Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BloodRay

    veterán

    válasz hcl #26 üzenetére

    "Amúgy meg honnan a rákból legyen egy tanárnak tekintélye ha tudják a gyerekek hogy semmit nem tehet velük?"
    Nem tudom... Minket általánosban nem vertek a tanárok(gimiben sem) és mégis tiszteltük őket. Volt egy határ amit nem léptünk volna át.
    A tanár fellépéséből már lehet látni, hogy könnyű dolga lesz-e, vagy veszett ügy az egész és a kutya nem fog rá figyelni.

    "A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

  • BloodRay

    veterán

    válasz hcl #31 üzenetére

    Igen, az is baj, hogy otthon már nincs nagyon nevelés manapság.
    Viszont a fellépés mint olyan szerintem igenis létezik és számít.
    Mi már általánosban(hátmég gimnáziumban) tudtuk(elég jó iskolák voltak), hogy nem verhetnek minket a tanárok, de mégis a tanárok többsége olyan határozottsággal és ellentmondást nem tűrően viselkedett és oktatott, hogy az esetek többségében a diákonak még csak eszébe sem jutott, hogy kötözködjön, vagy kétségbe vonja őket.
    Ezt a pénzbüntetéses/közmunkás dolgot is azért írtam, hogy így lehetne valami, a tanár kezében.
    Na igen ami a kretén tanárt illeti akit említettél is, az ilyennek nem tanárnak kellene mennie. De ilyen alkalmatlanból egyébként is rengeteg van. Sok gyenge idegzetű(ez pedig nem árt gyerekekhez), vagy türelmetle, gyámoltalan. :(

    "A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

  • BloodRay

    veterán

    válasz hcl #57 üzenetére

    Igazad lehet, de ezekre a mai 1x évesekre nem hiszem, hogy az hatna legösztönzőbben ha verhetnék őket az iskolában. :)
    Náluk már ott el van rontva a dolog, hogy otthon nem nevelték őket(leginkább sehogy nemhogy veréssel).

    "A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

  • BloodRay

    veterán

    válasz hcl #62 üzenetére

    Tudom, hogy nem én írtam elöször, de azzal kapcsolatban írtam újfent, hogy akit otthon nem nevelnek annak már az általam ellenzett fizikai fenyítés sem segít. ;)

    "A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

  • shtml

    őstag

    válasz hcl #166 üzenetére

    Na ha az úton körbenézünk témát úgy akarod megtanítani hogy elrettentésül a körbenézés hiányára ilyeneket mutatsz nekik, nyilván büdös semmit nem ér.

    Nem kicsit csúsztatsz, hiszen amint írod, csak beszélgettetek a balesetekről - és ebből vonod le azt a következtetést, hogy képek mutogatása nem elrettentő hatású.

    Néhány jó kép garantáltan nagyobb elrettentő hatással bír. Esetleg egy látogatás a sarki kórház kórbonctanán.

    Pár éve egy kedves barátnőm komolyan szuicid gondolatokat forgatott a fejében. Próbáltam beszélni a fejével, kevés sikerrel. Erre elhívtam magamhoz és a neten mutattam neki egy rakás képet öngyilkos emberekről (akasztás, főbelövés, vízbefúlás, magasról leugrás, gépkocsi által szétlapított tetem az úttestre kifolyt agyvelővel). Szavakkal nem tudom leírni, mekkora hatással volt rá a bemutató. Azóta jobban tud örülni az életének.

    A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

  • Vakegérke

    veterán

    válasz hcl #166 üzenetére

    Nos igen.
    Azonban ha saját húsuk égne a kigyulladt autóban, saját végtagjuk szakadna le egy balesetben, bizonyára nem élveznék.
    Mindezekhez képest ártatlan sérülés mimóza testüknek-lelküknek egy alapos elfenekelés.

    Tényleg nem érti a társadalom?
    Hasznos tagja csak úgy lehet valaki, ha elfogadja az erkölcsi normákat. Márpedig egy gyerek nem úgy születik, hogy génjeibe van kódolva az információ. Igenis a szülő felelőssége az, hogy tisztességre, munkára nevelje gyermekét. A tanárok dolga, hogy okítsák, de óhatatlan, hogy nevelniük is kell. Hát akkor neveljék, de rendelkezzenek fegyelmező eszközökkel is. Ha ez lehetetlen, akkor elszabadul(t) a pokol, és piti kis suhancok terrorizálják a tanárokat, ezzel pedig az oktatást. Ők mehetnének a levesbe, szakadjanak meg nagylegénységük terhe alatt. Csakhogy azokat is gátolják a tanulásban, akik szívesen vennének részt a megalázott, és ezért nyugdíjba vonult tanár bácsi óráin.
    Kondul a vészharang.
    Senki kis suhancok diktálják a normákat, érett embereket, kiművelt főket aláznak meg, tekintenek lábtörlőnek.
    Hát miféle erkölcsi norma ez? És még akadnak olyanok, akik ennek a folyamatnak a meggátolása ellen emelnek szót?

    Elszomorító, hogy csak páran használták azt a szót, hogy kötelesség. Pedig fontos. Nekünk kötelességünk eltartani, nevelni a gyereket, de kötelességünk lenne a fejébe verni azt is, hogy tisztelettel kell bánnia az idősebbekkel, no meg persze tisztelettel tartozik a tanároknak.
    Ki a fene adja át a tudományt a gyereknek, ha nem a tanár? Egész életünkre kihatással van mindaz, amit az iskolában kap(t)unk. És ha egyetlen tanár sem bírja a suhancok vegzálását, akkor mi lesz? Oktatás nyista, aztán amilyen bunkó volt a kölök, arra csak rálicitálhat.
    Azt sem elfeledni ám, hogy ezekből a gyerekekből kerülnek ki az ország koponyái, vezetői. Miféle szemléletet fognak képviselni?

    Kérem tisztelettel, legalább az önvédelem jogát adjuk meg a tanároknak, nevelőknek. Ebbe pedig beletartozik az is, hogy nem hagyja elkanászodni a fegyelmezetlen diákot, mert annak nincs jó vége.

    Na most üthet a tanár, vagy bunkó jövő elé nézünk?

    Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

  • Crystalheart

    senior tag

    válasz hcl #199 üzenetére

    "Az államnak azért nem érdeke az oktatáson változtatni, mert így jobb fogyasztók nevelhetők"

    Pedig az a 10 milla csóró elvileg nem tétel.

  • Crystalheart

    senior tag

    válasz hcl #209 üzenetére

    Az egész csak azon múlik, hosszútávon képesek-e gondolkodni, vagy sem. Ha így folytatódik, akkor a vásárlóerő megszűnik (egyre többen állnak rá a viszonylagos önellátásra), a gyári munkahelyek pedig úgyis kivándorolnak keletre. A gazdaság jó esetben is csak stagnálni fog, és csak az él majd jól, akinek ma is van jó sok suskája. Tehát sokan köülük úgy gondolják, nekik ez érdekük.

    Arról feledkeznek meg, hogy egy erősebb gazdasággal, kultúráltabb néppel és több eredménnyel az ő gazdagságuk is sokkal nagyobb lehetne. Nem a honi piacban kell gondolkodni, mert abból nem lesz igazi profitunk.

    [ Szerkesztve ]

  • Crystalheart

    senior tag

    válasz hcl #211 üzenetére

    Ez ellen (is) szeretnék én tenni. :)

    [ Szerkesztve ]

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz hcl #209 üzenetére

    A rendőröknél is harcolnak a brutalitás ellen (most ne firtassuk, mennyi sikerrel). Miért pont a tanárnak lenne joga erre?

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz hcl #216 üzenetére

    Nem, nem azért van.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • buherton

    őstag

    válasz hcl #227 üzenetére

    Bajtárs!! :DD :DD Én elektrotechnika-elektronikán voltam :DDD :DDD Hmm nem egy isibe jártunk?? Nálnuk is volt egy két alkoholista :P . Sőt a kocsma az utca túl oldalán van :D .

    Ezen am én is gondolkoztam, h komlexebb a mai oktatás. Bár nagyon nem tom mit kértek, akkoriban. De az biztos, h a matek az 99%-ban ugyanaz, mint ma, és a nyelv is.

    Ezekről a dolgokról muszály beszélni, mert más különben semmi esély a változásra.

    tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

  • bullseye

    addikt

    válasz hcl #233 üzenetére

    1990-94 között, de nem olyan jóba. És már mi, akkor is sok tanárt kikészítettünk, akár idegösszeroppanásig, ha hagyta magát... fiatalok voltunk és szemetek, és - spéci osztályként - alig kezelhetőek. Mégis akadt akinek sikerült. persze nem a főiskoláról kijött, használhatatlan fegyelmezési elmélettel felszerelt leánykáknak. Pl. egyik ilyen újonc tanárnéni ha kizavarta a négyfős kommandónk valamelyikét, a többiek is kimentek vele kártyázni.... mellesleg a másik három srác közben tanár lett és elég jól kijön a diákokkal.

    Másrészt láttam anno az "Akinek a szeme kék" c. doksit. kis pöttöm nénike pár pszichológiailag jól elhelyezett mondattal úgy bőgetett meg szöszke titkánőt, vagy akár nagydarabb favágójellegű pacákot, ahogy akart. Pedig ott csak 3-4 óra volt a gyakorlat. Diák meg visszamegy másnap is, ugyanazon tanár elé a folytatásért... Tinik tele vannak félelemmel, kétséggel, bizonytalansággal - legtöbbször ezt fedik a túljátszott lazasággal meg keménykedéssel. Ha valaki azokat megtalálja, inkább már arra kell vigyáznia, hogy ne alázza túl a srácot maradandó hatásig...
    (ebben nincs gyakorlatom, de arrafele kezdeném, hogy a szülei nélkül, egymagában semmire nem képes, és soha nem is lesz, otthon él majd 40 évesen is, és nekem fog csicskázni a gyorsétteremben, mint pultos... vagy ha anyuciék jó gazdagok, akkor kap tőlük lakást, de átjárnak majd babusgatni, meg feltörölgetni a nyálát, mert arra sem képes egyedül, ráadásul minden barátja és barátnője csak azért lóg vele, hogy leessen nekik valami, mert nekik legalább annyi eszük van, mint egy piócának... stb. stb.)

    'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

  • buherton

    őstag

    válasz hcl #233 üzenetére

    Hmm pedig a isimre ismertem :DD :DD

    Én néha nézek híradót a TV-ben, és teljesen más Gárdát muttatknak, mint ami a valóságot fedi. Ha már a híradó, pártok manipulálják a híreket elég rendesen. Magyar Gárda rászoruló családoknak vitt ajándékot (10 családnak ebből 3 roma volt). Okányba 3 roma jelentkezett a Gárda soraiba (tudtommal felvételt nyertek). Több roma oda ment a Gárda helyi vezetőkhöz, és teljesen korrektul kérdezősködtek a Gárda jővőbeni céljai felöl, mert nem hitték el a tv-ben látott dolgokat. Egyszer jöttek el, mert a kisebbség halálosan megfenyegette őket. Meg jön a másik dolog h az Árpád sáv fasiszta jelkép. Árpád sáv bő 1000 éves, míg a fasiszizmus meg mennyi? max 100 éves.

    Jó barátom is tanár volt. 2 iskolában. Jó pár éve annak h legutoljára tanított, pedig nagyon jól tanított pl félév alatt diákok lették a vizsgát legrosszabb jegy a 3-as lett. Vezetőség ámúlt és bámult, mert másik osztályban ez volt a legjobb jegy. De ott hagyta mert ő nem azért akart bemenni egy osztályba, h csendet tartson, hanem h tanítson.

    [ Szerkesztve ]

    tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

  • shtml

    őstag

    válasz hcl #244 üzenetére

    Amúgy a rendőr meg tényleg legyen szent, vagy ne legyen... de akkor rendőr se legyen ha nem szent.

    Ezzel egyetértek. A gond csak ott van, hogy nincsenek szent emberek, max. a mesében. Ebből pedig az következik a te gondolatmeneted alapján, hogy senki ne menjen rendőrnek, mert senki nem szent. De ha engedünk valamit az idealista követelményekből, akkor is az jön ki, hogy a szükséges létszámnak talán tizedét lehetne összeverbuválni.

    A rendőr is ember, ráadásul a vélt vagy valós hatalom még vonzza is a szakmába az olyanokat, akik ki szeretnék élni hatalmaskodási vágyaikat - vagyis azokat, akik nem valók rendőrnek. Meg az olyanokat is, akik egyszerűen csak nem oda valók. A korrupciós lehetőségekről nem is beszélve, és ez nem is feltétlenül függ össze a rendőri fizetésekkel - náluk mérhetetlenül többet kereső emberek éppúgy korrumpálhatók, a becsületesség inkább erkölcsi tartás dolga.

    Vagyis az a helyzet, hogy egy tökéletlen emberekből álló testülettel (a tökéletlen szót itt nem becsmérlőleg használom) kellene minél hatékonyabban és tisztességesebben biztosítani a rendet. Ez csak komoly belső ellenőrzéssel valósítható meg, ami a jelek szerint senkinek (sem a politikában, sem a rendőrségen belül) nem érdeke.

    A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

Új hozzászólás Aktív témák