Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sb

    veterán

    válasz bambano #67 üzenetére

    Nem teljesen értem miről ísz.
    Egy mag - főleg egy kisebb - nem brutál kiterjedésű. Egy 16-32 magos cpu semmivel sem nagyobb fizikailag, mint egy jelenlegi 4-8 magos erősebb. Vagy legalábbis mm2-ben lehet számolgatni, nem rack méretben.
    Ami még meghatározza ezt az a hűtés, de adott TDP-ből low power magokból ez sem gond.

    Korábban írtad, hogy ilyen szempontból energiahatékonyabb a nagy mag. Ezt sem látom. Nézzük meg egy 10W-os Atom score-jait és szorozzuk fel egy 90-120W-os erősebb proci szintjére.

    Plussz amit végképp nem értek: szerverből 1000 féle létezik. Jelenleg pedig épp az a trend, hogy nem kegyetlen compute erő kell egy usernek, hanem millió usert kell kiszolgálni mindenféle szirszar kis feladatokkal. Ehhez eleve jobban illeszkedik egy sokmagos, magonként gyengébb architektúra jobb válaszidőkkel.

    ON:
    Az MS mit szól ehhez? Win mobilban sincs áttörés, sőt, most a tablet piac is veszni látszik. Ez így Win szempontból eléggé problémás bármennyire is egyeduralkodónak számít desktopon. Szerintem fordítva nehezebb lesz ezt az állást is megtartani. Egyrészt mozognak a userek mobilra, másrészt akár mobil akár desktop, sokak elvannak már Win-en kívül is. Munkára marad az x86+Win egy ideig, de az meg így önmagában nem hiszem, hogy mozdíthatatlan. Nyilván nem egyszerű (és olcsó) sw-t fejleszteni, mutatja ezt a jelenkori siralmas sw támogatási helyzet is, de nem lehetetlen. Szerintem továbbra is inkább elhatározás kérdése.

Új hozzászólás Aktív témák