Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • julius666

    addikt

    válasz dezz #126 üzenetére

    Igazából nem a GPGPU létjogosultságát tagadtam, csupán hogy ez a "heterogén számítás kora" még mindig piszok messze van.

    Az hogy pár kirakatalkalmazást aminél a célfeladatok éppen jól feküdtek a GPU-k architektúrájának és ezért megérte vesződni vele nem nevezném még annak. Jelenlegi formájában nagyon szutyok a dolog, az idétlen modell és a korlátok miatt pár speciális erre a fajta számítási problémára kihegyezett területen kívül vagy nem is implementálható rendesen a célalgoritmus, vagy nem lesz gyorsulás, de cserébe bekapsz egy rakat lehetséges bug- és sérülékenységi forrást a programodba. Na meg amennyire hallottam a CSUDÁ-ban meg OpenCL-ben sem velejéig tejfel az élet amint valami trükkösebbet akarsz (tehát nem tankönyvi példaprogramról van szó). A sokezer-csilliárd teraflopsos értékek a marketinganyagokban marha jól mutatnak de ha nem lebegőpontos műveletek ezreit akarom daráltatni a GPU-n, szart sem érnek.

    Majd ezt a HSA-t meglátjuk mit fog tudni, az mindenesetre látszik az AMD nyilatkozataiból hogy 2014 előtt nem kapunk teljes támogatást bíró lapkát. És akkor még mindig ott vagy hogy alig lesz ilyen a piacon.

    Elnézést hogy csak most válaszoltam, remélem még elolvasod. :B

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák