Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz lenox #12 üzenetére

    Mivel nem tabletplatform, így természetesen nem azok. Ugyanúgy ahogy a Trinity APU sem konkurens.

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz lenox #14 üzenetére

    A gyártók szemében az a platform, amit passzívan lehet hűteni egy ultramobil kialakítású házban.

    Van pedig a Compal gyárt, csak nem érhető el nyugaton. Az is olyan "vezetékes tablet", mint az Ivy-sek.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz lenox #16 üzenetére

    Azokra nem nagyon fognak építeni a gyártók. Nem a fogyasztásával van a baj a Trinity-nek és az Ivy-nek, hanem az alaplap méretével. Ez teszi őket vezetékes tabletté, mert háromszor nagyobb helyet igényel az alaplap, mint a Brazos és Atom féle low power platformok alaplapja. Ezen úgy javítanak a cégek, hogy ki sem vezetik a második memóriacsatornát, de így sem nyernek sokat, szóval még mindig legalább kétszer nagyobb alaplap kell a tabeletekbe szánt platformokhoz képest.
    A TDP-vel ma is játszanak a cégek. Az, hogy 17 watt egy lapka még nem jelenti azt, hogy az adott termékben, főleg, ha egy tabletről van szó, ennyi lesz a keret. Ezt a Windowsban tudják egy programmal állítani. Például a Compal a Trinity APU-s tablet TDP-jét ledokkolva 6 wattra veszi vissza. Ezt csinálják az Ivy-s gépeknél, azon belül az ultrabookoknál is. Ennek a legjobb példája a Samsung Series 9 notebook első verziója volt. Az tápra kötve jól teljesített, de amint aksiról ment a szoftver visszavette a TDP-t 10 watt közelébe és ezzel a teljesítmény beesett egy Brazos alá. IGP-ben még egy C-szériás is elverte. A technikai specifikáció jól hangzik a Trinity és az Ivy esetében, de a TDP fojtásával ezek a rendszerek többet vesztenek teljesítményben, mint a low power megoldások. Egyszerűen itt az a baj, hogy a dizájnt 35-65 watt szintjére tervezik, míg a low power dizájnt eleve 10 wattra lövik be, és már eleve így tervezik. Ezek után a fogyasztás még széles körben állítható felfelé és lefelé, de már nemfog olyan hatékonyan működni, mint a tervezett szint.

    Nem azt mondták, hogy ekkora méretben nincs gyorsabb, hiszen a Compal tabletje a Trinity-vel biztos az, de az nem konkurens. A tabletplatformokat a gyártók külön értékelik, mert ezek azok amik értékelhetők a felhasználók szemében. Senki sem fog idle ~3 óráig működő tabletet venni. Elindítasz egy megterhelő programot és fél-egy óra alatt vége. A tabletplatformok terhelés mellett többet teljesítenek, mint 3 óra, és az idle értékük 9 óra fölött lehet. Ráadásul aktív hűtés sem kell rájuk.
    A Hondo APU-t az AMD nem engedi belerakni 7 colos tabletbe. A 10 és 7 colos gépekbe eltérő dizájnokat terveznek. Ezzel is kisebb alaplapot alakítanak ki. A Hondo esetében ez nem lehetséges, így ugyanaz lenne jellemző rá, mint a Trinity és az Ivy platformokra 11,x colos méretben. Annyira kicsi lenne az akkumulátor, hogy vezetékes tablet születne vele.
    Jó dolog a gyártók közötti farokméregetés, hogy figyu én be tudtam rakni egy mainstream terméket egy tabletbe, na te erre mit lépsz? Egy részük elkezd versenyezni, míg az okosabb részük csak annyit kérdez, hogy mértetek-e már üzemidőt? Aztán jön a röhögés az idle 3 órás válaszra. Logikusan átgondolva van olyan ember, aki venne 3-4 órás idle üzemidővel tabletet? Biztos van, de értelme az nincs. A gyártók között eldől, hogy ki a legtökösebb. Gondolom az nyer, aki a legértelmetlenebb termékkel áll elő. :)

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz lenox #19 üzenetére

    A Techreport mérte le valamikor régen, mikor bevezették az első series 9-et. Az még Sandy-s volt egyébként.
    De megint kevered a dolgokat. A 17 wattos Ivy-nek van 17 wattos Trinity ellenfélnek. A 18 wattos Brazos előnye annyi, hogy olyan kis helyre is befér, ahova a Trinity és az Ivy esélytelen.
    A Brazos esetében szinte mindegy a turbó. Úgy van kalibrálva, hogy lényegében csak a 3DMark alatt jelent előnyt. Játékban gyakorlatilag végig az alapórajelen teker.

    Nyilván egy tabletnek minimum kell egy 9 óra idle üzemidő. De webes terhelés mellett jó elérni a 8 órát. Ez alatt a tablet nem ér semmit. A Hondo okkal kerülhet csak 10 col fölé, mert az AMD-nek meghatározott minimum üzemidő követelményei vannak. Az Intelt például nem érdekli, hogy a tablet idle 3 vagy 9 órát megy. Ezért fog az Ivy-s MS Surface Pro 3-4 óra között lemerülni idle.
    A 7 órás üzemidőben kételkedem. Maximum papíron lehetséges. Ha a gyakorlatban is az lenne, akkor az abszolút prémium terméknek szánt Surface Pro nem merülne le feleennyi idő alatt.

    Akkor neked félrevezető. Ennyi. Együtt tudok ezzel élni. :)

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz lenox #22 üzenetére

    Most is sikerült érvekbe csomagolni, csak összekevered a kategóriákat. A Hondo az tabletplatform, míg az Ivy és a Trinity nem az. Ha ezt nem veszed észre, akkor igazából ez az egész felesleges. Ha szerinted jobb a Hondo IGP-jénél a közvetlen konkurens Atom Z2760, akkor élj vele, de nagyon nem az.
    A Sandy ugyanúgy működik a szoftveres fojtással, mint az Ivy és a Trinity. Utóbbi termékek is elvesztik a teljesítmény nagy részét, ha korlátozza a gyártó a fogyasztásukat. Ez tény.

    A megint alatt azt értem, hogy folyamatosan próbálsz kategóriákat keverni. A Hondo APU-t például az Ivy-vel, közben annak az ellenfele a Trinity. És még egyszer leírom. A gyártók tabletplatformként tekintenek azokra, amelyeket a chiptervezők tabletbe szánnak, vagyis úgy alakítják a dizájnt, hogy kis helyen is elférjen, és passzívan hűthető legyen. A Trinity és az Ivy esetében egyik sem igaz, vagyis NEM beszélhetünk tabletplatformról. Bármennyire is erőlteted, hogy azok, ettől még nem lesznek rájuk épülő, normális üzemidőt kínáló gépek.

    A W700-ra valóban annyit adnak meg, csak nem mindegy, hogy milyen kijelzőfényerő mellett. Sajnos ez a legalacsonyabbra vonatkozik. Ma még mindig működik ez a trükk. Szerencsére egyre több gyártó ad meg használható fényerő mellett adatokat, mert hiába netezel, ha nem látod a kijelző képet megfelelően. Ebből a szempontból a Surface Pro 3-4 órás üzemideje a mérvadó, mert az tényleg egy valós használatot tükröző mérés mellett született. Ez is tudni fog természetesen többet, ha leveszed teljesen a fényerőt, hiszen a kijelző még mindig a legtöbbet fogyasztó részelem a tabletekben.

    Jellemzően csak te kötekedsz mindig, szóval ezt már megszoktuk. Az ilyenen nem akadunk fent. Más sem tette, ha megnézed, mert másnak egyértelmű, hogy a Hondo a piac leggyorsabb tabletplatformja, ha a játékok futtatásáról van szó. A Vizio is ezt mondta. Semmi probléma nincs ezzel az állítással, amikor minimum 5x gyorsabban fut a Call of Duty: Modern Warfare 2 Z-60-on, mint Atom Z2760-on. Utóbbin ráadásul hibás a megjelenítés. Hidd el, hogy ha nem lenne minimum 5x gyorsabb a Hondo a Clover Trailnél, mint ahogy azt állítja a cég, akkor nem írtam volna bele. Sajnos azonban ilyen különbség van a két platform között.

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz lenox #26 üzenetére

    Ha Ivy-s IGP-t mondtál, akkor nem vagy tisztában a kategóriákkal.

    Ez a tablet a Hondo tabletplatformot használja. annak a konkurens plaformjai a Clover Trail, a Tegra 3 és a Qualcomm S4, ha a Win RT-t is idevesszük.
    A mainstream dizájnra épülő tabletek nem konkurensek, mert eleve nem tabletplatformra épülnek, de ezen a szinten az Ivy és a Trintiy versenyez. A köztes részen a Cedar Trail és a C szériás Brazos egy külön liga. Ezek netbookplatformok, amiket tabletbe raktak. Szintén nem konkurensek.
    A kategóriákat érdemes tényleg értelmezni, mert ezen van a kulcs. Minden piaci szegmensben vannak kategóriák. Ezeken belül van értelme az összevetésnek.

    Nem értékelem alul az Ivy-t, csak nem hasonlítom egy tabletplatformhoz. Nem értékelem túl a Brazost, csak nem hasonlítom egy mainstream platformhoz. Össze lehet mérni a legolcsóbb és a legdrágább VGA-t a piacon, de mi is az értelme?

    Brazos van. Ivy-ből noti volt. Olcsón sikerült venni, de eladtam, mert le volt zárva, és nem volt rá telepíthető egyetlen gyári driver sem. Így lényegében az első kiadott driverrel ment, ami tele van buggal. Nincs baj az Intel IGP-vel, de ha nem számíthatók javításra, akkor inkább hagyjuk. Így legalább kerestem rajta, bár nem sokat.

    Ha nincs semmi baj az állítással, akkor tényleg nem értem a problémát.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz lenox #29 üzenetére

    Most, hogy megnéztem valóban csak platform van odaírva tabletplatform helyett. Így viszont jogos. Végig azt hittem, hogy oda tabletplatformot írtam.

    600 dollárt mondanak sacra. Szóval nem lesznek messze, de az is kétségtelen, hogy a Hondo üzemideje messze előnyben lesz, mint a W700-é.

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

Új hozzászólás Aktív témák