Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • secretgarden

    aktív tag

    válasz Vigilante #74 üzenetére

    Pontosan. Nem ertem min problemaznak az emberek a Win10 kapcsan. Nalunk eddig ket gepre telepult, egy harmadikra (epitett gamer gep) meg en telepitettem. A leggengebb egy kis Celeron-os 2GB-os 32GB eMMC-s HP Stream 11 Pro 111.6" laptop, a legerosebb meg egy Intel I5-6600 Skylake procis gep 16GB memoriaval, SSD-kkel, Geforce 960 videokartyaval. Mindegyiken/re gond nelkul frissult / telepult, mindegyiken villamgyorsan mukodik, egyiken sem kellett kulonosebben semmit sem allitgatnom, es egyiken sem futottam egyalatalan semmifele problemaba sem. Vegre egy operacios rendszer amit csak elinditok es mukodik. Az meg hogy kemkedik... Miert a Google talan nem kemkedik? (Es erdekes hogy senki nem panaszkodik, hogy "franc a Google-ba, kihozta a 6-os Androidot, es mennyivel jobb volt az 5-os, de a 4.4-es, az volt aztan a valami, en ugyan nem akarok Android 6-os telefont/tabletet!). Ha valaki ennyire parazik a kemkedestol, akkor tessek eloszor is kijelentkezni (nem konnyu!) a Facebookrol, mert annal nagyobb kemhalozatot keresve sem lehet talalni. Visszaterve a temahoz, nem is ertem miert akarna barki egy elavult operacios rendszert (Windows 8.1/8/7/neadjisten XP) futtatni egy uj gepen / hardveren...

  • secretgarden

    aktív tag

    válasz troviko #93 üzenetére

    Sajnalom az Edge-t, hogy ennyire mellozott szerepre van karhoztatva. Szerintem jo kis bongeszo. Persze, mint minden ujszolott bongeszonek vannak (meg) hianyossagai, de amit csinal, azt jol csinalja. Tapasztalatom szerint hamarabb indul mint mas bongeszok, es a weblapok egyertelmuen gyorsabban toltodnek be benne mint mas bongeszokben. En es felesegem is korabban Firefox-ot illetve Operat hasznaltunk fo bongeszonek. Win10 ota Edge-t.

  • secretgarden

    aktív tag

    válasz troviko #106 üzenetére

    eBook olvasas: en a Kindle Paperwhite-ra eskuszom. Nagyon jol eltalalt keszulek. Biztos nem olvasnak ebookot PC-n, ulok gep elott igy is naponta 8 orat a cegnel...

  • secretgarden

    aktív tag

    válasz troviko #116 üzenetére

    Zenelejatszo: XMPlayer
    Bar en inkabb Amazon Music-ot hasznalok, Amazon Prime elofizetessel kismilliard zenehez van ingyen hozzaferes, fene se bajlodik mar albumok megvetelevel, letoltesevel, elmentesevel, kategorizalasaval stb.
    Audiobookokhoz meg Audible-t hasznalok.
    Amazon Music es Audible is van Win10 aruhazban, Start menu csempeire berakhatok, gyorsak, jol mukodnek.
    TXT - Notepad mint mindig
    Word - Office 365 Home? Ot PC-re, ot tabletra es ot okostelefonra telepitheted.
    Vagy ha ingyenes megoldas kell - LibreOffice?

  • secretgarden

    aktív tag

    válasz hcl #153 üzenetére

    Emberek mindig nyafognak, ha valami ujat kell megtanulni, vagy ugy altalaban, ha barmi valtozas van.

    En annyit tudok, hogy Win10 kevesebb mint 20mp alatt indul minden gepen, de van amelyiken 13mp alatt felall (ugy, hogy van dedikalt videokartya driver, Dropbox, OneDrive, miegymas).

    Plusz, hogy mindket 32GB eMMC-s kis laptopunkon (ami igazabol 29-30GB tarhelyet jelent), 11-12GB szabadon van ugy, hogy minden szukseges fel van telepitve, Office 365-t, VLC Media Player-t, stb is beleertve. Windows 7 minimum 25, de inkabb 30-35GB helyet igenyelt.

    Ja, es tokeletesen es villamgyorsan megy a Windows es minden program az emlitett ket nem tul izmos laptopon, amikben raadasul cask 2GB memoria van. Még egyszer nem volt olyan, mint Win7 alatt, hogy ha tul sok fulett nyitott meg az ember bongeszoben, akkor kiirta, hogy a windows mindjart kifut a memoriabol, zarjal be nehany alkalmazast...

  • secretgarden

    aktív tag

    válasz vandor01 #156 üzenetére

    Az operacios rendszer nelkuli (vagy FreeDOS-os) desktop/laptop gep valami magyar dolog lehet szerintem. Mar lassan tiz eve kulfoldon elunk, itt meg soha nem lattam boltban (es online is csak nagyon ritkan) olyan gepet amin ne lett volna Windows gyarilag (illetve Mac OS)...
    Meg a legolcsobb 55000-60000 forintos gepebken is van Windows 10 (vagy upgradelheto Windows 8.1): Pl. http://www.argos.co.uk/static/Product/partNumber/5155709.htm#pdpFullProductInformation

  • secretgarden

    aktív tag

    Tegyel bele SSD-t, es akkor latsz majd csodat :-) Ugy tunik az SSD + Windows 10 nagyon utos kombo, a leg-beleposzintubb ilyen gepek (akar Atom, akar Celeron processzorral, egy Pentiumrol meg mar ne is beszeljunk), verik a 4-5 evvel ezelotti elso szerias Intel Core I3/I5 gepeket... (Sajat es kollegak/baratok tapasztalata is). Nyilvan itt nem szamitasi feladatokra gondolok (plane nem video digitalizalasra :-)), hanem Windows/program indulasi sebessegekre, hogy milyen gyorsan jonnek elo a helyi menu, milyen gyorsak a keresesek stb.

  • secretgarden

    aktív tag

    válasz hcl #164 üzenetére

    Szerintem a trukk az (az SSD-k mellett), hogy en hagytam a Windowsnak, hogy kezelje a swap fajlt belatasa szerint. Eszreveheto, hogy ha sok program van megnyitva, illetve sok bongeszoful, sok video stb, akkor elobb-utobb elkezd atmenetileg fogyni a hely az eMMC hattertaron. Gyakorlatilag viszont olyan gyorsan irja ki/olvassa be a hattertarrol/hattertarra, hogy nem eszreveheto. Raadasul az oprendszer nagy resze, meg a memoria nagy resze is tomoritve van. (Azt hiszem Android is csinalja mar ezeket a trukkoket egy ideje.) Az biztos, hogy az SSD csodat muvel barmilyen geppel. Emlekszem par eve, amikor felesegem gepebe tettem SSD-t es telepitettem ra a rendszert (akkor meg Win7-et). Allitom, hogy ha betettem volna meg 8GB memoriat, lecsereltem volna a procit az akkori legujabb, lebrutalabb I7-re vagy nyolcmagos AMD-re, akkor se gyorsult volna a mindennapi hasznalatban annyit, mint az SSD-tol. Mar kb. ket eve SSD van minden gepunkben (ket asztali, ket laptop), sot miota SSD-k ara alaposan lement, a tarolasra szolgalo masodlagos meghajtok is SSD-k. A nem bovitheto kis laptopokba pedig benyomtam egy-egy 64GB-os UHC-1-es ultra (45-135MB/sec) sebessegu SDXC illetve micro SDXC kartyat es egybol megtripaztam a hattertar-kapacitast :-). Nem lattam meg 30MB/sec sebessegnel lassabb masolasi sebesseget egyik gepen sem, az atlagos pedig 50-100MB/sec, tenyleges valos mindennapi eletben (nem tesztprogramokkal).

    Sajnos kollegaim is ezt csinaljak, hogy megveszik a legolcsobb PC-t a PC World-bol / Argosbol stb., 500GB HDD-vel, meg dedikalt videokartya nelkul, aztan jonnek, hogy "dehat lassu, es dehat nem akar menni a Battlefield X / Crysis X / FarCry X stb.", es hogy "milyen xar a PC, mennyivel jobb a PlaySation/Xbox"... :-( ((Kozben viszont megveszik a legujabb Samsung S6 Edge-t vagy iPhone-t, mert az meno, noha legfeljebb csak facebookoznak rajta, szoval nem hasznaljak ki a kepesseguk tizedet sem (van kollega, aki £500+ telefonjaval meg nem keszitett fenykepet, sem videot, nem szerkesztett dokumentomet, nem Skype-olt, nem jatszott, es panaszkodik hogy az 5.5" inches kijelzo miatt nem fer a zsebebe a telo... de azert megvette, mert akkor o a Jani ha nagy/meregdraga a telefonja...))

  • secretgarden

    aktív tag

    válasz secretgarden #171 üzenetére

    (Mondjuk az teny, hogy ertetlenul allok a memoria kisporolasa elott, nem csak laptopoknal, de tableteknel es okostelefonoknal is. Miert ne lehetne minden keszulekbe minimum 4GB-ot tenni gyarilag? A 2GB/4GB memoria kozott arban filleres a kulonbseg, plane egy gyartonak. Raadasul okostelefonokbol meg mindig jonnek ki 1GB-tal, vagy akar meg kevesebbel erkezo modellek, pedig 1GB/2GB kozotti arkulonbseg tenyleg abszolut elenyeszo...)

  • secretgarden

    aktív tag

    Remelhetoleg mielobb elkezdenek a gyartok eMMC-ket / SSD-ket tenni a laptopokba (vagy akar desktop gepekbe). Ha minden gepben eMMC/SSD lenne, akkor az gigabytonkenti aruk se lenne tobb mint a merevlemezeke, mivel hogy minel tobbet gyartanak beloluk, annal olcsobb egy egyseg ara. Sot, lehetne olcsobb, hiszen kevesebb anyag kell egy SSD-be, nem kellenek bele lemezek, fejek, motor, ... es ritkabban mennek tonkre, nem kell aggodni hogy (jaj, leejtettem 2 centirol a gepet / veletlenul belerugtam az asztal lababa, most biztos megserult a vinyo)... Plusz, egy atlag felhasznalonak nem kell sok tarhely. Akar 32GB is eleg, de 128GB szinte mindig. (Persze ha valaki ezresevel tolti le az mp3/flac zeneket, hd/full HD filemeket, akkor tobb is kellhet, de azokat meg nem kell allandoan a gepen tarolni, lehet egy kulso 2.5"-os vinyon, van azokbol is mar jo ideje 2TB-os, sot par honapja megjelentek az elso 2.5"-es 3TB-os kulso merevlemezek is).
    A masik meg a passziv hutes. Az egyik kis laptopunkban Intel Pentium N3540 proci van, 7.5W max fogyasztas, negy igazi mag. Gyakorlatban villamgyors, max 35 fokig melgszik fel a gep alja. Nem igazan kell atlagfelhasznalonak tobb. Ez pedig elmegy passziv hutessel, azaz csendes/nema lesz a gep, es ha eMMC/SSD van benne, akkor mozgo alkatresz nelkuli. Plusz lehet kisebb, mert nem kell bele hutonyilas es ventilator.

  • secretgarden

    aktív tag

    Hogyne elhetned meg Win7-tel. Nem kotelezo a valtas. Egesz kritikus helyeken is futtatnak regi rendszereket, pl. a penzautomatak tobbsegen meg Windows XP fut, de hallottam forgalomiranyitasi rendszerekrol, amikor Windows 95-n, sot Win 3.1-en futnak... Windows 7 ezekhez kepest szende szuz :-)

  • secretgarden

    aktív tag

    Igen, ez sajnos igy van. A gyartok csak kiszolgaljak a felhasznalokat. Ha a felhasznalo nem ert hozza es hulyeseget akar vasarolni, akkor a gyarto gyart neki hulyeseget.

  • secretgarden

    aktív tag

    A hozzaszolasakbol azt latom, hogy itt rengetegen specialis dolgokra akarjak hasznalni a Windows-t, illetve apro reszletekbe menoen testre akarjak azt szabni, minden felett kontrolt gyakorolni. De az atlagembernek nem ez a felhasznalas modja, nem ez a prioritas. Kulonosen az idosebbeknek, meg a nem-IT hatterueknek, es meg inkabb nyugat-europai/tengerentuli orszagokban ahol a szamitogep csak egy eszkoz, nem egy hobbi, nem lelkesedes targya. Szoval ahogy latom, az atlagember nagyjabol azt akarja, hogy megnyomja a bekapcsolo gombot/felhajtsa a laptop fedelet es elinduljon a gep. Lehessen rajta internetezni, facebookozni, levelet irni, Skype-olni. Nagyjabol ennyi... (Itt Angliaban peldaul a legtobb kollega mar attol is furcsan nez ram, ha olyat mondok, hogy PC-n jatszani... Hiszen arra ott a PlayStation/Xbox, radugja a TV-re aztan hajra. Olyanok hogy videodigtalizalas, tavfelugyelet, programozas, web design, stb,, az ritka hollo, speciel egy olyan emberket nem ismerek itt, aki otthon ilyesmivel foglalkozna...) A gyarto (Microsoft) meg elsosorban a szamitogephasznalo lakossag 95%-at tomorito atlag user igenyeit akarja kielegiteni, nem az 5% specialis user-t. Az atlag usernek meg a fentiek a fontosak, ja meg hogy Cortana megvaloszlja a kerdeset, es nem erdekli hogy mit kuld el a rendszer a Microsoft-nak, ha attol jobban felismeri az erintokijelzon a laptopja a kezirasat...

  • secretgarden

    aktív tag

    válasz secretgarden #201 üzenetére

    Még annyit, hogy a vasarlasi szokasok is masok a vilag nagy reszen. Mifelenk peldaul leveszi a polgar a gepet a Teszko/PC World stb aruhaz polcarol, otthon bekapcsolja, ha megy minden jol orul, ha valami nem megy, akarcsak a legaprobb dolog, akkor visszaviszi, hogy hibas, visszaadjak a penzet, vesz masikat...

  • secretgarden

    aktív tag

    válasz #02683648 #208 üzenetére

    Egyetertek.

    Jatek: magyarorszagi barataimnak, ismeroseimnek szoktam mondani, hogy nem feltetlenul ugy kell jatekot venni, hogy leveszed valamelyik aruhaz polcarol. Tessek bemenni Steam-re, GOG-re rendszeresen, illetve feliratkozni hirleveleikre, es amikor akciosan van olyan, ami tetszik, akkor megvenni. Igen gyakran lehet fel vagy akar harmad aron venni jatekokat, sokszor egeszen ujakat is. (Persze ha valakinek a megjelenes napjan kell a jatek... az fizessen dogivel :-))

  • secretgarden

    aktív tag

    válasz hcl #212 üzenetére

    Szerintem az van (figyelem, osszeeskuves-elmelet kovetkezik! :-)) hogy minden PC/laptop/tablet/telefon gyarto direkt eltol valamit a termeken, vagy betesz egy komponenst ami visszahuzza a gepet illetve korlatozza hasznalhatosagat. Mert ha nem igy tenne, miert akarna a user egy-ket ev mulva ujat venni, arrol nem is beszelve, hogy hogyan adnak el a tularazott premium cuccaikat...

    Peldaul ki lehetne hozni egy mondjuk 12.5"-es, 1600x900-as felbontasu, Pentium N3540-es procis, passziv hutesu, 4GB memorias, 64GB eMMC-s, full size keyboard-os, Win10-es, erintokijelzos, 360 fokban hatrahajthao kijelzos laptopot 100000 forint koruli vegfelhasznaloi aron. Na igen, de akkor ki venne meg a 3-4-5-600 ezer forintos premium laptopokat? Mert a legtobb usert nem erdekli hogy a kijelzo full HD vagy neadjisten 4K legyen (ugysem latja olyan piciben a szoveget/ikonokat), vagy hogy a processzor meg 1.5x erosebb legyen (viszont aktiv hutese zajongjon), vagy hogy 128GB-os SSD legyen benne mikor a 64GB-os is valoszinuleg felig ures lesz (atlag usernel).

    Okostelefonoknal azt is jol lehet latni, hogy mennyire tularazzak a premium kategoriaban a dolgokat. Peldaul sok telefonbol kihagyjak (direkt, nem azert mert nem fer el) a micro SDXC kartyaolvasot. Cserebe vehetsz nagyobb kapacitasu telefont. Na igen, ha 16GB-os helyett 32GB-osban kered a telot, fizess plusz 20-30 ezer forintot erte, a 16GB extraert (na, jo, esetleg olyan nagylelkuek, hogy meg rendszermemoriabol is hozzacsapnak 0.5-1GB-ot...). Mikozben egy ultra sebessegu 32GB-os micro SDXC kartya 4-5 ezer forintos dolog, egy 64GB-os meg mondjuk 6-8 ezer, de mar 128-asat is adnak tobb helyen 10-12 ezer korul... Es a user kifizeti a +16GB belso memoriaert a 20-30 rugot... Es megbekel azzal is, hogy nem cserelheto az akku, azaz par ev mulva kuka a meregdraga telefon, mert az akku elgyengult, noha a hardver meg sok-sok evig menne... Es kepes kiadni 50-100eFt-t, hogy a kepernyo 0.5-1"-el nagyobb legyen, meg hogy 4K felbontasu legyen, mikozben emberi szem ugysem latja ilyen kicsiben a kulonbseget full HD es 4K kozott. Elgondolkodtato ekkora felar, mikor 50eFt-ert mar turheto 24"-es PC monitorokat lehet venni, 100eFt-ert meg kituno 27"-eseket...

  • secretgarden

    aktív tag

    válasz Dark Archon #215 üzenetére

    A 32GB-os laptopjainkon gyarilag Win8.1 volt. Eloszor aggodtam, hogy hogyan fogja erre letolteni es telepiteni a Win10-et, mikozben ott csucsul rajta a Win8.1 is meg. Aztan azt mondta, hogy dugjak be egy USB pendriveot vagy memoriakartyat ami legalabb 16GB-os. Bedugtam. Telepult :-) Egyszeru :-)
    Az is tetszett, hogy minden hardver mukodik, osoreg tintasugaras nyomtato, digitalizalo tabla, webkamera, minden. Egyedul egyszer kellett egy alaplapon BIOS-t frissitenem, mert nem volt hang, de az alaplapi szoftver egy kattintas utan automatikusan megcsinalta, 2 perc mulva mar volt hang is.

  • secretgarden

    aktív tag

    válasz hcl #221 üzenetére

    Hát, emlekeim szerint a Windows 95 telepitese, beallitgatasa, driverezese nagyon maceras volt. Win 98/ME egy fokkal jobb, de még mindig nyogvenyelos. Win 7 már egész jó volt ebbol a szempontbol, Win 8 es 10 meg már szinte tokeletes. Szóval volt fejlodes, es szerintem nem mindig volt evidens, hogy minden mukodik. (Emlekszem anno Win 95/98/ME telepites utan mindig volt 5-8 sarga felkialtojel a Device Managerben/Eszkozkezeloben, Win 7-nel mar csak 1-2, Win 8 es 10 eseteben meg altalaban egy sem...)

  • secretgarden

    aktív tag

    válasz hcl #224 üzenetére

    Ebben tokeletesen egyetertek, igy kellett volna lennie a kezdetektol. Szerencsere ezt a tableteknel / okostelefonoknal nagyjabol sikerult megvalositani, bekapcsoltad, mentek, frissultek. Viszont volt minimum 10 de inkabb 15 ev technoligiai/szoftver elonyuk az elso Windows-okhoz es PC-khez kepest, kulonosen ha a Win3.1-re meg a Pentium elotti korszakra gondolunk.

  • secretgarden

    aktív tag

    válasz hcl #229 üzenetére

    Igen. Ezert orulok leginkabb az Androidnak, iOS-nak stb. Es ezert nem orulok annyira annak, hogy Intel kezd nagyon elhuzni az AMD-tol a PC processzorok teren, es hogy AMD reszesedese csokken is csokken, Intel meg nemsokara (illetve mar most is az izmosabb procik eseteben) annyit ker a processzoraiert amennyit nem szegyell... De ez mas tema.

  • secretgarden

    aktív tag

    válasz hcl #279 üzenetére

    Igen, rendes billentyuzeten szeretek gepelni. Teljes meretu (ahol a billentyuk nagysaga akkora mint a rendes desktop billentyuzeten) rendes billentyuzeten. Ugyanis en (meg felesegem, meg legtobb kollegam) tiz ujjal gepelunk, ami nagysagrendekkel gyorsabb mint az 1-2 ujjas potyoges. Viszont a tizujjas gepeles az az ujjak "memoriajabol" tortenik, az ujjaink tudjak, hogy melyik billentyuhoz melyik iranyba mennyit kell elmozdulniuk. Ha kisebbek a billentyuk, akkor az nem mukodik, felreutesek lesznek. Ezert nekunk a 11.6"-es laptopok a minimum (abbol se mindegyiknek van 98-100%-os billentyuzete, soknak cask 90-95%-os meretu), az erintokijelzos megoldasok pedig teljesen kilove, meg ha valami hatalmas meretu is az a kijezo es rendes meretuek a virtualis gombok, ugyanis nincs visszajelzes az ujjaknak a gombnyomasrol. Szerintem az irodistak legalabb harmada, de talan fele tud tiz ujjal gepelni, ok sosem fognak atterni kis billentyuzetre vagy erintokijelzore, legalabb is nem olyankor, amikor hosszabbat kell gepelni. (Amennyit most ide begepeltem, tuti nem potyogtem volna be egy okostelefonon...)

Új hozzászólás Aktív témák