a néven és kategóriában forgalomba hozott termékek mindenhol molekulára ugyanazok lennének.

    és ez nem bilibe-kézlógás, csak szimpla egyenlőség-követelés. legalábbis valami fecni arról magyaráz, hogy mindannyian egyelők vagyunk, vagy mi...

    Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

  • Kassadin

    addikt

    válasz k. #26 üzenetére

    Még fiatal lehetsz, ha szerinted összefügg az emberek műveltsége az egyetemmel(még mindig ezt a bullshitet nyomják az iskolákban?). Egy hegesztő vagy ács is lehet olyan szinten a szakmájában, amit te, én sose fogunk elérni. Könyvet olvasni, informálódni, ismeretterjesztő műsorokat nézni neveltetés kérdése, nem az egyetemé.
    Vagy ha nem erre gondoltál, akkor tekints rá úgy, mintha nem is írtam volna semmit sem.

    Alapvetően mindenkit meg kellene fizetni, legyen az csak egy szimpla melós, és nemcsak mérnök vagy valami szaki. Aki kijut ebből a pokolból, a legtöbbje nem fog visszajönni addig, amíg itt nem lesznek pozitív változások. Azoktól várják a változást, akik a kimenetelük előtt is sz*rtak már rájuk, szóval én nem vagyok benne olyan biztos, hogy aki egyszer kint megteremti magának az anyagi függetlenségét, az visszaszeretne ide jönni. Bizonyára vannak kivételek, de én ezt a honvágy számlájára írnám.

    "De kvázi amíg sok ember nem beszél nyelvet, sajnos nem elég a fizetése, hogy kijusson külföldre, addig nem igen változik a helyzet."

    Ha mindkettő meglenne az embereknek, akkor igen kevesen lennénk, ebben biztos vagyok.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák