Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BeZol

    őstag

    válasz pengwin #122 üzenetére

    guru3d értékek alapján néztem. Ott a tényleges fogyasztást nézik teljes terheléssel, és ugyan te gtx 780-asról írsz, én meg azt meg sem említettem, de a 980as 171W-ot eszik, a 780-as pedig 231W-ot, TDP ide vagy oda. A GTX 680as pedig kb. pont fele olyan erős, mint a 980as és 173W-ot eszik. Tehát pár cuccot a magból kidobva, ugyanakkora fogyasztásból 2xeres teljesítményt hoztak össze 2,5 év alatt azonos technológia mellett. Az AMD nem dobált ki semmit, és +10% teljesítményt tudott felmutatni azonos fogyasztással, ha a 7970est nézem az R9 380hoz képest.
    A 7970eshez képest az R9 390X kb. 55%-kal erősebb, 45%-kal több árammal, tehát ott is él ez a kb. 10%-os javulás. Ha kidobálták volna azt, amit az nvidia, akkor ők is javulhattak volna, most viszont ahogy már írtam, elvileg kellenek ezek a kidobált cuccok a magba a virtual reality miatt, így erősen esélyes, hogy az lesz, hogy 3-4 év alatt 10%-ot tudnak majd a fogyasztáson finomítani, vagy azonos fogyasztáson ennyivel több erőt kapunk, hacsak nem fúrnak faragnak le megint vmit.

Új hozzászólás Aktív témák