Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • edari

    őstag

    válasz hcl #126 üzenetére

    Támogatni támogatott, de új feature-t már nem fog kapni, csak biztonsági frissítéseket.

  • edari

    őstag

    válasz hcl #142 üzenetére

    Engem nem érint. Fejlődés párján állok, win7-et dobtam már a 8-ért is. Nem tudom a 7 mivel érdemelte ki ezt a nagy közszeretetet ami körbeveszi. Kinek mi a jó.

    Egyébként ha ennyire nem tetszik, akkor ne vegyél Skylake-et. Sandy is még teljesen jó.

    [ Szerkesztve ]

  • edari

    őstag

    válasz hcl #146 üzenetére

    "kisebb erőforrásigényű"

    Ebben nem is tudod mekkorát tévedsz.

    "mert egyszerűbb a felülete"

    IQ kérdése. Nekem se a 8, se a 10 nem valami bonyolult.

    "Win7 : ja, OK, hogy outdated, én csak a MS hozzáállásán röhögök, hogy sunyin próbálják tolni a 10-et"

    Megválaszoltad magadnak: Lásd még "Windpws XP".

    [ Szerkesztve ]

  • Sinesol

    veterán

    válasz hcl #146 üzenetére

    Nagyrészt jól látod a dolgot, annyiban hibázol csak, hogy a Win8/10 a kisebb erőforrásigényű, fejlettebb a rendszer, fejlettebb a hardverkezelése.
    Emlékszem logouton volt még cikk is, hogy win7 alatt haldokló régi laposokba win 8-al leheltek új életet.

    [ Szerkesztve ]

  • secretgarden

    aktív tag

    válasz hcl #153 üzenetére

    Emberek mindig nyafognak, ha valami ujat kell megtanulni, vagy ugy altalaban, ha barmi valtozas van.

    En annyit tudok, hogy Win10 kevesebb mint 20mp alatt indul minden gepen, de van amelyiken 13mp alatt felall (ugy, hogy van dedikalt videokartya driver, Dropbox, OneDrive, miegymas).

    Plusz, hogy mindket 32GB eMMC-s kis laptopunkon (ami igazabol 29-30GB tarhelyet jelent), 11-12GB szabadon van ugy, hogy minden szukseges fel van telepitve, Office 365-t, VLC Media Player-t, stb is beleertve. Windows 7 minimum 25, de inkabb 30-35GB helyet igenyelt.

    Ja, es tokeletesen es villamgyorsan megy a Windows es minden program az emlitett ket nem tul izmos laptopon, amikben raadasul cask 2GB memoria van. Még egyszer nem volt olyan, mint Win7 alatt, hogy ha tul sok fulett nyitott meg az ember bongeszoben, akkor kiirta, hogy a windows mindjart kifut a memoriabol, zarjal be nehany alkalmazast...

  • Integrale

    veterán

    válasz hcl #153 üzenetére

    Pedig erezhetoen jobb a 8 es a 10 is egy korosabb gepen.
    A regi asztalim is megtaltosodott, bekapcsolas, szabad ram stb teren.
    Nekem a 7--en ki voltak kapcsolva az animaciok es a tobbi giccs, csak az aero maradt, 10-et felrakva annak az alapbeallitasai lesznek ervenyesek, igy ujra be volt kapcsolva minden animacio, emiatt kevesbe " pattogos" a hasznalata, egeszen addig amig nincs kikapcsolva ezen is.

    De mindegy is, hajthatatlanul a legbol kapott infokat nyomod.

    [ Szerkesztve ]

    "Bad reklám is reklám too"

  • Воланд

    titán

    válasz hcl #164 üzenetére

    bocs, de nem mervado a munkahelyed, mert amit eddig irtal rola, azokrol az jon le, hogy valami nagyon el van ott kefelve az it-t illetoen. ezer eves dell egybe gepeken levo xp, temerdek group policy beallitassal sem bootolt nalam percekig.

    "Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

  • Sinesol

    veterán

    válasz hcl #153 üzenetére

    A gyakorlatban is gyorsabb, ez bizonyított. Ha munkahelyen gyorsabbnak érződik a 7, az szerintem placebo, annyira ellene vannak az emberek, hogy vélt dolgokat hisznek valósnak. Tippre emiatt lehet.
    Egyébként meg persze hogy nyafognak, az mégiscsak könnyebb mint megismerni egy új rendszert. :K

    [ Szerkesztve ]

  • Fiery

    veterán

    válasz hcl #168 üzenetére

    Mar a Win8 is gyorsabb volt, mint a Win7. Csak a start menu es a csempek miatt az nehezen tudott bizonyitani. Hiaba volt a kernel rohadt jo, ha az UI-t elrontotta a MS.

    [ Szerkesztve ]

  • secretgarden

    aktív tag

    válasz hcl #164 üzenetére

    Szerintem a trukk az (az SSD-k mellett), hogy en hagytam a Windowsnak, hogy kezelje a swap fajlt belatasa szerint. Eszreveheto, hogy ha sok program van megnyitva, illetve sok bongeszoful, sok video stb, akkor elobb-utobb elkezd atmenetileg fogyni a hely az eMMC hattertaron. Gyakorlatilag viszont olyan gyorsan irja ki/olvassa be a hattertarrol/hattertarra, hogy nem eszreveheto. Raadasul az oprendszer nagy resze, meg a memoria nagy resze is tomoritve van. (Azt hiszem Android is csinalja mar ezeket a trukkoket egy ideje.) Az biztos, hogy az SSD csodat muvel barmilyen geppel. Emlekszem par eve, amikor felesegem gepebe tettem SSD-t es telepitettem ra a rendszert (akkor meg Win7-et). Allitom, hogy ha betettem volna meg 8GB memoriat, lecsereltem volna a procit az akkori legujabb, lebrutalabb I7-re vagy nyolcmagos AMD-re, akkor se gyorsult volna a mindennapi hasznalatban annyit, mint az SSD-tol. Mar kb. ket eve SSD van minden gepunkben (ket asztali, ket laptop), sot miota SSD-k ara alaposan lement, a tarolasra szolgalo masodlagos meghajtok is SSD-k. A nem bovitheto kis laptopokba pedig benyomtam egy-egy 64GB-os UHC-1-es ultra (45-135MB/sec) sebessegu SDXC illetve micro SDXC kartyat es egybol megtripaztam a hattertar-kapacitast :-). Nem lattam meg 30MB/sec sebessegnel lassabb masolasi sebesseget egyik gepen sem, az atlagos pedig 50-100MB/sec, tenyleges valos mindennapi eletben (nem tesztprogramokkal).

    Sajnos kollegaim is ezt csinaljak, hogy megveszik a legolcsobb PC-t a PC World-bol / Argosbol stb., 500GB HDD-vel, meg dedikalt videokartya nelkul, aztan jonnek, hogy "dehat lassu, es dehat nem akar menni a Battlefield X / Crysis X / FarCry X stb.", es hogy "milyen xar a PC, mennyivel jobb a PlaySation/Xbox"... :-( ((Kozben viszont megveszik a legujabb Samsung S6 Edge-t vagy iPhone-t, mert az meno, noha legfeljebb csak facebookoznak rajta, szoval nem hasznaljak ki a kepesseguk tizedet sem (van kollega, aki £500+ telefonjaval meg nem keszitett fenykepet, sem videot, nem szerkesztett dokumentomet, nem Skype-olt, nem jatszott, es panaszkodik hogy az 5.5" inches kijelzo miatt nem fer a zsebebe a telo... de azert megvette, mert akkor o a Jani ha nagy/meregdraga a telefonja...))

  • Integrale

    veterán

    válasz hcl #174 üzenetére

    Az asztalim egy 5200+-os AMD, 4 GB RAM, egy 500GB HDD, szoval nem eromu, es gyorsabb mint a 7.

    "Bad reklám is reklám too"

  • Воланд

    titán

    válasz hcl #168 üzenetére

    ertem en, hogy neked mervado, mert a helyi szakertok elkefeltek a group policy-t, es emellett meg a userek, meg az ismerosok is sirnak a win miatt es akkor persze ilyenkor tenyleg szar a win. en meg azt latom, vagyis lattam, hogy 8 eves hardveren a 15 eves os kb 100 gpo-val sem bootolt percekig. ilyenkor azert nehez elhinni ezeket a remtorteneteket. vagyis nehez azt elhinni, hogy az os a szar.

    "Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

  • Воланд

    titán

    válasz hcl #186 üzenetére

    orulok neki, hogy erdemben tudtal reagalni a lenyegre...

    "Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

  • Plasticbomb

    addikt

    válasz hcl #174 üzenetére

    Azt a Core2Duo-s laptopot most cseréltem le. Egy MSI GX620 volt, és két probléma lett vele: 1; elöregedett technikailag 2; elöregedett fizikailag (egyes alaplapi csatlakozók leszorítója a legutolsó alkalomma, mikor szétszedtem takarítás és újrapasztázás végett, a kezemben maradt por alakban. Így az utolsó hetekben már csak azon imádkoztam, még ne dögöljön meg). Viszont anno vettem rá Win8at, amit én szerettem szintén a 7 után, viszont könnyebb OPrendszer volt a 8, kevésbé melegedett fel a gép (tesztelve legalább egy Acer gépen szintén, aminek épp az volt a problémája, hogy annyira el van cseszve a hűtés, hogy gyak folyton throttlingolt, az is kapott win8at (win8.1 megjelenés körül), működött, és még ma is megy, csak megint szét kéne szedni, és újrapasztázni, mert azóta nem volt szétborítva, takarítva. Plusz, ki tudja, drága édesanyám megint mi mennyiségű szemetet rakott fel rá webkonferencia meg stb címszó alatt.), így sokkal tovább és élvezhetőbben tudtam rajta játszani. (Ami végett egy idő után megint szükséges volt a takarítás pasztázás, hisz 80+ fokok nem barátiak....) Szóval ez a gép, Win10el, fejezte be a pályafutását, akkor kapta meg, mikor lehetett upgradelni, halasztgattam egy ideig, de aztán ki akartam próbálni. Működött minden (logikusan, kellett is), Win8-Win8,el is már SSDvel használtam, így csak annyit tudok mondani, hogy 1-2 seccel talán gyorsabb volt, mint a 8ak, 7es alatt még nem volt SSD-m, ahhoz nem tudok viszonyítani már.

    Amit viszont igen: Nekem sosem volt bajom egyik oprendszerrel sem; maximum a különböző funkciók áthelyezése szokott megkavarni, pl 7-8-8.1 alatt az asztalról el tudtam könnyedén érni az asztali ikonok testreszabását. No, ezt először keresgéltem 10 alatt, de a gépházban végük megtaláltam, sőt mostmár asztali jobb gombos menünk keresztül is annyira van, mint előzőleg, mert már rátaláltam ott is. Csak az előző oprendszerekből tanult logikával máshol kerestem. Win8-8.1 alatt jött be a Gépház (angolul Settings), így sok beállítást már azon keresztül keresek, mert az előző oprendszerken megszoktam, hogy arra kutakodjak, egyre ritkábban kell a régi vezérlőpult.

    Anno, mikor Xpről kitaláltam, hoyg váltok (Win7megjelenéskor), végigpróbáltam az akkor elérhető oprendszereket (Linuxból csak suse és Ubuntu, mint két általam akkor legtöbbször hallott), ezek: XP-Ubuntu-SuSe-Vista-OSX Snow Leopard-Win7.

    Linuxok, anyámnak, és hasonló pc felhasználónak, én azt mondom Linux. Azoknak, akik meg jönnek a Windows árával meg főleg: LINUX. Én utálom a lopást, baromira zavar, ezért azon vagyok, hogy lehetőleg mindenből eredetit használjak, mégha rengetek pénzembe is kerül (Steam 85 játék megvásárolva, gyakorlatilag minden, amit valaha játszani akartam kipróbálás után is.), vagy keresek ingyenes vagy otthoni használatra ingyenes alternatívát. (Pl LibreOffice évek óta tökéletesen teszi a dolgát nálam. Zene Spotify és Google Music, filmre van Google filmek+ netflix+megveszem a lemezt, és letöltöm azt a releaset amelyiket akarom (nincs ptikai meghajtó a gépemben, 10+ éve száműzöm folyton, túl megbízhatatlan).

    Kisérletezőbbek, illetve akit érdekel OSX. Baromi jó OS, nekem nagyon tetszik, aminek egyetlen hátránya, hogy ha olcsón akarod, akkor össze kell válogatni az alkatrészeket, figyelve arra, hogy kompatibilisek legyenek, ha minimalizálni akarod a cumit az első install után, illetve updatek után. Sajnos az új gépemet most nem úgy válogattam, hogy OSX kompatibilis legyen, hiába figyel itt az eredeti OSX Snow Leo telepítő lemez. Második verzió (a népszerűbb), hogy veszel egy MAC-at. Sajnos amúgy is érdeklődő és bíbelődős vagyok, így nekem haklim lesz, de egyeseknek nem éri meg azt a 1500+ euró kölünbséget ez a móka (Hackintosht kb 1500 euróból építesz, és az már egy egészen erős Hackli, míg erős MACet kb 3000 eurónál tudsz venni. )

    Vista. Az tényleg nem volt elég jó. Igaz, éveztem egyes újításait, de visszafogta a gépet.

    Win7, Ó igen, fasza volt, Xp és Vista után jól sikerült, élvezettel használtam, de amikor ideje volt, jött a Win8 nálam. Meg otthon mindegyik gépen.

    Szóval, amit igazából mondani akarok az a következő: Aki vaskalapos, nehezen tűri a változásokat, nem hajlandó új dolgokat megismerni, az maradjon csak a 7nél, de ne sírjon a saját fafejűsége miatt. Ha meg akarja az újat, akkor döntse el, melyik éri meg neki, az elérhető opciókból. Én jól elvagyok a 10essel, teszi a dolgát, amit gondoltam, kikapcsoltam (wifijelszavak megosztása miegymás, Cortana engem idegesített, ő is ment a levesbe, viszont a kezdőképernyőt szerettem 8ból, így örülök, hogy végül lett egy ilyen hibrid megoldás, ahol mindkettő elérhető. ), és teljesen nyugodtan használom, hisz aki kémkedni akar utánam, az úgyis megoldja, szóval izgassa a halál magát emiatt, én inkább nyugton alszom. Van más, ami érdekel.

    ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

  • #72042496

    törölt tag

    válasz hcl #209 üzenetére

    Mondjuk - az eredeti felvetésre visszatérve -, hogy 2 GB RAM-mal is gyors legyen?

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz hcl #209 üzenetére

    Ha az OS-nek szüksége lehet rá bizonyos helyzetekben, akkor minek tiltsam le? Attól, hogy van rajta swap, még nem fog xarrá lassulni. Ha van elég RAM, max akkor Windowsnál kikapcsolom / vagy inkább minimálisra állítom a méretét. Másik OS-nél még ott a swappiness lehetősége, meg mit tudom én. Továbbá x év tapasztalata bizonyította, hogy felesleges mániákusan kímélgetni a SSD-ket.

  • secretgarden

    aktív tag

    válasz hcl #212 üzenetére

    Szerintem az van (figyelem, osszeeskuves-elmelet kovetkezik! :-)) hogy minden PC/laptop/tablet/telefon gyarto direkt eltol valamit a termeken, vagy betesz egy komponenst ami visszahuzza a gepet illetve korlatozza hasznalhatosagat. Mert ha nem igy tenne, miert akarna a user egy-ket ev mulva ujat venni, arrol nem is beszelve, hogy hogyan adnak el a tularazott premium cuccaikat...

    Peldaul ki lehetne hozni egy mondjuk 12.5"-es, 1600x900-as felbontasu, Pentium N3540-es procis, passziv hutesu, 4GB memorias, 64GB eMMC-s, full size keyboard-os, Win10-es, erintokijelzos, 360 fokban hatrahajthao kijelzos laptopot 100000 forint koruli vegfelhasznaloi aron. Na igen, de akkor ki venne meg a 3-4-5-600 ezer forintos premium laptopokat? Mert a legtobb usert nem erdekli hogy a kijelzo full HD vagy neadjisten 4K legyen (ugysem latja olyan piciben a szoveget/ikonokat), vagy hogy a processzor meg 1.5x erosebb legyen (viszont aktiv hutese zajongjon), vagy hogy 128GB-os SSD legyen benne mikor a 64GB-os is valoszinuleg felig ures lesz (atlag usernel).

    Okostelefonoknal azt is jol lehet latni, hogy mennyire tularazzak a premium kategoriaban a dolgokat. Peldaul sok telefonbol kihagyjak (direkt, nem azert mert nem fer el) a micro SDXC kartyaolvasot. Cserebe vehetsz nagyobb kapacitasu telefont. Na igen, ha 16GB-os helyett 32GB-osban kered a telot, fizess plusz 20-30 ezer forintot erte, a 16GB extraert (na, jo, esetleg olyan nagylelkuek, hogy meg rendszermemoriabol is hozzacsapnak 0.5-1GB-ot...). Mikozben egy ultra sebessegu 32GB-os micro SDXC kartya 4-5 ezer forintos dolog, egy 64GB-os meg mondjuk 6-8 ezer, de mar 128-asat is adnak tobb helyen 10-12 ezer korul... Es a user kifizeti a +16GB belso memoriaert a 20-30 rugot... Es megbekel azzal is, hogy nem cserelheto az akku, azaz par ev mulva kuka a meregdraga telefon, mert az akku elgyengult, noha a hardver meg sok-sok evig menne... Es kepes kiadni 50-100eFt-t, hogy a kepernyo 0.5-1"-el nagyobb legyen, meg hogy 4K felbontasu legyen, mikozben emberi szem ugysem latja ilyen kicsiben a kulonbseget full HD es 4K kozott. Elgondolkodtato ekkora felar, mikor 50eFt-ert mar turheto 24"-es PC monitorokat lehet venni, 100eFt-ert meg kituno 27"-eseket...

  • secretgarden

    aktív tag

    válasz hcl #221 üzenetére

    Hát, emlekeim szerint a Windows 95 telepitese, beallitgatasa, driverezese nagyon maceras volt. Win 98/ME egy fokkal jobb, de még mindig nyogvenyelos. Win 7 már egész jó volt ebbol a szempontbol, Win 8 es 10 meg már szinte tokeletes. Szóval volt fejlodes, es szerintem nem mindig volt evidens, hogy minden mukodik. (Emlekszem anno Win 95/98/ME telepites utan mindig volt 5-8 sarga felkialtojel a Device Managerben/Eszkozkezeloben, Win 7-nel mar csak 1-2, Win 8 es 10 eseteben meg altalaban egy sem...)

  • secretgarden

    aktív tag

    válasz hcl #224 üzenetére

    Ebben tokeletesen egyetertek, igy kellett volna lennie a kezdetektol. Szerencsere ezt a tableteknel / okostelefonoknal nagyjabol sikerult megvalositani, bekapcsoltad, mentek, frissultek. Viszont volt minimum 10 de inkabb 15 ev technoligiai/szoftver elonyuk az elso Windows-okhoz es PC-khez kepest, kulonosen ha a Win3.1-re meg a Pentium elotti korszakra gondolunk.

  • secretgarden

    aktív tag

    válasz hcl #229 üzenetére

    Igen. Ezert orulok leginkabb az Androidnak, iOS-nak stb. Es ezert nem orulok annyira annak, hogy Intel kezd nagyon elhuzni az AMD-tol a PC processzorok teren, es hogy AMD reszesedese csokken is csokken, Intel meg nemsokara (illetve mar most is az izmosabb procik eseteben) annyit ker a processzoraiert amennyit nem szegyell... De ez mas tema.

  • Fiery

    veterán

    válasz hcl #229 üzenetére

    A Microsoft keson kapott eszbe, ez igaz, de azert nem most volt mar, amikor eszbekaptak. Csak eloszor rossz iranyba indultak el (thx, Ballmer!), amit most korrigal Satya.

    A verseny pedig nem csak ur, de nagyon is oromteli, ha megvan egy piacon. A Windows -- vitathatoan -- sosem valtozott akkorat, mint az utobbi par evben, es ezt az iPhone-nak meg az iPadnek es tarsaiknak koszonhetjuk. Persze a valtozasnak meg pont nem orulnek egy csomoan: ebbol is latszik, hogy nehez a juzerekkel jot tenni :) 6 ev utan kapnak egy sok szempontbol modernebb, gyorsabb, kisebb eroforras igenyu, adott esetben (izles dolga) gusztusosabb oprendszert tok ingyen, es nem jo, nem kell, adjak vissza a regit. Mindezt ugy, hogy senki se akarja kicsavarni a kezukbol a regit :) Regi gepen tovabbra is hasznalhato a Win7, nem tiltja meg senki.

    [ Szerkesztve ]

  • Fiery

    veterán

    válasz hcl #237 üzenetére

    Az talan nem ugyanazt a kernelt hasznalja, mint a Professional? Abban nincs UWP? Nincs benne WDDM 2.0 tamogatas?

  • azbest

    félisten

    válasz hcl #212 üzenetére

    Azért 2GB ramos a tablet, mert az intel direkt lebutította a procit és az nem kezel többet, hogy ha neked több memória kell, akkor ne az atomos hanem a core-i sorozatosat vedd meg többszörös áron.

  • Fiery

    veterán

    válasz hcl #242 üzenetére

    A kernel fejlett kepessegei es az UWP mindenkinek szolnak. Az, hogy Teged speciel hidegen hagy, az egy dolog. A legtobb juzert is hidegen hagyja, mert azt se tudjak, mik ezek, csak hasznaljak az oprendszert es meg vannak vele elegedve (mar aki).

  • Fiery

    veterán

    válasz hcl #258 üzenetére

    Persze, de ennyi erovel a WinXP-rol se akart egy csomo ember frissiteni Win7/8.x-re, amig volt support hozza. Nem a Microsoft hibaja, ha valaki foggal-korommel akar ragaszkodni a regi oprendszerehez. Az XP-t alapul veve, azota egy halom ujitas bekerult a kulonfele Windowsokba, tehat a Microsoft dolgozik azon, hogy legyen miert frissiteni. Aki ennek ellenere sem akar, az tegyen ugy, nem kotelezo frissiteni.

  • Grodd

    tag

    válasz hcl #242 üzenetére

    Ezeknek a "home júzereknek" teljesen felesleges egy teljes értékű PC. (azoknak is, akik játszanak, ők is sokkal jobban járnak egy játékkonzollal)
    Persze egészen a 2000-es évek végéig nem nagyon volt más választás: kellett a PC otthonra is, ha mindent meg akartál oldani digitális módon egy eszközzel, még akkor is , ha csak tipikus consumer feladatokra akartad használni a dolgot. az akkor még normális internetezéshez, digitális médiafogyasztáshoz/ az akkori átmeneti időszakban még fontos mádiaátalakításhoz, digitalizáláshoz, kommunikációhoz, alapszintű alkalmazások futtatásához, nyomtatáshoz (volt idő, amikor ez is fontos volt), file megosztához, stb,

    Ma már viszont az átlagjúzerek 90-95%-ának "digitális" igényeit tökéletesen lefedi egy okostelefon, vagy phablet (esetleg tablet, de az már egyre inkább kikopófélben van, felesleges plus eszköz), geekebbek (kb 5%) igénybe vehetnek egyéb otthoni eszközöket (home NAS-t, media playert, játékkonzolt, okostévét, okos házimozit, okostermosztátot, okosgarázskaput, okoshűtőt, okosmosógépet, stb) egyéb feladatok ellátására , de univerzális PC-re a consumer piacon egyre kevésbé lesz kereslet, csak az anyagilag jól eleresztett kockák otthoni játszékszereként fog funkcionálni,

    Azt gondolom, a PC hamarosan (legalábbis ami a home piacot illeti) vissza fog térni a régi (70-es évek végén, 80-as évek első felében jellemző) kerékvágásba: a tömeggyártás fokozatos volumenbeli visszaesésével olyan (mai árszinthez viszonyítva) brutál árszintet fognak elérni az "általános célú", "teljes értékű" PC-k, hogy tényleg csak tehetős, de nagyon ráérő "buharáló" kockák fognak iránta érdeklődni.

  • secretgarden

    aktív tag

    válasz hcl #279 üzenetére

    Igen, rendes billentyuzeten szeretek gepelni. Teljes meretu (ahol a billentyuk nagysaga akkora mint a rendes desktop billentyuzeten) rendes billentyuzeten. Ugyanis en (meg felesegem, meg legtobb kollegam) tiz ujjal gepelunk, ami nagysagrendekkel gyorsabb mint az 1-2 ujjas potyoges. Viszont a tizujjas gepeles az az ujjak "memoriajabol" tortenik, az ujjaink tudjak, hogy melyik billentyuhoz melyik iranyba mennyit kell elmozdulniuk. Ha kisebbek a billentyuk, akkor az nem mukodik, felreutesek lesznek. Ezert nekunk a 11.6"-es laptopok a minimum (abbol se mindegyiknek van 98-100%-os billentyuzete, soknak cask 90-95%-os meretu), az erintokijelzos megoldasok pedig teljesen kilove, meg ha valami hatalmas meretu is az a kijezo es rendes meretuek a virtualis gombok, ugyanis nincs visszajelzes az ujjaknak a gombnyomasrol. Szerintem az irodistak legalabb harmada, de talan fele tud tiz ujjal gepelni, ok sosem fognak atterni kis billentyuzetre vagy erintokijelzore, legalabb is nem olyankor, amikor hosszabbat kell gepelni. (Amennyit most ide begepeltem, tuti nem potyogtem volna be egy okostelefonon...)

  • emvy

    nagyúr

    válasz hcl #300 üzenetére

    Tegyel fel egy alfa verzios Linux kernelt, es nezd meg, mi tortenik.

    while (!sleep) sheep++;

  • hallador

    addikt

    válasz hcl #318 üzenetére

    Azt hiszem igazad van, tényleg felesleges, legközelebb ha bepróbálkozik, akkor inkább hagyom semmi értelme....

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • kokov

    tag

    válasz hcl #327 üzenetére

    „Rövid távon.” Ezt hagytad ki a mondatból.

    Aztán tegyük hozzá, hogy kényszerítéssel számos esetben nem azt az eredményt érik el, hogy a vevő 2020 helyett 2016-ban vásárol, hanem azt, hogy soha többet nem vásárol MS terméket, helyette máshol jelenik meg vevőként.
    Mert pofon egyszerű oknál fogva mindenki olyan szoftvert vásárol, ami neki megtérül és mellé használ warez mást is. Hagyjuk, hogy mit használ. Arról beszélünk, hogy miért ad pénzt.

    A megtérülési időt a célszoftver ára determinálja túlnyomórészt, mert abból rendel sajátot, azért ad pénzt. Sokat.
    Az MS nincs hatással az árára, mert a Windows nem a célszoftver, csak a szoftverkörnyezet. A célszoftvert programozók készítik és árazzák be és nem úgy árazták be, hogy az MS kényszeríteni fog valakit a váltásra, hanem úgy, hogy 2020-ig támogatni fog.
    A vevő sem úgy számolt, hogy csak 2016-ig tudja használni, hanem úgy, hogy 2020-ig tudja használni.

    Hiteles mérés nincs, nem láttam, csak azt látom, hogy megbillogoznak egy piacot azzal, hogy hát ez a piac „szűkül” de az valahol leírva, hogy a kényszerítéstől is csökken a vevők száma teljes biztossággal a kérdés csak az, hogy mennyivel sehol nincs a történetben.

    Ez a gyökérség, hogy ha csökken a vevők száma arra az a válasz, hogy „hát mi megmondtuk, hogy ez a piac szűkülni fog” minősíthetetlen sötétségre vall.
    Először a halálba szívatok valakit, aztán azt állítom, hogy azért ment el, mert kényelmesebb neki tabletezni. Mindenki kapcsolatban van egy céggel, vállalkozással ami meghatározza, hogy mit választ otthonra.

    Nem lesz olyan, hogy csak böngészőhöz kell fizetős Windows, mert ahhoz van más ingyen. Nem lesz, van.

    Kit érdekel ebben a helyzetben, hogy új gépeket milyen Windows verzióval előtelepítve lehet megvásárolni? Akinek böngészőhöz kell szoftverkörnyezet nem vásárol Windowst, ébresztő!

  • #14595328

    törölt tag

    válasz hcl #350 üzenetére

    Bejelentettek valami hasonlót? Egy jövőbeni hardver nem/támogatása nem ugyanaz, mint fogják és megszüntetik a szoftver támogatását. (Ami a 7-es esetében már csak a bővített támogatás)

    A vegyél 10-et dologról teljesen felesleges most beszélni, amíg ingyen van. Nem lepődnék meg, ha július 29 után is az maradna, vagy nagyon kedvező áron adnák. Érdekük, ha egységesíteni akarják a dolgokat.

    Ha nem bővíted a géped, nem érint a dolog. Ha bővíted és OEM-ed van, nem érint a dolog, mert buktad a hardvercsere miatt a licenszed. Ha dobozosod van, az egy más helyzet, de ez meg nem érinti a felhasználók igen nagy részét. Ha hardvert módosítasz, nagyon jó eséllyel úgysem leszel jogosult a jelenleg használt OS-ed további használatára, így kénytelen leszel frissíteni, mivel már 10-nél régebbit nem nagyon lehet venni.

    A szürke / fekete telepítéseket meg milyen alapon kellene támogatniuk?

    Jó az avatarod, nagy kedvence a gyerekeknek! :D

    [ Szerkesztve ]

  • #14595328

    törölt tag

    válasz hcl #354 üzenetére

    "Nem, de ha nem jött volna le, fikciós kontextusban írtam."
    Ok, ez nem jött le!

    "S ha megoldják a frissülést a céges ügyfelek 7-eire, akkor már kitehetik a home usereknekis, mert költség nincs vele, de haszna van."
    Ezért a plusz támogatásért a cégek (akiknek ez kell) igen sok pénzt fizetnek. (Volt itt is egy cikk róla, most hirtelen nem találom.) Akkor meg abból lenne a balhé, hogy a home user miért kapja meg, ingyen amiért ők elég vastagon tejelnek.

  • #14595328

    törölt tag

    válasz hcl #356 üzenetére

    Akkor mire? Én az alap és kiterjesztett ([link]), valamint a vásárolt supporton kívül másról nem hallottam.

    Az első 2 értelem szerűen mindenkinek jár, a másik, mint írtam előbb. Ezen kívül milyen opcióról tudsz még? Nem kötözködni akarok, tényleg érdekel!

  • #14595328

    törölt tag

    válasz hcl #359 üzenetére

    Közben megtaláltam másik oldalon Ha nem szabad linkelnem, töröljétek!:

    Amiről (valószínű) Te beszéltél: Windows XP-n is befoltozta az IE-t a Microsoft

    Ez meg amiről én: A Windows XP utolsó mentsvára?

    Az eredeti témához visszakanyarodva, szerintem egy kritikus biztonsági frissítés nem sorolható egy kategóriába egy hardver támogatásával.

  • #14595328

    törölt tag

    válasz hcl #361 üzenetére

    Persze, hogy tudnának, ha akarnának, de nem érdekük. Üzleti és technikai érdekük is, hogy a 10-re tereljék a felhasználókat. Annyi különbség azért van, hogy amikor az XP alatt ez a téma aktuális volt, szebbe kellett nyúlni a frissebb verzióért, most (jelenleg) ez ingyen megteheted.

    Az, hogy az új verzió tetszik, vagy nem, kémkedik, vagy nem, instabil, vagy nem, már más kérdés, ebbe nem érdemes belemenni.

    Szóval a lehetőség adott, hogy ne érintsen a dolog, csak van aki akar vele élni, van aki nem. Véleményem szerint a példa, amit felhoztál az XP esetén, annak alapnak kell lennie egy kiterjesztett támogatás alatt (ahol csak biztonsági frissítések jönnek már), sőt, még utána is, viszont egy újabb hardver támogatása már nem. Amit írtál, az is egy vélemény és el is fogadom, sok olyan húzása van az MS-nek, amitől a bicska ki tud nyílni az ember zsebében!

    Otthoni felhasználásban nincs tapasztalatom Linux-szal, de szerver oldalon használjuk. Annyira nem merültem bele, hogy pl. egy régebbi CentOS vagy Red Hat mennyire támogatja az új hardvereket, mert próbáljuk naprakészen tartani a rendszereket. De azt nehezen tudom elképzelni, hogy mondjuk egy CentOS 3 vagy 4 használható úgy egy új szerveren, hogy annak minden tulajdonságát kihasználja.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák