Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MPowerPH

    félisten

    válasz jokeph #964 üzenetére

    Szerintem a 8 magos is erdekes lehet az arverseny szempontjabol. Jelenleg 150-160k kozott szamitok a 3800X -re(nagykeres ismeros megsugta), ami alapbol magasabb, mint a 9900K jelenlegi piaci ara. Tehat igy mindenkeppen magasabb teljesitmeny lenne az elvarhato.
    Leaked infok alapjan viszont az 1 magos teljesitmeny 1-2% -al meg mindig gyengebb a Coffee -nal, multi core terhelesnel irnak tan 5% elonyt a 3800X -nek. Na most ezek AMD -s tesztek, hiszek is nekik. Es csak 2133 -on futottak a ramok, ez mondjuk fontos, bar ugye az Intel -es gepen valszeg ugyan igy nem nyultak hozzajuk. Az uj Ryzen hivatalosan tamogatja a 3200-as memoriakat, ami gyakorlatban semmit nem jelent. A Coffee 2666 -os memoria sebesseget tamogat hivatalosan, gyakorlatban csak a memoria tipusatol fugg, meddig mesz el, ami most 4800MHz, de egy atlagos b-die chip is boven jo 4233MHz -re.

    Multi core tesztekben csupan az lett elfelejtve, hogy az Intel -t ugye a sajnalatos sebezhetosegek miatt software -es vedelmeket bekapcsolva teszteltek. Ennek atlag felhasznaloi kornyezetben semmi ertelme, inkabb uzleti oldalon lehet sulyos kovetkezmenye. Teny, hogy azokkal a limitaciokkal HT -val atlagosan 5-30% -al rosszabb eredmenyeket produkal egy 9900K. Na most ugye ha ezek a limitaciok ki vannak kapcsolva, akkor ez megszunik. En igy nezem azt a multi core 5% elonyt, amibol ezek utan inkabb hatrany lesz.

    Nem vagyok fan boy, csak probalom helyen kezelni a dolgokat. Eddig nem volt mas alternativa, igy Intel -t vettem.

    Pont, hogy a dragabb CPU -knal kap hatalmas pofont az Intel, es nem a consumer vonala, hanem a HEDT. A munkaallomasoknak joforman kotelezo ervenyu volt a software -es vedelem aktivalasa, igy azok megszenvedik ezt a teljesitmeny kiesest, feltetelezve, hogy folyamat sokszalas programokat futtatnak. Es nem eleg, hogy a i9-7960X 16 maggal jelenleg 630k korul mozog, mar orajel teren sem valoszinu, hogy felveszi a versenyt a 3950X -el. Erre meg rajon a sebezhetosegbol eredo lassulas is. Es akkor jon az AMD ugyan ennyi feldolgozoval, kevesebb mint fele annyi penzert. Innentol beszelhetunk arrol, hogy az egesz HEDT vonal eladhatatlan statuszba kerul, mert nem tudnak akkora arcsokkentest csinalni, hogy barkinek eszebe jusson ilyet vasarolni. Es ez az AMD legnagyobb dobasa, szerintem.

    [ Szerkesztve ]

    Don't Tread On Me

Új hozzászólás Aktív témák