Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Fiery

    veterán

    válasz King Unique #89 üzenetére

    En Quick Launch-ot hasznalok erre a celra, 2 soros talcaval. Win10 alatt is mukodik, termeszetesen.

    [ Szerkesztve ]

  • Integrale

    veterán

    válasz King Unique #89 üzenetére

    Amióta van a jobb klikkes menü, amit írsz is, a Start menü közelébe se mentem. W10 -é a legutóbbi nagy frissítés óta lett esztétikusabb mint a 8-é volt.

    Azt nem érted amit írtam (megfogalmazás), vagy azt amire reagáltam?

    "Bad reklám is reklám too"

  • hcl

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz King Unique #206 üzenetére

    Másrészt, minek is foglalod felesleges swap adatforgalommal a SSD felé a sávszélt? De igazából nekem mindegy, mindenki azt csinál, amit csak akar.

    Mutogatni való hater díszpinty

  • hallador

    addikt

    válasz King Unique #206 üzenetére

    Kicsit nem értelmes a mondat ki mit használ hol, én annyit mondtam, hogy a Linux is használható, miközben egy szót sem ejtettem a Windows-tól...

    Ja várj eszembe jutott most fikázzunk bármit, mert ez Windows Topik van. Bocs...

    Írhatnékod volt? Vagy kötekedni volt épp kedved? ki mondott olyat hogy hülye aki Windows-t használ, megint elgurult a graphisoft parkban a gyógyszer?

    Ja Te mondtad, megkértelek már, hogy ne erőltesd rá a hülyeséged másra köszönöm előre is.... Föleg engem hagyj békén... Köszi....

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • Kronos3000

    senior tag

    válasz King Unique #245 üzenetére

    Tudom,azért nem érdekel,már megszolgálta az árát,és jól bírja.

    [ Szerkesztve ]

    Wasabi...

  • hallador

    addikt

    válasz King Unique #240 üzenetére

    attól, hogy jelenleg neki megfelel és kiszolgálja az igényeit egy adott OS, érthető, hogy nem feltétlen akar belevágni másba. Viszont azért még nem kell leszólni és olyan jelzőkkel illetni.

    Persze Ő megteheti értem? Érzed a szokásos hogyan ferdítsünk King Unique módra, vagy írhatnám azt is, hogy éppen most nem volt kibe belekötnöd, akkor épp megint megtaláltál. Értem én hogy akkor is engem veszel elő, ha épp nem én hozok elő egy témát, de nem unod még? Mert én már nagyon... :)

    És ezt nem lehet elvárni és ráerőltetni a userekre, ami látszik is.

    Akkor most meséld el mitől másodrendű ami nem Windows. És elő ne gyere azzal, hogy Te ilyet nem mondtál, mert pontosan erre reagáltál, akkor most már állj bele ha beleszóltál, abba ami egyértelműen hülyeség.

    Ahogyan az is, hogy a kissé erőszakos Win10 upgrade sem mindenkinek szimpatikus és korántsem mindenkinél eredményes. :D

    gs parkos szöveget meg már el kéne felejteni, nem is ott...

    Nem annyira érdekel hol, ha onnan ered az ige ugye?

    Mint ahogy az a kijelentés sem mindenkinek szimpatikus, hogy minden másodrendű ami nem Windows ugye? Ennek nem sok köze van ahhoz, hogy kinek mi felel meg, és mennyire erőszakos a Win 10 upgrade-je, egyszerűen tudatlanság, lustaság, és idiotizmus....

    És a pofátlanság ne továbbja amit nem véletlenül de cserébe erős trollfaktorral adsz elő:

    Érdekes, máshol milyen szolidan is tudsz válaszolni, de ha komolyabb MS fikázó topikról van szó, akkor mindjárt más a helyzet.

    Meséld el szépen ki fikázta az MS-t? Vagy esetleg Te láttál tőlem ebben a topikban ilyet? Ja nem megint megpróbáltad az MS taktikát? Nem jött be. Megkértelek hagyjál engem békén, és ne magyarázt bele, hogy fikáztam az MS-t, mert nem igaz.

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • Fiery

    veterán

    válasz King Unique #267 üzenetére

    Nyilvan nem az Office Professional Plus verziojara gondoltam :) De ha megnezed, mennyi minden ingyenes mar, ami a Windows reszeve valt... ZIP tomorito, CD/DVD/Blu-ray iro es -lejatszo program, alap szovegszerkeszto (WordPad), bongeszo, alap FTP kliens, stb. stb, akkor ezt a trendet nehez ugy visszaforditani, hogy kozben a mobil eszkozokon meg rengeteg mindent ingyen kapsz, vagy maximum par euroba kerul. Ha nem tevedek, a Windows RT-s tabletekhez ingyen jart az Office (meg persze a Windows is), en ezt latom egy normalis uzleti modellnek. Joval attraktivabb lehetne a Windows PC (ugy altalaban, tehat notebook + desktop + tablet), ha a szoftverek kozul tobb jarna ingyen hozzajuk. Persze semmi sincs ingyen, valakinek ki kellene ezeket fizetni, legyen szo a szoftver, a CPU, az alaplap vagy a PC gyartojarol...

    [ Szerkesztve ]

  • hallador

    addikt

    válasz King Unique #278 üzenetére

    Most akkor összeszedem amire reagáltál, csak azért, hogy a Microsoft hívő kolléga hátha megérti mire reagált, mondjuk a cél úgysem az részedről, hogy megértsd, hanem hogy trollkodj velem szemben...

    [link]

    Kedves King Unique te erre reagáltál ebben:

    [link]

    Majd ismét előjött a nem tudom jött nem tudom honnan vetted post, nem tőlem azt tudom:

    [link]

    Nem értem mi lenne ebben a ferdítés?

    Várj csak ha neki nem felel meg a Linux. akkor senkinek sem? Vagy Te ebben érzel ferdítést? Én igen. Mert ugye mintha ezt írtad volna idézlek, mert tudom, hogy azt sem olvasod el amit fenn belinkeltem, mert nem az a cél hogy értelmesen kommunikálj hanem hogy ferdíts...

    Szóval szerinted az tény, amire reagáltál? Hogy másodrendű minden OS a Windows mellett?

    De megmondom őszintén az összes többi OS-t alsóbb rendűnek tartom. by troviko

    Az hogy hülye vagy más oprendszerhez nem azt jelenti, hogy a többi oprendszer alsóbbrendűbb, mint a Windows, hanem azt, hogy nem értesz más oprendszerhez, by hallador

    Majd megjöttél:

    akkor ezek szerint a userek, dolgozók nagy része hülye, hogy (okkal) azt használják...

    Na szóval meséld el mi köze van ennek ahhoz, amit Te és a gs park ténynek kezel:

    Pusztán a tényeket vázoltam, hogy mi a helyzet, mit használnak jelenleg inkább a userek, hogyan állnak hozzá az OS kérdéséhez.

    Mesélj még...

    Sőt, azt sem állítottam, hogy más OS másodrendű lenne, hiába is akarod bemesélni.

    Ki is mondta rajtad kívül hogy ez így lenne, hogy Te írtál valamit, ja TE? :D De reagáltál rá ha követelenül nem, közvetetten igen, ugye érzed a ferdítést?

    Pusztán valamire vagy ráharapnak és elterjed, vagy nem. De ha már ennyire megkérdőjelezed az állításaimat, netán az ellenkezőjét tudod bármivel is bizonyítani, statisztika, százalékok, egyéb?? :U

    Mit kellene azon bizonyítani, szerinted, hogy valaki azt állítja, hogy valami alsóbbrendő, és erre Te előjössz a tényeiddel aminek semmilyen kontextusban nincs köze az alsóbbrendűséghez, csak valamit beíírtál mert szerinted ez oda illett, holott nem? Érzed a ferdítést?

    Az, hogy régóta ellenszenvezel az MS és termékeivel, azt nem feltétlenül ebben a stílusban kéne levezetni az ilyen topikokban és nem az itt hozzászóló usereken... láttam [link]...lehet nem volt szép az általa használt jelző sem, de ami választ ment rá, hááát abban is akadt némi túlzás.

    Abban semmilyen kivetni valót nem találsz, hogy hozzászóltál valamihez, ami eleve állított egy ökörséget, majd utána megmagyaráztad, elferdítetted, belemagyaráztad a "tényeidet" abba ami el sem hangzott tőlem? Hmmm.... Csak kérdezem, mert értem én, hogy túlzás de a trollkodás nem az, ezt hívják annak... :)

    Érdekes, azt is meséld már el, hogy miért ne érezhetnék valami ellen ellenszenvet? De hol is szidtam a Windows-t? Csak kérdezem, mert ez ismét ferdítésnek hangzik...

    Én is nagyon, szal power off...nálam ezzel nem mész semmire, mondtam már. Illetve a helyzetben érdemi változás sem lesz ettől. + Nem, vsz nem fog megbukni a Windows 10. ;)

    Nálam meg a belemagyarázással/ferdítéssel nem mész semmire, ha nem tudsz valamire érdemben reagálni akkor nem kell... Ráadásul nem neked szólt a komment, de azért reagáltál rá igaz semmi köze nem volt az én posztomhoz...

    Köszi... végre békén hagysz....

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz King Unique #298 üzenetére

    Én állítottam ilyet?

    Ki mondta hogy állítottál?

    Az hogy arra nem vagy hajlandó, hogy értelmezd amit írtam nem nekem ród fel, mert láthatólag nem az a cél, hogy megértsd amit írtam, hanem az, hogy trollkodj.... Velem szemben.

    De az, hogy átlagemberek nagy többsége otthon mit használ, az talán nem tény?

    Mi köze van ennek, ahhoz, hogy ami nem Windows az másodrendű? Mert azzal akarod megmagyarázni, hogy a legelterjedtebb, ezek szerint akkor Z/OS is másodrendű, ja mainframe-en nem fut a Windows a mainframe szar? Értem.... Ja bocs most azt csinálam amit Te bemagyaráztam, de ha neked szabad akkor nekem is ugye?

    Ezekben a hozzászólásokban rendre olyan stílus, hangnem és jelzők vonulnak fel, ami már kicsit too much.

    Még egyszer mi köze van ennek ahhoz, hogy másodrendű minden a Windows mellett?

    Hát a kedves kolléga kicsit fordítva ülte meg a lovat úgy látszik... :U

    Legalábbis a gs park szerint....

    Én állítottam ilyet? De az, hogy átlagemberek nagy többsége otthon mit használ, az talán nem tény? Elfelejtetted csatolni, de újfent megkérdezem, hogy tudom bármivel is bizonyítani ennek ez ellenkezőjét??

    Ember reagáltál valamire ami ezt állította, és utána kikéred magadnak valami baj van a stilisztikával? Majd elmagyaráztad, hogy valami népszerű, akkor igazából mi köze van ehhez annak, hogy valami másodrendű?

    Mert szerintem NEM... :U

    Ki állított ilyet rajtad kívül?

    És, ha már annyira feszegetni akarjuk a dolgokat, akkor akár azt is lehet mondani, hogy ami jobban elterjedt és többen használják, az az elsődlegesen kedvelt / használt rendszer.

    OK, akkor mos megint megkérdezem, és nem hajlandó kedves ms kolléga válaszolni, miért másodrendű, és miért alsóbbrendű ami nem Windows?

    Amit kevésbé, arra akár rá lehet aggatni a másodlagost, ha nagyon akarja az ember. Vagy netán ezt is meg tudod cáfolni, hazugság lenne, nyelvtani tévedés?? :D

    Tehát akkor amin nem fut a Windows az mind másodrendű? Ahha ezt eltettem magamnak...

    Csak az a stílus, amiben azt sokszor megnyilvánul és másokat inzultál, abból kéne kicsit visszább venni és finomítani rajta. :U

    Mi köze van ennek ahhoz hogy valaki elrajtol egy idióta elmélettel, ami pont az MS stratégiájába illik, azonnal megjelennek az MS-het természetesen "semmi köze" emberek és azonnal bemagyarázzák az egyértelműt, az ms szerint legalábbis? Magadra ismersz?

    Tehát, ha kérhetnénk, akkor a Windows felhasználókat nem kéne zargatni legközelebb, mert az mindenkinek a magányügye,

    Tehát a Windows felhasználók zaklathatnak mást? Mondjuk te engem?

    hogy melyik rendszert szereti használni, melyiket mire tartja. Attól, hogy valakik rendre nekik esnek, még nem fognak váltani.

    Tehát azzal nincs gondod, ha a Windows felhasználók esnek másnak, vagy fikáznak más rendszert? Jól értem?

    Az alap, troll nemtetszést meg ki lehet nyilvánítani más, erre való topikban is. Köszönjük! :R

    Szépen jellemezted a tevékenységed....

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz King Unique #309 üzenetére

    Ez mindent elmond a Te affinitásodról és most gyere megint azzal, hogy igazából nem te írtad, csak idézted... És egyetértesz vele...

    Ismerem a fajtádat.

    Ezt a primitívséget még tőled sem vártam.... :(

    Tehát érthető, ha elfogytak az érvek, akkor más nem marad, hogy bizonygasd a nem létező igazad...

    Köszi... :F

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • sb

    veterán

    válasz King Unique #365 üzenetére

    Az, hogy kihúzzák a 7/8.1 alól a talajt, az valóban nem szép...főleg, ha azt nézzük, hogy a 8.1-nek 2018. januárjáig tart az alap támogatása, ameddig kéne kapnia funkcionális fejlesztéseket is.
    Igen, ez külön gáz.

    Illetve jelenleg még tud venni olyan vasat, amin támogatott a régi rendszer.
    Az a gond, hogy csak egy hajszálon múlik az igazad.
    A Skylake már nem támogatott (mondom, most ne feszegessük, hogy mennyire és csak egy kis feature-t tiltanak le), Broadwell desktopba alig van. Haswellt tud még venni kb és annyi. De meddig?
    A régi megtartása opció. Mi van ha elromlik vagy kell még 200db gép bővüléshez?

    Új gépnél is gond, hogy új oprendszerrel jön. És ez is csak amiatt van, hogy ezzel árulják. Mesterségesen. Miért ne lehetne Win7-tel adni ha arra van szüksége vkinek? Nyilván nem lehet húzni 20 évig, de 1-2 év amire most kezdenek beállni egyszerűen erőltetett.

    Az egész gondolatsort egyébként nem véletlen, hogy a másik irányból közelítem. Nem ezt kell nézni mi kapható és mit mivel árulnak. Ez döntés kérdése. Ezzel szemben, hogy ki mit vesz és mi fáj neki tisztán racionális alapokon nyuszik, kidobja a matek. Hogy megéri-e átállni neki vagy nem.
    De ezeket soha nem a kínálat dönti el normál esetben, hanem a kereslet.

    Mindegy. túlragoztuk. Tudjuk, hogy ma nem az valós kereslet a meghatározó, hanem a kereslet generálása. Végfelhasználóknál ez működik is az újabb telefonokkal/autókkal, stb... kb. az intelligens mosópor óta amiből szintén évente jön jobb és "vállalhatatlan" lesz a régi. Csak ez céges közegben nem így működik. Tényleg csak egy munkaeszköz, mint bármi más.

Új hozzászólás Aktív témák