Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Zeratul

    addikt

    válasz BeZol #124 üzenetére

    Az elméleted már ott is megbukik hogy GCN 22 nanora volt tervezve csak kényszerűségből (22 nano törlése) maradt 28 nanon. Összehasonlítasz planaris csíkszélesség váltást, csíkszélesség váltást planar FinFet váltással összekötve. Nem zavar hogy az egyik csak architektúrális finomításokat végzett a másik meg radikálisan lebutította a termékét. A két gyártó két különböző FinFettet fog alkalmazni de már te előre tudod a fogyasztási mutatókat amit még koreai és taiwani mérnökök se tudnak. Madárbéljós Hályogkovács ehhez képes egzakt tudományt űz.

    [ Szerkesztve ]

  • pengwin

    addikt

    válasz BeZol #124 üzenetére

    Én csak arra akartam felhívni a figyelmedet, hogy a gyári TDP értékek Intelnél és NVidiánál sem biztos, hogy a maximum fogyasztást jelölik, ezért kár a papíron leírt értékekkel dobálózni. Jobb teljesítmény az van minden generációnál, de a max., terhelés alatti fogyasztás se Intelnél se NV-nél, se AMD-nél nem csökken generációk között. Ezért kár ilyen %-os számítgatásokba belemenni.
    Egyébként PH!-s tesztmetodika alapján a 3 generáció fogyasztása, üresjáratban és terhelés alatt:
    GTX 680 85W 269W
    GTX 780 67W 292W
    GTX 980 67W 264W
    A 680 mellett i7-2600K van, a másik kettő mellett i7-3770K, 4,2 ill. 4,3GHz-en, ez szerintem kb. azonos CPU-fogyasztást jelenthet, és mivel azonos mindhárom konfigban, így a különbségeket tekintheted a VGA-k terhelés alatti fogyasztáskülönbségének is.
    Guru3D-n nekem gyanús, hogy "csak GPU-t terhelve" hoz 301W-os fogyasztást a rendszerük 4,6GHz-es i7-3960X-szel, amikor a PH!-s SB-E tesztben annak a procinak 4,7GHz-es tuningnál 87W az üresjárati fogyasztása a feszültségemelés miatt (mínusz a mellette lévő HD6970 fogyasztása), vagyis nekem sehogy sem áll össze a Guru3D 190W-os terhelés alatti VGA fogyasztása. :F

    (#123) elfelejtette
    igen, köszönöm, rossz sorrendben gépeltem be. :R

    [ Szerkesztve ]

    Üdv, pengwin

Új hozzászólás Aktív témák