Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Alchemist

    addikt

    válasz dezz #62 üzenetére

    Nagy kérdés, hogy mennyire lehet majd "könnyű kézzel" optimalizálni APU-ra különféle algoritmusokat... sokan úgy használják a SIMD kiterjesztéseket is, hogy beállítják a fordítónak egy kapcsolóval, használja ezeket is az optimalizációnál.
    Ilyenkor kérdéses, hogy ez az automatikus gépi optimalizáció mekkora gyorsítást jelent, ha egyébként a forráskód igazán nem veszi figyelembe az architektura specialitásait... mert az órabérben dolgozó programozók többnyire utálnak kódot reszelgetni, ha nem kifejezetten ezt kérik tőlük... és ha persze értenek is hozzá.

    Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

  • dfsz34

    őstag

    válasz dezz #62 üzenetére

    Vannak alkalmazások, amik párhuzamosíthatóak könnyen és vannak, amik nem. A használt szálakkal párhuzamosan szerintem legalább lineárisan ha nem exponenciálisan nő a programozás bonyolultsága. Mondjuk ahhoz hasonlítható, hogy amikor telefonálnod kell 4 embernek, akkor nem leszel előbbre, ha veszel 4 telefont, hanem mondjuk el kell magyarázd a feleségednek, hogy mit mondjon és akkor esetleg egy-két hívást le tudsz neki passzolni, de van benne bonyolultság ugye.

    Vannak persze kivételes emberek, ismertem egy olyan srácot még a bátyámmal volt katona, aki egyszerre tudott egy egész kocsmaasztalra figyelni, amit mondtak vagy kérdeztek tőle de utána válaszolni ő is csak egyesével tudott. Volt is a ki mit tudban, de ez kivételes képességű ember, meg tudja osztani a figyelmét :)

Új hozzászólás Aktív témák