Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sb

    veterán

    válasz #16939776 #2 üzenetére

    Nekem is úgy tűnik. A 2db sata is eléggé kilövi a NAS/szerver célokra lapot vásárlókat.
    Bár azt meg elhiszem, hogy akinek csak egy netes "kisgép" kell annak bőven elég ez a felszereltség.

    gurabli
    Ez az Asrock jónak tűnik... mint általában az Asrockok. :)
    Lehet, hogy a Llano-m nyugdíjba megy majd.

    [ Szerkesztve ]

  • sb

    veterán

    válasz gurabli #17 üzenetére

    Hú, ennyi minden egy kis A330-on... Nem semmi.
    Nekem is volt (Asrock :) ) de már rég lecseréltem. Előbb G2020 ment átmenetileg a helyére, vicces, de a desktop erősségű proci semmivel nem fogyasztott többet, mint az Ion. Sőt. :)

    De ott ugye nincs 24p támogatás úgyhogy a "nagy" 65W-os Llano. Alulfeszelve, downclockolva. Így kb. egy J1900/Kabini erősségű 4 magos lett belőle, cserébe utóbbival összevethető fogyasztással. 65W-nak a közelében sincs így szerencsére.

    Szóval a kis A330 felett azért már eljárt az idő. Felüdülés lesz az új proci biztos. :)
    Emlékszem - bár én wint használtam - amikor betoltam alá egy SSD-t akkor is maradt a malmozás és a perces boot idő. Persze az 5400-es HDD-n lévő winnél így is jóval gyorsabb volt. Azzal néha a használhatatlanság határát súrolta.

    Visszatérve a 2db sata-ra: ez a gond. Mondjuk tisztán NAS célra felesleges SSD, de ha kombinálva van, HTPC használathoz nem rossz egy SSD. Az meg már nem fér el a jellemzően lassú, 5400-es HTPC/NAS-ba szánt HDD-k mellé.

    szerk: Nekem is Kaze 100 venti volt az Ionon. Meg azóta is bent van még az újabb gépekben.
    Mondjuk nálam mindig a HDD volt hangos sajnos. A lehalkított ventik mellett mindig kihallatszanak.

    [ Szerkesztve ]

  • sb

    veterán

    válasz gurabli #19 üzenetére

    Jól hangzik. Sajnos Intel oldalon win alatt nincsenek jó tapasztalataim a driverekkel, nem tudom ez linux alatt milyen, de ott is ők írják nyilván... :(

    G2020 csak azért került be mert épp volt, olcsón. :) Teljesítményre kb. 10x annyi mint amire szükség van, de fogyasztásra meg kicsit jobb volt az A330-nál is. :)
    Driver és a rendes 24p miatt ugrott. AMD-nél meg szintén próbaképp jött a 65W-os proci, de a fentebb írt módon belőve ebből is egy hasonló fogyasztású konfig lett: idle 16-20W körül (HDD számtól függően), lejátszás alatt 25-30W körül. Meghajtva azért ez felmegy 45W környékére (a komplett konfig), nem úgy mint a 30W körüli A330 vagy G2020. De hajtva meg soha nincs így megfelel ez is. Cserébe minden támogat és a GPU elég erős.

    A330-al az a baj, hogy hiába elég. Azért nem egy erőbajnok. A fenti nem túl friss konfigok is lenyomják már fogyasztásban, egy új Bay Trail/Braswell 10W körül/alatt meg főleg más dimenzió már. Fele fogyasztás, 3-4-5x teljesítmény. Szvsz megéri a váltás.

    "AMD pedig felejtős linux alatt (így pedig teljesen, mert a Windows startból felejtős), miért kínozná bárki magát feleslegesen? :)"
    Pl. mert Win alatt tökéletesen megy minden? :) Bay Trail óta nem rossz az Intel de előtte azért jobb volt az AMD feature-re. Akkor jobban járt AMD-vel az ember.
    (Nekem amúgy a linux lenne szenvedés. Még akkor is, ha van egyszerűen felrakható Openelec. Valami úgyis hiányozna, ha meg konfigolni kell akkor elvesznék. :) )

Új hozzászólás Aktív témák