Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Vakegérke

    veterán

    válasz Bordoi #3 üzenetére

    No meg pajesz húzás, körmös, gondolom ismerős. Részese voltam én is. Fájt? Hát persze. Csont nem tört, de eszünkbe sem jutott felnőttel kekeckedni.

    Nem politikai vitát akartam gerjeszteni. Csupán felemeltem a szavam valami miatt, ami nagyon rosz irányba viszi az egész társadalmat.

    Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

  • Vakegérke

    veterán

    válasz Mcray #12 üzenetére

    Köszönöm, hogy leírtad tapasztalatod.

    Lám, ahol megengedett a fenyítés, ott sem él vele céltalanul a nevelő, tanár. Neki is fáj, ha megüt egy gyereket. Viszont ha szükség van rá, ám tegye, el ne kanászodjon a kölök.

    CimbiX: Ma már nem csapnak ki diákot még indokolt esetben sem.

    [ Szerkesztve ]

    Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

  • Vakegérke

    veterán

    válasz dabadab #17 üzenetére

    Annyiban kudarc, hogy a bűnös megúszta. Ha nem rúgják ki a tanárt, igazságosabb lett volna a dolog.
    Egyetlen kölöknek sincs joga elküldeni az anyjába egy felnőttet. Ha megteszi, kapja meg érte büntetését.

    Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

  • Vakegérke

    veterán

    Nos, hogy témánál maradjunk.

    Végülis egy gondolat körül bóklászunk. Kié a felelősség? Írásomban kifejtettem véleményemet. Elnézést, idézem:

    "A szülő felelőssége elsődleges.
    A tanárnak csak akkor van felelőssége, ha "eszközt" kap a kezébe ahhoz, hogy kordában tudja tartani a diákjait.
    Minden felnőtt felelős, aki tétlenül nézi, hogy egy minisuhanc dohányzik, szipuzik, iszik, randalírozik."

    Egy gyerek önfejű, irányítani kell. Ha lehet szép szóval, ám ha úgy nem megy, akkor kell valami, ami jobb útra téríti.
    Egy gyerek képtelen felfogni azt, hogy ami brahi, az nem biztos, hogy jó is. Lásd cigi, pia, drog. Akkor most dönthet helyette a felnőtt, vagy sem? És ha nem hallgat a jó szóra, amellyel egészségét védik, mi légyen a teendő? Tán könyörgőn térdre kéne borulni egy gyerek előtt?
    Egy gyerek igazából nem látja a jövőt, nem érzi át a tanulás fontosságát. Kényszerítsük rá, vagy maradjon bunkó?

    Erkölcs, becsület, mások tisztelete!
    Ezt tessék - akár szó szerint - beleverni az ifjúságba, hogy soha többé ne legyen ilyen jellegű topic.

    tkazmer (#101): Ez már a vég. Siralmas. Ezt felnőtt emberek találták ki? Ecsém, csak szójjá, aztán lesittelik a faterodat...
    Erre csak azt tudom mondani, hogy amíg egészséges a gyerek, verésnyomok nincsenek, senki nem szóljon bele abba, hogy neveli a szülő a gyereket. Ez vonatkozik a pedagógusokra is.
    Ám ha úgy vélik a főokosok, hogy kötelesek a felnőttek a gyerek akarata szerint ugrálni, akkor neveljék ők a rosszcsontot.

    Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

  • Vakegérke

    veterán

    válasz shtml #118 üzenetére

    Senki sem akar taslást, vagy körmöst kapni. Fél tőle, és ez a kulcs. Ha már hiányzik a tisztelet a gyerekből, legalább a félelem vegye el a kedvét a renitens viselkedéstől, avagy szorítsa tanulásra.

    Lehet, hogy a megszólalók némelyike beteg, de állapota mégsem leszármaztatható a tanári pofonokból. Nem tört csontunk, és kész.

    Nálunk is volt véreskezű tanár, állandóan üres terület volt körülötte, kerülte mindenki. Egyszerűen nem adtunk rá okot, hogy üssön. Egyszerű ez, kérem tisztelettel.

    Ami pedig az elnéző hümmögést illeti, csak egyetlen kérdés.
    Tegyük fel, hogy kedves édesanyád tanár, és egy suhanc bunkó módon beszól neki. Nem taposnád ki a belét, ha tehetnéd?

    [ Szerkesztve ]

    Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

  • Vakegérke

    veterán

    válasz JagdPanther #124 üzenetére

    Szépen kérlek, hogy ezt a vonalat lehetőleg ne feszegesd ebben a topicban.
    Köszönöm.

    Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

  • Vakegérke

    veterán

    Csak egyetlen mondatot ragadnék ki shtml barátunk javaslatából.

    "Az illető diákot egyheti társadalmi munkára kötelezném pl. egy kórház mosodájában - a munka ne legyen megalázó, de legyen nehéz."

    Az ötletet jónak tartom, csak nem kivitelezhető. Milyen munkát nevezünk megalázónak? Megalázó egyáltalán a munka?
    Szerintem sántít a javaslat, hiszen egyenes út a munka megútálása felé.
    Jó, rendben, büntetésként beosztják a diákot X kórház mosodájába, ahol mondjuk meg is jelenik időben. Két zsák szennyes megemelése után úgy dönt, hogy ő márpedig ezt nem csinálja. Nem azért, mert nagyon nehéz, hanem azért, mert ha a szüleinek, tanárainak is beint, akkor itt se fog szorgoskodni. Három eset lehetséges.

    1., Megjelenik naponta, igazolják az idejét, bár nem csinál semmit.
    2., Elküldik a fenébe, aztán találja ki az iskola, miként bünteti meg a diákját.
    3., A dolgozók munkára serkentik, és mivel másként nem megy, kicsit "megdorgálják" a diákot.

    A harmadik megoldás valóban hatékony, csak újra itt a dilemma. Az erőszak győz, holott épp ez ellen ágálnak sokan. Viszont dolgozik a diák, az tény.

    Újra és újra visszatérünk a szülők felelősségére. Ugyanis ők a kulcsfigurák. Mintaként kéne szerepelniük a gyerek előtt, nekik kéne tisztességre tanítaniuk őt. Ha ez működne, nem lenne ennyi gond az oktatásban.

    Elmondom, én hogy csináltam.
    Már dedós korukban sem hagytam gyerekeimet sem hisztizni, sem követelőzni. Csak kétszer szóltam valamiért, harmadszorra puffant a fenekük. Az arcukat sosem ütöttem.
    Köszönni kötelező volt nem csak családban, hanem mindenkinek, akit ismertünk, vagy akinek én, vagy az anyjuk is köszönt. De nem ám csá, meg helló, mert az ilyenért kicsit bokán billentettem őket.
    Ha valamelyik elkövetett valami stiklit, ami nem kívánt azonnali megtorlást, megtárgyaltuk a büntetést. Tessék kérem kapaszkodni. Néha a bűnös szigorúbb ítéletet hozott, mint amit megérdemelt. Ilyenkor persze kitárgyaltuk a dolgot, és megállapodtunk méltányossági alapon. Mondjuk három napi tv nézés kihagyás, kedvenc játéktól tiltás, én játszom a kisvonattal, ő hozzá sem nyúlhat, ilyesmi. Becsülettel kitöltötték a büntit, soha nem volt gond.
    És eljött az az idő, amikor egyszerűen nem volt szükség büntetésre.

    Tisztességre, becsületre neveltem őket. Csóró lévén csak ennyit tudtam nyújtani.

    [ Szerkesztve ]

    Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

  • Vakegérke

    veterán

    Szépen kérek mindenkit, felejtsük már el a cigányozást. A manapság tapasztalható tiszteletlenség nem köthető rasszhoz, népcsoporthoz. Korosztállyal kapcsolatos probléma, és kész.

    SystemRoot: Van a Logout-on pszichológus Cs.Orsolya személyében. Nem alkot véleményt, vagy csak nem olvasta a cikket és a hozzászólásokat.
    Való igaz, írásom indulattal teljes. Vagy talán birka türelemmel kéne mosolyognom, amikor taknyos kölyök felnőtt embert rugdal? Más is pálcát tört az erőszak mentesség mellett, mégis kitaposná a szuszt abból, aki anyukájának beszólna. Vagyis nem tenné, hiszen az már erőszak. Ám az indulat ott van benne is. Úgy is kell, robbanj fel mérgedben, a kölök meg hadd röhögjön bele mindenki képébe.
    Sajnos a probléma nem csak az iskolákban van jelen. Különböző rendezvények alkalmával sikkes bemutatni a felsorakozott rendőröknek, disznónak nevezni, kővel dobálni őket. Ilyetén módon növekedhet az ifjúság sérthetetlenségébe vetett hite. Akkor komolyan gondolhatja bárki is, hogy hallgatni fognak egy halk szavú, szelíd tanárra?
    Ha nem tudsz magyarul, a Te nyelveden szólok Hozzád, hiszen abból értesz. Nem értesz a szép szóból? Két taslás, attól majd a sarokba húzódsz.
    Igen, én is nyakasok, körmösök közt nőttem fel. Érdekes, az én korosztályom korántsem agresszív. Akkor most hogy is van ez az erőszakot szülés?

    Cerebellum: Közel húsz évig voltam sofőr az egyik budapesti kórháznál. Az én feladatom volt (többek közt) a szennyes ruha szállítása. Testközelből "élveztem" a pisis lepedők szagát, az ágyneműből kiguruló kakit. Megalázó? Hát persze, ha a munka megalázó lehet. Számomra nem volt az.
    Ami az "egy év pihenőt" illeti, én is jó megoldásnak találom, viszont tehetetlenek az iskolák, nem csaphatnak ki diákot. Szerencsétlen megrúgott, megalázott, lelkében megtört tanár bácsi viszont nem tanít többé. Hány pedagógus fog még távozni a szakmából? Meg lehetne törni a suhancokat, de hát ugye az már erőszak. Inkább vesszenek a tanárok.
    Egy tanár legyen sérthetetlen. Ezt kéne tűzzel-vassal elérni.

    A lányom egyszer szétszedett egy zsebszámológépet. Nem nagy tragédia, egy ujjal sem nyúltam hozzá. Leültünk, és megbeszéltük a dolgot. Ő is csak kíváncsi volt, és még meg is kellett dícsérnem, hiszen órás csavarhúzót használt, tehát a szerelés szakszerűnek volt mondható. Na, akkor most mi legyen? Talán ha összeraknád, az nem lenne butaság. Az volt a nem semmi. Figyeltem mit csinál, élveztem, hogy töprengőn rakosgatja helyére a billentyűket, csak aztán az egyik nem volt sehol. Vad keresgélés, négykézláb közlekedett a szobában. Hogy ne legyen könnyű a dolga, a padlószőnyeg is barna, a billentyű is. Megtalálta. Hurrá, csavarok a helyükre, bekapcsol, kijelzőn ott a nulla. Csakhogy a billentyűk nem voltak megfelelő helyen, mondjuk a 9-est lenyomva 4-est írt, stb. Na, újra szétszed, összerak. Sajnáltam is a lányomat, meg jót nevettem is titokban rajta. Görcsösen küzdött, és egyáltalán nem találta már szórakoztatónak a dolgot. Minden jó, ha a vége jó, sikerült neki. Jó lecke volt.

    Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

  • Vakegérke

    veterán

    válasz shtml #143 üzenetére

    Újra az a történet jut eszembe, mikor a rendőrök megbilincselve vittek el egy óvodás kiscsajt, mert a nevelő nem bírt vele, megütni meg tilos. Amerikai történet, de mi is "jó" irányba haladunk.

    Való igaz, azóta is szerelget a lányom, csak már ésszel. Nem volt probléma számára tizenévesen sem vasat cserélni a gépben, vagy akár aksit kiszerelni-tölteni-visszaszerelni, kereket cserélni a Trabin.

    Omega81: Háááát iggennnnnn... ;)

    [ Szerkesztve ]

    Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

  • Vakegérke

    veterán

    Talán nem elég szépen kértem, most megpróbálom újra.
    A legmélyebb tisztelettel kérek mindenkit, hogy ebben a topicban ne cigány léptékben fejtse ki véleményét. A probléma korosztályos, nem rasszfüggvény.
    Köszönöm.

    Megpendítettetek valamit, amire vártam. Egy tanárnak kapásból tisztelete kell, hogy legyen.
    Anno úgy léptünk be először a suli kapuján, hogy fúúú, itt egy tanító bácsi, ott egy tanító néni, és csodáltuk őket. Minket még így neveltek. Nem kellett bizonyítania egyiknek sem, megvolt a tekintélyük. Ennek értelmében minden tudásukat, szeretetüket ránk áldozhatták. Vagy nem ez lenne a fontos?
    Tekintélyt kell szereznie egy tanárnak? Ugyan kérem. Lehetetlen olyan közegben, ahol még a szülőknek sem jár a tisztelet.

    SystemRoot: Tudod, én úgy vélem, hogy egy gyerek érzelmi állapota inkább a félelem felé hajoljon, minthogy az agresszivitás uralja. Igen, félje a fenyítés lehetőségét, és eszébe se jusson az, hogy bántalmazza a tanárt.
    "Sőt elmondom neked őszintén ha egy gyereket megvernek mert átment az úton szétnézés nélkül sztem akkor sem érti meg hogy miért kapta, és csak sírni fog és lelki válságként éli meg."
    Valóban? Akkor részletezzük. Miközben fájón érinti apja keze, apja hangja az uralkodó, és ez rögződik. Márpedig az apa nem azt ordítja, hogy ugorj az autó elé, hanem azt, hogy ez tilos.
    Vagy tudsz jobb módszert? Netán mutassunk a gyereknek autó által széttrancsírozott testeket, vértől lucskos aszfaltot? Vagy lökjük egy autó elé, és rántsuk el az utolsó pillanatban?
    Nem azt mondtam, hogy tanárnak teljhatalmat. De ha már rá van bízva a gyerkőc oktatása, nevelése, akkor rendelkezhessen szülői jogokkal. Ja, hogy a szülőknek sincs joguk megütni a gyereket? Hát igen...

    rii: Csutkára igazad van.

    philoxenia: Neked is.

    (#161) Crystalheart: Sajnos Neked is.

    bambano: Ami a kekeckedést illeti, akkor van igazad, ha a gyereked nem kekeckedik a tanárral, hanem a tanár él vissza testi erejével. Viszont ha a gyereked kekeckedik a tanárral, akkor engedtessék meg a tanárnak, hogy gatyába rázza.
    Nos, ha valami kölyök beszól, leköp, bokán rúg, azt csak úgy lazán elviseled? Feltételezhetően nem. Akkor miért muszáj elviselnie az inzultust egy tanárnak?
    Ami az általad vázolt megoldást illeti, osztom a véleményed. Hamar megunnák a szülők, hogy potyára etessék a svihák kölköt, és rászorítanák a tanulásra, elfogadható viselkedésre. Viszont évek kellenének ahhoz, hogy a módszer kamatozzon.
    "Gyereket nem bántjuk."
    Rendben. De ne is provokálja ki a fenyítést. Megegyeztünk?

    [ Szerkesztve ]

    Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

  • Vakegérke

    veterán

    válasz hcl #166 üzenetére

    Nos igen.
    Azonban ha saját húsuk égne a kigyulladt autóban, saját végtagjuk szakadna le egy balesetben, bizonyára nem élveznék.
    Mindezekhez képest ártatlan sérülés mimóza testüknek-lelküknek egy alapos elfenekelés.

    Tényleg nem érti a társadalom?
    Hasznos tagja csak úgy lehet valaki, ha elfogadja az erkölcsi normákat. Márpedig egy gyerek nem úgy születik, hogy génjeibe van kódolva az információ. Igenis a szülő felelőssége az, hogy tisztességre, munkára nevelje gyermekét. A tanárok dolga, hogy okítsák, de óhatatlan, hogy nevelniük is kell. Hát akkor neveljék, de rendelkezzenek fegyelmező eszközökkel is. Ha ez lehetetlen, akkor elszabadul(t) a pokol, és piti kis suhancok terrorizálják a tanárokat, ezzel pedig az oktatást. Ők mehetnének a levesbe, szakadjanak meg nagylegénységük terhe alatt. Csakhogy azokat is gátolják a tanulásban, akik szívesen vennének részt a megalázott, és ezért nyugdíjba vonult tanár bácsi óráin.
    Kondul a vészharang.
    Senki kis suhancok diktálják a normákat, érett embereket, kiművelt főket aláznak meg, tekintenek lábtörlőnek.
    Hát miféle erkölcsi norma ez? És még akadnak olyanok, akik ennek a folyamatnak a meggátolása ellen emelnek szót?

    Elszomorító, hogy csak páran használták azt a szót, hogy kötelesség. Pedig fontos. Nekünk kötelességünk eltartani, nevelni a gyereket, de kötelességünk lenne a fejébe verni azt is, hogy tisztelettel kell bánnia az idősebbekkel, no meg persze tisztelettel tartozik a tanároknak.
    Ki a fene adja át a tudományt a gyereknek, ha nem a tanár? Egész életünkre kihatással van mindaz, amit az iskolában kap(t)unk. És ha egyetlen tanár sem bírja a suhancok vegzálását, akkor mi lesz? Oktatás nyista, aztán amilyen bunkó volt a kölök, arra csak rálicitálhat.
    Azt sem elfeledni ám, hogy ezekből a gyerekekből kerülnek ki az ország koponyái, vezetői. Miféle szemléletet fognak képviselni?

    Kérem tisztelettel, legalább az önvédelem jogát adjuk meg a tanároknak, nevelőknek. Ebbe pedig beletartozik az is, hogy nem hagyja elkanászodni a fegyelmezetlen diákot, mert annak nincs jó vége.

    Na most üthet a tanár, vagy bunkó jövő elé nézünk?

    Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

  • Vakegérke

    veterán

    válasz SystemRoot #175 üzenetére

    Természetesen tiszteletben tartom a véleményed. Szűken látnék? Inkább másként. Engem - vagyis minket igazolt már saját viselkedésünk, és az általunk felnevelt korosztály. Hogy ne ködösítsek, mindkét gyerekem 30 fölötti, önálló életet élnek. Tisztelik a kort, udvariasak.

    Karinthy teljes sorozata megtalálható a polcomon. Én is hoznék egy példát; Röhög az osztály.
    Azt hiszem Bauer volt az, aki bebújt a szemetesbe, aztán megérkezett a tanár. Az osztály viselkedésén nem vett észre semmit, vagyis fegyelmezettek voltak a diákok. Persze egy suta beszólására röhögésben oldódott az elfojtott feszültség.
    Ma ez másként zajlana.
    "...normális lesz ideiglenesen."
    Minél több az ideiglenes eset, annál nagyobb esély van az állandósulásra.

    Ahogy már írtam, gyerekeimnél eljött az idő, amikor már nem volt szükség büntire. Elég volt egy szigorú pillantás, vagy egy ejnye-bejnye. Így működne ez az iskolában is, ha rájönnének a lurkók, hogy nem érdemes szemtelennek lenni.

    Elmesélek valamit.
    Másodikosok voltunk, két srác nem írta meg a házi feladatát. Kihívta őket a tanító néni a katedrára, és közölte velük, hogy ez nem fordulhat elő még egyszer. Valamit tenni kéne, hogy el ne felejtsék. De mit? Töprengve járkált, a srácok meg izzadtak. Aztán a tanító néni vállat vont, odament az asztalához, és kézbe vette a zsebkését. Szép lassan kinyitotta, mi meg dülledt szemmel néztük. Az imposztorok hol sápadtak, hol vörösek voltak. A tanító néni odalépett hozzájuk, és közölte velük, hogy levágja a fülüket. Meg is fogta az egyikét, vészesen közeledett a bicska is a fülhöz. A srác ekkor felordított félelmében, és a másikkal együtt bömbölni kezdett. Mondanom sem kell, a tanító néni megkegyelmezett nekik.
    Nos, nevezhetjük barbár eljárásnak is a dolgot, bár nem ütötte meg a gyerekeket. Esetleg ez jobb módszer lenne?
    Egy biztos, az osztály átlaga kimagasló volt a tanító néni tárgyában.

    Nem kéne erről beszélgetnünk, ha a gyerekek a családban megfelelő normatíva szerint nevelkednének. Itt pedig újra, és újra csak előkerül a szülők felelőssége.

    Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

  • Vakegérke

    veterán

    válasz shtml #177 üzenetére

    Remélem egyértelmű volt, hogy nem értek egyet az ilyen módszerrel. Hatékony ugyan, de késnek semmi keresni valója a nevelésben.
    Egyébként 8 évesen nem igazán rugdalóztunk, már csak neveltetésünk miatt sem.

    Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

  • Vakegérke

    veterán

    válasz kicsitomi88 #179 üzenetére

    "Egy biztos, az osztály átlaga kimagasló volt a tanító néni tárgyában."
    Ezért. De mint már mondtam, a módszer nem követendő, csak érdekességként meséltem el.

    Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

  • Vakegérke

    veterán

    (#181) shtml: Az eset 3 évvel az '56-os események után történt. Köztudott, hogy olcsó volt az emberélet, és erre az emberek 3 év után is emlékeztek. Talán ennek is tudható be, hogy nem vették zokon a szülők a tanító néni módszerét. Amondó volnék, hogy inkább örültek, hiszen egész jó jegyeket vitt haza a gyerek.

    (#182) kicsitomi88: Már mondtam, a módszer nem helyes, de hatékonynak bizonyult. Egy kis félelem csodákat tett a lusta diákokkal is.

    (#185) bambano: Ezt nem pontosan értem:
    "...a korosztályodat a fiatal korosztály felnevelése legfeljebb a csúfos kudarcban igazol..."
    Talán probléma lenne a mai 30-asokkal? Talán brutálisak, agresszívak, vagy csak tudatlanok?
    Ami pedig az esetet illeti, talán nem figyeltél. 8 éves kölykökről volt szó, akiknek eszükbe sem jutott, hogy vitatkozzanak egy felnőttel. Hol volt nekünk arzenálunk...
    (#188): Ez sem világos számomra.
    "- amelyik tanár hagyja, hogy suhancok beletöröljék a lábukat, az lábtörlő.
    - azt kellene végre felfogni, hogy az általad leírt (és általam is elfogadott) cél eléréséhez nem a pofozkodás az egyetlen út, sőt, azt hiszem, pont a tanári pofozás nem vezet oda, ahova."

    Ha nincs eszköz a tanár kezében, hogy legyen nem lábtörlő agresszív kamaszok közt?
    "Te azt mondod, nem tanulnak a gyerekek, én meg azt, hogy a tanár alkalmatlan, ha nem tanulnak a gyerekek."
    Igaz a megállapítás, ha a gyerek akar tanulni. De mi van akkor, ha az akarat csírája is hiányzik, és csak muszájból jár iskolába?

    (#194) Cerebellum: Észrevételeddel, okfejtéseddel abszolút egyetértek.

    (#196) kiborg: "Én amondó vagyok, hogy a második verzió sokkal jobbat tett nekem."
    Akik most berzenkednek a második verzió ellen, azok majd akkor sírnak, ha az élet iskolájában állnak bukásra.

    Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

  • Vakegérke

    veterán

    válasz kicsitomi88 #204 üzenetére

    Ha úgy tetszik, pedagógiai impotenciának is nevezhetem a módszert.
    Hatékonysága a félelmen alapult.
    Így már rendben van?

    Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

  • Vakegérke

    veterán

    válasz kicsitomi88 #206 üzenetére

    Jó, akkor egyáltalán nem volt hatékony.
    A gyerekek úgy döntöttek, hogy jól kiszúrnak a tanító nénivel, és csakazértis tanultak.
    Most már rendben? :)

    Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

  • Vakegérke

    veterán

    válasz bambano #217 üzenetére

    Lyallymá...

    A rendőr a rend őre. Nem azért tartjuk, hogy ne tűrje a balhét? És ugye ha másként nem megy, akkor tűzzel-vassal.
    Úgy vélem, hogy becsületes embernek nem kell félnie a rendőrtől. Sőt, inkább örül, ha tapasztalja jelenlétét, hiszen a biztonságát szolgálja. És ha már a becsületes emberek adójából tartjuk a rendőröket, akkor őrizzék is azt a rendet minden eszközzel.

    Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

  • Vakegérke

    veterán

    válasz bambano #219 üzenetére

    Valóban. De ha másként nem működik, akkor minden eszközt vessen be a rend érdekében.

    Nézd, én úgy gondolom, hogy mindketten egyet akarunk, csak másként. Feltételezhetően Te is azt szeretnéd, hogy Mariska néni nyugodtan számolgathassa pénzét éjjel egy mellékutcában, és ne támadja, ne merje megtámadni őt senki. Valamint okíthasson, nevelhessen a tanár inzultus nélkül.
    Sajnos elvetemült világot élünk. A szép szó lepereg a zsiványokról, legyenek akár felnőttek, akár tanulók. Márpedig meg kell őket fékezni.

    Ha kicsit visszamegyünk az időben, a rendőrök uniformisban voltak eléggé határozottak ahhoz, hogy fenntartsák a rendet. Mindegy volt, hogy egy személyt igazoltattak, vagy egy rendezvényt biztosítottak. Ma már ott tartunk, hogy páncél kell rájuk, ha épségben akarnak maradni, hiszen az elkendőzött képű "bátrak" molotov koktélokkal dobálják őket. Ez lenne a demokrácia? Mindenkinek van joga, csak a rendőrök kénytelenek betartani azokat a szabályokat, amelyek túlontúl humánusak?

    Kicsiben ugyanez vonatkoztatható a tanárokra. Piti kis suhancok uralják a hangulatot, retorzió nincs, mert az belegázolhat harmatos lelkükbe.
    Amit kifejtettél, az jó megoldás lenne, csak túl hosszadalmas. Ráadásul jelenleg senkit nem csapnak ki az iskolából, akármit is tett.

    Megrugdaltak egy idős embert, egy tanárt. Megöltek egy diákot a társai. Te pedig még véded az arroganciát?
    Ébresztő. Téged is körülvehetnek falkában suhancok. Nem az egészséges életmódra fognak felszólítani, afelől biztos lehetsz. Mit fogsz tenni? Talán a lelkükre beszélsz? És ha nem hat? Mondjuk jön a rendőr, és bizony ő sem tehet semmit, hacsak nem alkalmaz erőszakot. Ne tegye?

    Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

  • Vakegérke

    veterán

    válasz Crystalheart #222 üzenetére

    Akkor az egy jó suli.
    Nemrég volt egy csaj, akivel ezernyi gond akadt, mégsem tudtak vele mit kezdeni. Bemutatta a magyar TV.
    Most vagy az a suli volt impotens, vagy a Boronkay eléggé határozott.

    Apropó, nem magánsuli ez véletlen?

    Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

  • Vakegérke

    veterán

    válasz Crystalheart #224 üzenetére

    Jó, rendben.
    Csak tudod az a fura, hogy megtehetik azt, amiért más iskola vezetőit kerékbe törik.
    Ez lenne a követendő példa. Mármint a követelmények betarttatása.

    Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

  • Vakegérke

    veterán

    ladybug: Eddigi megnyilánulásaid alapján nem tartalak brutálisan agresszívnak. Ebből következően bizonyára jogos, ha keményebb fegyelmezést alkalmazol némelyik gyereknél. Ezt alátámasztja az is, hogy még az érintett gyerek sem panaszkodik, tehát elismeri a büntetés jogosságát.

    Nos igen, induljunk ki a kályhától.
    Ki az, aki példát mutatva nevelheti a gyereket? Természetesen a szülő. Ha már ő sem csaphat az imposztor fenekére, akkor baj van. Ám ha van esze, akkor fegyelmez keményen, hiszen minden gyereknek tudomásul venni korlátait, tudnia kell, hol a határ.
    A brutalitás elvetendő, nem vitatom. Ám az is káros, ha laza a gyeplő.
    Kiben bízzék a gyerek, ha nem szüleiben? Ez pedig csak akkor lehetséges, ha következetesen szigorú nevelést kap, és nem nőhet apu és anyu fejére. Ugyanis ha a szüleivel azt csinál, amit csak akar, zsarolhatja őket, akkor a tiszteletnek befellegzett. És ha már a szüleit nem tiszteli, akkor jön a számára idegen felnőttek lenézése, tanárok rugdalása, bárkinek beszólás.

    Aki gyermeket nevel, az ne önmagának tetszően nevelje. Mutasson példát, és legyen képes arra, hogy kellő szigor alkalmazásával EMBERT faragjon a lurkóból.

    Más ügyben: A lakhely arra való, hogy legyen hova hazatérni, kipihenni a munka fáradalmait. Magyarán nyugalmat kíván az, aki lakásába, házába hazatér. Ebbe pedig nem fér bele egy éjszakai dúvadkodás.
    Aludni akarok, és kész. Tudtommal van még csendrendelet.

    Beteges álmaimban sem vagyok hajlandó eltűrni, hogy halállal fenyegessenek meg rendőröket. Én (is) fizetem őket, ergo az én rendőreimet ne merje senki fenyegetni. Vagy ha megteszi, akkor az én rendőreim vonják felelősségre az elkövetőt. Itt pedig a szép szónak már nincs helye.

    Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

  • Vakegérke

    veterán

    válasz ladybug #246 üzenetére

    Úgy vélem, mi nem fogunk hajba kapni azon, hogy miképp kell, avagy kéne nevelni a gyermekeket.
    Ajánlom figyelmedbe ezen bejegyzésemet: [link]

    Valahol olvastam, de a boga Úristennek sem találom, hiába keresem, így megpróbálom idézni:
    Egy gyerekkel 2 éves koráig bánj úgy, mint uraddal, 12 éves koráig bánj úgy vele, mint szolgáddal, attól kezdve bánj úgy vele, mint barátoddal.
    Nem tartottam be a szabályt. Hogy miért? Mert a hiszti nem volt köthető az életkorhoz. Ezt nem akarták, azt meg akarták, gondolom ismerős. Én pedig nem voltam hajlandó bedőlni trükkjeiknek, nem voltam zsarolható.

    Egy példa.
    Ebéd, tálalva. A gyerek kitalálja, hogy ő bizony levest nem kér. Biztos? Igen. Jó, akkor parancsolj, itt a második. Ő bizony azt sem kér. Biztos? Igen. Már nem tudom mi volt, süti, vagy gyümölcs, drága magzatom azt sem kért. Biztos? Igen.
    Jól tudtam, hogy arra vágyik, ami a hűtőben volt található. Ám ha bedőlök a szelíd zsarolásnak, akkor soha nem lesz vége.
    Nem evett, viszont irány a fogmosás, hiszen ebéd után ez következett.
    Megjegyezném, hogy mindkét gyerekem egészséges fogsorral távozott a szülői házból.
    Úgy fél óra telhetett el, amikor magzatom jelezte, hogy ő bizony éhes. De hát most ebédeltél, ez meg hogy lehet? Ő nem tudja, de éhes. Na, drága csillagom, mivel az ebéden túl vagyunk, mutatok valamit. Ez az óra, és amikor a nagymutató itt áll, a kismutató meg itt, akkor vacsorázunk. Bólintott, ment játszani.
    Nem vagyok fából, de következetes vagyok. Elhiheted, hogy sajnáltam őt, amikor rendszeresen ellenőrizgette a mutatók állását, mégsem kapott egy falatkát sem.
    Egy a lényeg. Vacsoránál üres volt a tányér, megelégedetten tért (fogmosás után) gyermekem nyugovóra.

    Én így (is) értettem a szigort. Nem feltétlen verés az, ami célszerű. Ám a gyereknek tudnia kell, hogy amit a szülő, nevelő, pedagógus mond, az törvény, amelyet nem lehet áthágni. Ez persze nem zárja ki a lazább, mondhatnám kötetlen hangulatot, kapcsolatot.

    Bizonyos értelemben aprítottam kölkeim. Ám ma sem kell szégyenkeznek miattuk. Udvariasak, illemtudók.

    És eljött az az idő, amikor egyszerűen nem volt szükség büntetésre.
    Itt a lényeg, csókolom alássan...

    Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

  • Vakegérke

    veterán

    válasz buherton #249 üzenetére

    Hangsúlyozom, nem én találtam ki. Viszont némi módosítással egyetértek azzal, aki először papírra vetette.

    Anno feltett egy anyuka egy kérdést a nagymenő pszichológusnak.
    Fél éves a gyerekem, mikor kezdjem nevelni?
    Jött is a válasz gyorsan.
    Asszonyom, Ön már elkésett a neveléssel.

    Egy dedóst első pillanattól kezdve ugyan szeretettel, de következetesen kell nevelni. Hisztiket nem eltűrni, személyes példákkal alátámasztottan tiszteletet oltani belé.
    Ha erre egy szülő nem képes, akkor ne nemzzen, ne hozzon világra gyermeket.

    Igenis szolgaként kell bánni egy taknyossal. Nem érdekelnek a félreértelmezett demokrácia által meghozott törvények. Az én kölköm én nevelem, ne pátyolgassa senki, ne adjon alá lovat, én alkotom a törvényeket, melyek szerint élnie kell.
    Passz, pont, nincs tovább.
    Vagy ha mégis bele akarna kuruttyolni a felsőbb hatalom abba, hogy meghatározom a zsebpénz célját, avagy lovat ad a kölök alá, hogy meghatározhassa milyen ruhát vesz fel, ám legyen.
    De akkor adjon zsebpénzt a gyereknek a törvényhozó, öltöztesse is, valamint vigye a fenébe, és legyen apja helyett apja. Nem kívánok fejőstehén szerepet felvállani pusztán azért, mert mások bele akarnak pofázni a nevelési módszereimbe.

    Írom ezt úgy, hogy két gyereket adtam a társadalomnak. Mindkettő dolgozik, ráadásul az egyik pont témába vágóan gyermekekkel foglalkozik egy iskolában.

    Lehet, hogy nem vagyok a legjobb szülő, nevelő. Az viszont tény, hogy hirdetem az idősek tiszteletét, igyekszem rábírni az ifjoncokat arra, hogy ha mást nem is, de a korral járó tudást, tapasztalatot ismerjék el.

    Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

  • Vakegérke

    veterán

    válasz buherton #259 üzenetére

    Nos igen. Ebben az a "szép", hogy a segélyeken élőket cirka 4 millió aktív dolgozó tartja el.

    Hogy jutottunk idáig?
    Volt egy hajógyárunk, már nincs. Volt egy Csepel Művek, már nincs. Volt egy Ganz Mávag, már nincs. Sorolhatném még.
    Hány embernek adtak munkát? Rengetegnek. Nem termeltek minőséget? Dehogynem. Még ma is üzemképesek a sok évtizeddel ezelőtt gyártott járművek.
    Ki(k)nek volt érdeke felszámolni, eladni ezeket a gyárakat?

    Ja, hogy a segélyekről van szó? Hát persze. Ha viszont meglennének a sok munkaerőt foglalkoztató cégek, sokkal kevesebben élnének segélyekből.

    Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

  • Vakegérke

    veterán

    válasz SystemRoot #261 üzenetére

    Nem értek a gazdaság politikához, kétkezi munkás vagyok. Véleményem azért van, és időnként nem átallom hangoztatni.

    Nos, bizonyára igazad van, nem tudok vitatkozni Veled. Csakhogy...
    A sörgyárunk is veszteséges volt? Nem volt az a mennyiség, amit el ne tudtak volna adni.
    Nyugati határszélünkön lévő konzervgyárunk csemege uborkát forgalmazott. Szintúgy bármennyit eladtak, csak a kapacitás volt a határ. Jé, hát nem eladták? A vevő meg tapsikolt örömében.

    Leállt gyárat értékesítettek. Kínaikám vette meg, méghozzá hitelből. Hát persze, neki adott a bank uraság. Még a villanykapcsolókat is leszereltette, kibelezte az épületeket, üres falak maradtak, meg az adóssága. Jó buli volt, nemde?

    Ugyanez, csak német vásárlóval. A helyiek nem akarták a szállító járműveket a területre engedni. Kivonult a rendőrség, és a karhatalom biztosította kirablásunkat.

    Aztán mi van Ferihegy áruba bocsájtásával? Fú, az évezred üzlete, meg minden. Csakhogy az angolok nem buták ám. Ha jól tudom, már keresik az új vevőt, méghozzá sokkalta vastagabb bukszásat, mint amilyennel jöttek.

    Mink van? Meki, benzinkutak, autó szalonok, plázák, stb. Termelnek ezek valamit?

    Anno levágatták a paraszttal a marhát, még támogatást is kaptak. Jé, húshiányra hivatkozva Hollandiából megindult a marhahús importja.

    Kereskedő ország lettünk. Mindenki el akar nekem valamit adni, pedig a fizetésem szégyenletes. Kétkezi munkás kevesebbet keres, mint amennyiért egyáltalán hajlandó munkába állni egy szünidős diák.

    Mibúl lesz a lószerszám?
    Termelni kéne eladhatót, hagyni a parasztot élni, nem keverni a magyar kaját mérgező vackokkal.
    Nincsenek gyáraink, nincs íze a (külhoni) húsnak, nincs lóvé vásárolni.

    Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

  • Vakegérke

    veterán

    válasz SystemRoot #265 üzenetére

    Általában szerezni akar javakat mindenki, nem pedig elkótyavetyélni. Márpedig szinte semmink sincs már.
    "Bérrabszolga lesz a magyar saját hazájában."
    Ez közel húsz éve hangzott el. Sajnos igaza volt. Idegen ajkúak dirigálnak, külföldi munkáltatók fölözik a hasznot, minket pedig borravalóval fizetnek. Nem tetszik? Ha szombaton nem jösz dolgozni, vasárnap be se gyere! Ki vagy rúgva, passz.

    Azt nem gondolhatod komolyan, hogy az idegen vásárló a beleölt tőkéjét úgy akarja kamatoztatni, hogy az nekünk jó legyen. Saját hasznát nézi, na meg "le" a magyarokat. Jó ötlet, jó módszer, de mibúl lesz a lószerszám? Semmiképp sem abból, hogy idegeneknek dolgozunk, és a megkeresett pénzecskénket külföldi árura költjük.

    Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

  • Vakegérke

    veterán

    válasz SystemRoot #272 üzenetére

    Túldrasztizálom? Amikor forintocskákkal sakkoznak a családok a hónap végén?
    Idegen kézben van már szinte minden. Én is bérrabszolga vagyok, és ezen változtatni nem lehet. Vagy befogom a szám, vagy mehetek az utcára.

    Szerinted elég 70-80 ezer a megélhetéshez? Csak azért kérdem, mert nálunk ennyi átlagban a fizetés. 6 nap meló, két nap pihenő, és még nemzeti ünnepeinket is munkával töltjük. Tilos ilyenkor dolgoztatni? Igen. Mégis megteszik. Persze szimpla bérért, és még a karácsony is a szabadságunk terhére megy. Német-magyar cég.

    Mod: Elfelejtettem mondani, hogy 3 műszakban dolgozunk...

    [ Szerkesztve ]

    Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

  • Vakegérke

    veterán

    Elksősorban Neked szólok, buherton barátom, hiszen a többiek ismerik, és betartják a PH! alapelveit.
    Nem cigányozunk, főleg nem uszítunk!

    Senki nem tagadja meg tőled a jogot, hogy megfogalmazd a véleményed, de tedd ezt úgy, hogy távol álljon a rasszizmustól, fajgyűlölettől.

    Amennyiben elfajul a vita, pillanatok alatt bezárják a topicot, és én nem fogok tiltakozni ellene. Szóval óvatosan, szép szóval, virágnyelven.

    Köszönöm.

    Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

  • Vakegérke

    veterán

    válasz buherton #320 üzenetére

    Volt már szó 2010-ről...

    Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

  • Vakegérke

    veterán

    Szóba került a kitoloncolás. Lehetetlen dolog. Csakhogy...

    Nos, talán a világon nincs még egy ország, amely aktív dolgozói annyi embert tartanának el, mint mi.
    Nyugdíjasaink sem esznek nagykanállal. Életüket ledolgozták, mégis szűkölködnek. Lám, mit talált ki a magasságos hatalom? Immáron a netto bérből állapítandó meg a nyugdíj.
    Khm, izé...
    Mennyiért is dolgoztam? Mondjuk 100 ezer volt a bérem. Mivel üvegből van a zsebem, kotorászik benne szabadon a hatalom, kiszedi belőle mindazt, amit jogosnak vél. Nem vitatom, legyen jogos. Csakhogy a járandóságom nem a maradék, hanem 100 ezer. Milyen alapon fosztanak meg a tőlem levont járulékok nyugdíjamba való beszámításától?

    Kicsit kitértem, bocs. Na szóval lássuk.
    Ugye rengeteg embert tartunk el mi, dolgozók. Mi is szűkölködünk, ez nem vitás. A nyugdíjas pedig dönthet: eszik, vagy gyógyszert szed betegségére.
    No most kérem, humánus a világ, és ha én lennék a főgóré, sírva nyilatkoznék a médiában, miszerint képtelen vagyok (mint állam) megfelelőképp gondoskodni nyugdíjasaimról, árva gyermekeimről, no meg persze nem tudom úgy megfizetni a dolgozókat, hogy emberi életet élhessenek.
    Aztán zokogva folytatnám.
    Képtelen vagyok szegény beilleszkedni képtelen kisebbségünket etetni, ha már nem jut étel az életét ledolgozott nyugdíjasom asztalára sem. Segíts világ, fogadd be őket, hisz' oly nagylelkű vagy. Akkor légy nagylelkű, de ne az én rovásomra!
    Letörölném könnyeim, úgy folytatnám.
    Etesse ezt a népcsoportot aki tudja, és akarja. Én képtelen vagyok rá. Nem hagyhatom népemet éhezni.
    Immár vádlón néznék a kamerába.
    Mi csórók vagyunk, hozzánk képest dőzsöltök. Akkor tessék szépen levenni ezt a terhet a vállunkról. Ha megteszitek, megköszönöm. Ha nem, akkor egy hangot sem akarok többé hallani, amely engem vádol. Saját népemet nem vagyok képes etetni, és még engem vádoltok?

    Közmunka.
    Igenis tegyen valamit a környezetéért az, aki a közösség terhére él.

    Egyéb.
    Tessék szépen felásni az udvart, kertet, és megtermelni a fazékba valót.

    Régi dolog, nem tudok a fejleményről.
    Kaptak földet a romák. Nesze, gazdálkodj. Történt valami érdemleges? Mert ugye erről nem beszél a média...

    Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

  • Vakegérke

    veterán

    Egy részlet shtml barátunk tollából:
    "Aki tehát elsőként lép és eéősegíti a cigányság tisztességes integrálását és felemelését, az tulajdonképpen nemcsak a cigányoknak segít, hanem a magyarságnak is."

    Integrálódás? Felemelés? Beilleszkedés? Ugyan kérem...
    Abban a "fujjrohadtátkos" rendszerben ugyan kordában tartották a kisebbséget, de minden lehetőségük megvolt arra is, hogy tanuljanak, dolgozzanak.
    Kötelező volt a suli, csak ugye akikkel együtt kezdtem, azok még másodikba, jó esetben harmadikba jártak, amikor én már felső tagozatos voltam. Át is irányították őket a Gém utcába, GyP-re, magyarán gyógypedagógiára. Jól elvoltak, csak nem lett belőlük semmi. A lényeg az volt, hogy ellébecolják a napot, mivel nem fűlt a foguk a tanuláshoz.
    Kötelező volt a munka, volt olyan, hogy KMK, vagyis Közveszélyes munkakerülő. Abban a "fujjrohadtátkos" rendszerben mindenkinek joga, egyben kötelessége is volt dolgozni. Dolgoztak a kisebbségiek? Lógósok akkor is voltak. Aki pedig dolgozott, az általában segédmunkás volt. Aki pedig szidja a "fujjrohadtátkos" rendszert, annak figyelmébe ajánlom, hogy számtalan kiváltságban részesültek. Nem jött be a tag melózni? Kimentek neki könyörögni. Péntekenként korán végeztek, hiszen megy a vonat haza, stb.

    Minden esélyük megvolt a felzárkózásra, és nem pár éven, hanem pár évtizeden keresztül. Kihasználták? Nem.
    Büszke nép, nem hallgat parancsokra. Kötelmeket nem tűr.

    Ami pedig a mentalitásukat illeti, egyetlen példa a kismillió közül.
    Budaőrs határában volt javítani való út, oda tartottunk a szükséges anyagokkal. Két roma kísérőm volt. Ájjá mán meg a pijacná, éhesek vagyunk. Mondtam, hogy nem lehet, megállni tilos azon a szakaszon, de odébb van egy közért, majd ott. 'Sztán honnét tudod, hogy mi mit akarunk enni, hogy szeressük? Ezzel a mondattal egyidőben villant a bicska pengéje. Mivel tudtam, hogy kollégám torkán is járt már ez a kés, megálltam a piacnál. Kollégám sem sérült, én sem akartam.

    Csak nézzük ezt a buta Győzikét.
    Csomagot kapnak, vagy vesznek valamit, a csomagolást azonnal a földre dobják, nem a szemetesbe.
    Vitték a plazma tévét a szervizbe, és mivel pillanatnyilag nem volt nyitva, hova tették? Egy idegen furgon hátuljára. Természetesnek vették, hogy más tulajdonát használják. Szívás volt a vége, ugyanis a furgon brummbrumm, elment pápá, és nem érték utól.

    Gyerekzsúrt is rendeztek még régebben, és ez a legérdekesebb momentum.
    Hatalmas szendvicsek hevertek a földön, és ez senkit nem érdekelt. Taposták, ha arra jártak.

    Sok gazdag roma van. Merész álmainkat is meghaladja vagyonuk. Hogy hogyan szerezték? Azt az APEH-nek kéne tudnia. Segítik saját fajtársaikat? A kiskutya fülét. De miért? Mert ismerik őket. Ők kijelenthetik, hogy nem adnak, nekünk meg kötelességünk.
    Ejnye...

    Számolta valaki valaha, hogy hány önkényesen elfoglalt lakás van Budapesten? Vajon hány fiatal párnak volna szüksége lakásra? Fizetnek rezsit a lakók? Fizetnének azok, akik lakásra vágynak?
    Volna megoldás, jó kezekbe kerülhetnének a lakások, fizetnék a lakók a számlákat.
    Ötletem van.

    Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

  • Vakegérke

    veterán

    válasz ipavlidu! #345 üzenetére

    Olyan dolog ez, mint amikor elmesélsz valamit, és idő múltán egész más történetet hallasz vissza valaki mástól.
    Torzulnak a dolgok, ez óhatatlan.

    Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

  • Vakegérke

    veterán

    válasz ipavlidu! #347 üzenetére

    Június óta csak mi írtunk pár sort.

    Harcos volt írásom, szúrhatja a jogvédők szemét. Ehhez képest viszonylag csendes mederben folyt az eszmecsere.

    Sok dumcsi közben alakul, formálódik a beszélgetés témája.

    Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

  • Vakegérke

    veterán

    Erre mondják, hogy nem semmi. Közel fél év után éled a topic.

    Valós probléma, hogy a tanár nem tud mit kezdeni a renitens diákkal. Szép új demokráciánk nem engedi a testi fenyítést. Érdekes, hogy a gyerekek szülei viszont nem tekintik védettnek a tanárokat.

    Mesélős fajta vagyok, ismét elmesélek valamit.
    Bizonyos család pár tagja megkereste otthonában a tanárnőt. Két pofonnal kezdték, aztán ordítva közölték vele, hogy ha csak csúnyán mer nézni a gyerekre, nagyon megbánja. Na meg nem szeretnék, ha nem ebédelne a gyerek a suliban.
    Egy vasat sem fizettek az étkeztetésért. A gyerek ordenáré pofátlan volt, amolyan szaffy által leírt fajta.
    Ma már nem tanít a nő. Gürizik a megélhetésért, közben néha elsírja magát, hisz' az élete volt a tanári pálya. Feladta.

    Ha nincs gát, mindent elvisz az árvíz. Kell a gát? Kell.
    Érzelmi, viselkedési gát is kell? Kéne. Csak aki építené, azt pellengérre állítják, vagy akár a sittre is mehet.

    Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

  • Vakegérke

    veterán

    válasz ipavlidu! #357 üzenetére

    Nos igen, elvitathatatlan. :)
    Csak ugye dúlnak azok az indulatok az emberekben, így elég egy szikra is.

    Lenry: Csókoltatok én mindenkit, aki butábbnál butább törvényeket hoz.
    Pisisek forgatják ki az óvónéni táskáját, suhancok terrorizálják a tanárokat. Tenni ellenük semmit nem lehet.
    Volt régen ugyebár két nyakas, meg Aszód, meg Tököl...

    [ Szerkesztve ]

    Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

  • Vakegérke

    veterán

    dabadab: Szerintem a Himnusz szent dolog. Kultúrtájon is az kéne, hogy legyen. Olyasmi ez, mint a nemzeti lobogó bemocskolásának megítélése.
    Hogy tisztel(het)i valaki azt az országot, amelynek nemzeti ereklyéit semmibe veszi, trágár szavakkal illeti?

    Ahogy _az barátunk mondja, "...nevelni a szülőknek kell." Így van. A szülő felelőssége, hogy egy suhanc ne trágárkodjon a Himnusz éneklése közben. Ez minősíti bizony a szülőt is.

    _az: Nagyon nem mindegy, hogy van egy "véreskezű" tanár, vagy van egy falka kölök, akik nem tisztelnek se Istent, se embert.
    Ha gonosz a tanár, nem kell ürügyet adni az ütlegelésre. Egyébként is kiszűrik a tanárok maguk közül az oda nem illőt. Lényeg, az, hogy egy suhancnak nem kéne talán rugdalni egy tisztességben megőszült tanárt. Na persze egy ifjú tanárnőt sem, ugyebár.
    Véleményem, hogy bármilyen körülmények közt ne a gyerek legyen az, aki sajátos törvények alapján uralkodni akar. Vagy tán elég okos ahhoz, hogy felülbírálja tanárait?
    Erősebb lehet. És én pont ezért írtam meg azt, amely ekkora hozzászólás özönnel rendelkezik.
    Ereje az állatnak is van. Ezért találták ki a ketrecet.

    Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

  • Vakegérke

    veterán

    válasz dabadab #363 üzenetére

    Kénytelen vagyok visszautalni _az megjegyzésére, amely szerint a nevelés dolga a szülőké.
    Hogy nem tudhat tisztelni egy tízéves tacskó nemzeti ereklyéket? Talán úgy, hogy (nagy)szülei szót sem ejtettek otthon a fontosságukról, értékeikről.

    Menjünk át "kicsibe".
    Nem neveltek szüleim, így fényes nappal senkit sem tisztelve oldalba pisilem a Parlamentet. Na ne már, miért szóltok rám? Hát nem mindegy? Itt kell, itt végzem kisdolgom.

    Most komolyan mondod, hogy egy tízéves nem érzi azt, hogy mit is jelent a Himnusz, Szózat, és egyéb ereklyék?
    Meglehet. Meglehet!
    Ébresztő, szülők! Tessék szépen megtanítani a gyereknek mindazt, ami feltétlen szükséges!

    Vagy talán nekem, az én korosztályomnak kéne szégyenlenünk magunkat, akik nemhogy tíz éves fejjel, de első osztályosan is vigyázzba vágtuk magunkat, ha megszólalt a Himnusz?
    Minket még neveltek. Édesanyánk, és édesapánk. Utóbbiból nem jutott nekem, de mostoha apámnak is csak köszönettel tartozom, mert sok más mellett hitet adott.

    Igen, "erősebb vagyok". De ki? Talán az élemedett tanár, vagy a pályáját most kezdő tanárnénicske? Kiskutya fülét. Az ifjú titán a marhára erős, aki mobiltelefonok kamerája előtt rugdalózik, miközben röhögés jutalmazza műsorát.

    Hálás vagyok tanáraimnak a szigorért. És ebbe belefér a pajesz húzás, körmös, fenekes. Ezért nem kanászodtam el, ezért vagyok képes 57 éves fejjel is tiszteletet tanusítani.

    A nemzeti ereklyék szentek!

    Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

  • Vakegérke

    veterán

    válasz shtml #367 üzenetére

    Ne félj, nem foglak megkövezni.

    Nézd, a problémát hiába söpröd szőnyeg alá, ásod el, létezik. Időzített bomba. Milyen irányba halad az ifjúság? Kajakra lenyomnak mindenkit, tekintélye senkinek sincs.

    Méltán süllyedt el a topic?
    Hogy őszinte legyek, ez a megjegyzésed kissé bánt. Bizonyára nem vagy érintett a témában, sem mint szülő, sem mint tanár. Azonban akár népszavazáshoz elegendő aláírást lehetne gyüjteni, hogy adjuk-e vissza a tanároknak a testi fenyítés jogát.
    Beszéltem egy jelenségről, és bizony több, mint 300 bejegyzés után hagytuk abba a diskurzust. Akkor talán mégsem olyan érdektelen a téma.
    Attól, hogy valamely topicot fölöslegesnek találom, nem jut eszembe hasonló megjegyzést tenni. Végig olvastam, nem az én érdeklődési köröm, kilépek és csókolom.
    Ugyan mi a fenéért létezik a fórum? Bizonyára azért, hogy bárki elmondhassa az őt érdeklő témában a véleményét. Kultúrált keretek közt tesszük.
    Méltányosnak ítélnéd, ha most pusztán a kedvedért mindenki befogná a száját?

    Senior tag vagyok. Számodra ez bizonyára smafu. Hogy őszinte legyek, büszke vagyok rá, de nem felhajtó erő az őstagság elérése. Számolgathatjuk a hozzászólásokat, csak éppen nem érdemes. Bizonyára ipavlidu! barátunk is jól tudja a "csúcsra" törtetés legrövidebb útját. Én is tudom. Ha pedig egyszer nagykisfiúvá, vagyis őstaggá válok, büszke leszek rá, és arra is, hogy saját avatarral rendelkezem. Szerintem már most kiérdemeltem, de kivárom az idejét. Mielőtt berzenkednél, nem arra céloztam, hogy Neked nincs.

    Elfuserált, erőszakos világot élünk. Igen, ez kell nekünk. Okos emberek világosítják fel a gyerekeket jogaikról. Muszáj, hiszen sokan még olvasni sem tudnak. Azt viszont már igen, hogy nem alkalmazhat erőszakot velük szemben a szülő sem.
    Minél több megtorlatlan iskolai balhé van, minél több tanárt rugdalnak meg, minél inkább hangsúlyozza a média, hogy mindezért nem büntethető a gyerek, annál több minibűnöző lesz.
    Van egy olyan, hogy bevésődéses viselkedés. Nekem jó amit csinálok? Jó. Jutalmaznak érte? Igen. Akkor hurrá, mindenki agyát lerúgom, és jót röhögünk rajta.
    Vagabund volt a suhanc, amikor egy idős tanárt megszégyenített? Igen. Tetszett a többieknek? Igen. Raj volt a csávó? Igen.
    Büntethető? NEM!
    Már maga az a tény, hogy egy idős embert semmibe vesz, vérlázító. Megtetézi azzal, hogy tanárt vesz semmibe, olyan embert, aki az életét tette fel arra, hogy oktassa az ilyen senkiháziakat a normálisan viselkedőkkel egyetemben.

    Neked is felteszem a kérdést, ha nem Te voltál az, akinek feltettem.
    Mondjuk kedves édesanyád tanár, és egy piti kis suhanc győzelmi táncot jár hivatása, becsülete romjain. Csak nem tűröd el szó nélkül?
    Vigyázz, nehogy igazat adj nekem, és a topic létjogosultságának.

    Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

  • Vakegérke

    veterán

    válasz _az #371 üzenetére

    Előző hozzászólásomban találsz szemezgetni valót.

    Nézd, nem állítom, hogy minden tanár hivatása csúcsán tündököl. Az viszont tény, hogy a legkiválóbb pedagógusnak sincs már szinte semmi tekintélye.
    Valóban, nehéz tudomány átadni úgy az információkat, hogy az lekösse, érdekelje a nebulókat. Csakhogy a zömét egyáltalán nem érdekli, hogy mit hablatyol a muki, vagy csajszi a katedrán. És ha akad egy menő figura, aki megkérdőjelezve az osztályzatot kajakra balhézik, mobilok kamerára élezve, jó buli az egész.

    "nagyon jó módja van a büntetésnek: szülőkkel kell konzultálni, igazgatói intő, fegyelmi tárgyalás, ha pedig semmi nem műxik, el kell tanácsolni, bocsátani."

    Tévedsz. Az első kupac nem hatásos. Eltanácsolás, elbocsájtás nem lehetséges.

    Arra gondoltál már, hogy pont azért silányodik az oktatás, mert egyre kevesebben tudják elviselni holmi takonypócok randalírozását?

    Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

  • Vakegérke

    veterán

    válasz _az #373 üzenetére

    "hallottam már olyanról, hogy a tanárt megfenyegették+ 1-2 pofon... "

    Erről (is) folyik ám a beszélgetés. Ha a gyerek alul marad, jön a család. Hadd tanuljon a gyerek hatékony erőszakot. Ezt biztos magáévá teszi, és talán a következő órán alkalmazza is.
    Nem büntethető...

    Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

  • Vakegérke

    veterán

    válasz joshua7 #378 üzenetére

    Szépen kérlek, ne menjünk el a cigányozás irányába.

    Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

  • Vakegérke

    veterán

    válasz bambano #388 üzenetére

    Egyetértek az utolsó szakasszal. Viszont van egy mondat, amely megkérdőjelezhető.

    "De ha ő hülye akar maradni, maradjon az, de közben tudja, hogy egyedül van, segítségre nem számíthat."

    Milyen alapon dönt egy gyerek a jövőjéről? Ez nem a szülő dolga? A gyerek csak azt látja, hogy tanulni fáradságos, egyébként is uncsi. Amennyiben ez nem foglalkoztatja a szülőt, akkor felelőtlen.

    Még valami. Ugye belemásznál a tanár képébe, ha bántaná a gyerekedet. Vajon a gyerektől eltűrnéd, hogy agresszív legyen a tanárral?

    Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

  • Vakegérke

    veterán

    válasz bambano #390 üzenetére

    "...nem a gyereknek kell döntenie a jövőjéről, hanem a családnak, aminek része a gyerek és a szülő."
    Stimmel. A gyerek igényeit, kívánságát, akaratát figyelembe véve egyengesse útját a szülő.

    "Összefoglalva: a tanár tegyen meg mindent, amit kultúrált módon meg lehet tenni a gyerekért, de ha egy határon túli erőlködéssel sem ér el eredményt, akkor utalja vissza a szülőhöz a problémát, az állam pedig alkosson olyan szabályozást, hogy ha visszakerül a probléma a szülőhöz, az a szülőnek nagyon fájjon és kényszerítse őt arra, hogy házon belül oldja meg."
    Ez is stimmel.

    "Rendes családban a gyerek azt fogja látni, hogy apu is meg anyu is tolja a melót ezerrel, mert különben nem lesz csizma karácsonyra. Bele fog ivódni, hogy neki is majd tolni kell ezerrel a melót, ezügyben nyugodtan békén hagyhatod."
    Bár így lenne. Készséggel elhiszem, hogy akad ilyen gyerek. De gondolom már Te is hallottál arról, hogy az iskolások zömének esze ágában sincs, hogy felnőtt korában dolgozzon. Nem akar gürizni azért a csizmáért.

    "...egy rendesen nevelt gyerek nagyjából megfelelően fog dönteni a saját jövőjéről."
    Igen. Akit nevelnek. Egy rendesen nevelt gyerek.

    "Nem tűrném el a gyerektől, hogy neveletlen legyen a tanárával, de ez még nem zárja ki azt, hogy ésszel oldanám meg a dolgot."
    Ez a lényeg, kérem tisztelettel. Csakhogy sajnos nem mindenhol Te vagy a családfő.

    Nagyon egészséges, szép elveid vannak. Arra azért kíváncsi lennék, hogy egy osztályfőnöki órán mekkora sikert aratnál velük.
    Mostanában már rendőrök vadásznak a lógós sulisokra. Jó, tudom, ez is a szülő felelőssége. Ám ha szerencsétlen reggel ötkor elmegy melózni, nem tudja ellenőrizni a gyereket.
    Mit gondolsz, ha tudná a gyerek, hogy kap a popójára a lógásért, merne csavarogni?

    Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

  • Vakegérke

    veterán

    válasz bambano #396 üzenetére

    Gonoszkodás ON
    122 kilónyi tekintéllyel hogy mertek volna szembeszállni a diákok? :)
    Gonoszkodás OFF

    Valami piszkálja a csőröm.
    Azt mondod, hogy szóljon a tanár, ha nem bír a gyerekkel. Szól. Tegyük fel, hogy potyára teszi. Ismét szól, mert a gyerek nem változott. Harmadszor is szólnia kell.
    Elhegedülöd a gyerek nótáját? Ha nem, miként hatsz rá?
    Nem kötözködöm, csak kérdeztem valamit.

    Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

  • Vakegérke

    veterán

    válasz bambano #398 üzenetére

    Nono, barátom, kikerülted a választ, bár a gonoszkodásra feleltél. :K

    Mod: Saját gyermekedre gondoltam.

    [ Szerkesztve ]

    Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

  • Vakegérke

    veterán

    válasz bambano #400 üzenetére

    Azért nagy svihák vagy, tudod?
    Csóró kiccsákó félve néz fel Rád, így persze hogy tart bármiféle megtorlástól. Ez persze nem jelenti azt, hogy úgy gondolom, tiszteletlen. Inkább humorként fogd fel.

    Csak vannak ugye a 60 kilós, görnyedt melósok, akiknek fejére nő a gyerek, és ha saját szüleit nem tiszteli, akkor az iskola személyzete sem várhat kíméletet.
    No most kérem tisztelettel a tanár esetleg hiába szól a szülőnek, ha az nem rendelkezik megfelelő eréllyel, mi több, erővel ahhoz, hogy fegyelmezni tudja az imposztort.

    Aztán vannak ugye azok a családok, ahol dívik a problémák kajakra megoldása. Saját vérüket védik, és mindegy, hogy joggal, vagy sem. A kölök vattában, nem tisztel senkit. Ráadásul a tanár az, akit végképp útál, hiszen csak az idejét rabolja. Rúgjunk alá, oszt jóvan. Vén, (avagy túl fiatal) már/még, tehet egy szívességet. Ha megcsap, szólok otthon, aztán szétvágják a fejét.

    Már mondtam korábban. Volt egyszer, hol nem volt, volt ugye két taslás, Aszód, Tököl.

    Szigornak lennie kéne. Jót tenne a gyerekeknek is, hiszen rá lennének kényszerítve a tanulásra, emberi viselkedésre. Vagy ezek nem a boldogulásukat szolgálják?

    Ha minden családfő bambano lenne, meg sem született volna írásom. Csakhogy nem minden család feje Te vagy.

    [ Szerkesztve ]

    Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

  • Vakegérke

    veterán

    válasz bambano #402 üzenetére

    Ha jelentkezel oktatásügyi miniszternek, támogatlak. :K

    Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

  • Vakegérke

    veterán

    válasz Crystalheart #408 üzenetére

    Az egér is gerinces, ennek értelmében kérek egy belépési nyilatkozatot. :K

    Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

Új hozzászólás Aktív témák