Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • PistiSan

    addikt

    válasz gurabli #19 üzenetére

    Pont erre voltam kíváncsi, hogy linuxon most melyik gyártó integrált vga megoldását érdemes használni, ezek szerint most az intel a nyerő ebben.

  • sb

    veterán

    válasz gurabli #19 üzenetére

    Jól hangzik. Sajnos Intel oldalon win alatt nincsenek jó tapasztalataim a driverekkel, nem tudom ez linux alatt milyen, de ott is ők írják nyilván... :(

    G2020 csak azért került be mert épp volt, olcsón. :) Teljesítményre kb. 10x annyi mint amire szükség van, de fogyasztásra meg kicsit jobb volt az A330-nál is. :)
    Driver és a rendes 24p miatt ugrott. AMD-nél meg szintén próbaképp jött a 65W-os proci, de a fentebb írt módon belőve ebből is egy hasonló fogyasztású konfig lett: idle 16-20W körül (HDD számtól függően), lejátszás alatt 25-30W körül. Meghajtva azért ez felmegy 45W környékére (a komplett konfig), nem úgy mint a 30W körüli A330 vagy G2020. De hajtva meg soha nincs így megfelel ez is. Cserébe minden támogat és a GPU elég erős.

    A330-al az a baj, hogy hiába elég. Azért nem egy erőbajnok. A fenti nem túl friss konfigok is lenyomják már fogyasztásban, egy új Bay Trail/Braswell 10W körül/alatt meg főleg más dimenzió már. Fele fogyasztás, 3-4-5x teljesítmény. Szvsz megéri a váltás.

    "AMD pedig felejtős linux alatt (így pedig teljesen, mert a Windows startból felejtős), miért kínozná bárki magát feleslegesen? :)"
    Pl. mert Win alatt tökéletesen megy minden? :) Bay Trail óta nem rossz az Intel de előtte azért jobb volt az AMD feature-re. Akkor jobban járt AMD-vel az ember.
    (Nekem amúgy a linux lenne szenvedés. Még akkor is, ha van egyszerűen felrakható Openelec. Valami úgyis hiányozna, ha meg konfigolni kell akkor elvesznék. :) )

Új hozzászólás Aktív témák