Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #16939776

    törölt tag

    válasz Tüzi #34 üzenetére

    Ha már ez ide került, és füles témában szóba került a kiegyenlítettség-munka kapcsolata:
    Nekem annak a korábbi 84-85-ös "M" változata van, fix kábeles 600 ohm-os, párba válogatott betétekkel és kifugázott üregekkel a pánt körül, kapszula mögött. Szóval elég fürgén és tisztán szól, nincs meg az a mély-középben smearing, ami miatt "nehezen hajtható"-nak titulálják ezt a változatot.
    Arra pont alkalmas, hogy 1-1db dolgot magában meghallgass, hogy nincs-e benne anomália, zaj, vagy fázisprobléma. Még arra lehet jól használni, hogy 1db sávot, ami semmi hasonló karakterűvel nem lesz összeengedve, érthetőre, kellemes-re be EQ-z, bekompresszorozz pl.: felolvasott szöveget, reklámhoz.
    De arra hogy 2-nél több, (dobok+bass+ének) széles sávú dolgokat véglegesen összedolgozz vele, arra nem ajánlott. - mert ahogy az összes - ez is színezetten szól, és óhatatlan, hogy, ott ahol kiemel a füles, bele ne akarj nyúlni valamelyik sávba, ahol amúgy nem is biztos hogy kellene...
    Amíg ezt nem teszed meg, addig nem szólnak tisztán, füllel elkülöníthetően egymáson lévő a sávok, ha már megtetted, akkor meg azok a sávok kezdenek majd fedetten szólni, amik a füles kiemeléseinél fontos információkat hordoztak, addig.
    Meg lehet próbálni előre szaladva kiegyenesíteni EQ-val, de viszont alapból szól annyira "transzparensen", hogy az elé rakott EQ-fáziscsavarását, késleltetését fogod onnantól hallani benne, ami ugyan olyan fárasztó, és kontra produktív, mint a színezett alaphangját kerülgetni füllel.
    Szóval erre is - mint a többi fülesre is - érvényes, csak kész, összedolgozott hanganyagot érdemes rajta hallgatni, például:
    Zenét. :DDD
    A lecsatolható kábeles verziónak, van egy kemény/zajos tónusa a magas közép hangokra, ha olyan erősítővel van összeengedve, ami próbálja csillapítani a betétet, mondjuk visszacsatolással, az nem fogja úgy szeretni, mint a fix kábelest.

    Persze erősen megoszlanak a vélemények, hogy lehet-e fülessel hatékonyan dolgozni, nekem az a véleményem, hogy egy bizonyos szintig el lehet gurítani vele egy mixet, de az első "nem vagyok benne 100%-ig biztos, hogy amit csináltam, az jót tett-e a mixnek" pillanatában, át kell ülni monitor elé, mert úgy nem kell olyan sokat vissza menni a projekt kezdetének irányába, hogy megleljük hol ment félre az egész.

    Bocs az OFF -ért. :DDD

Új hozzászólás Aktív témák