Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • TitiRii

    senior tag

    egyszerűen nem értme hogy jöttek ki ezek a watt értékek nektek.
    lassan 1,5 éve megy itthon egy kis server ami a családi fileok tárolására, letöltögetésére net megosztásra nyomtató megosztásra weblapok futatására meg egyébb álltalános dolgokra van használva
    cpu AMD ami a cikben szerepel
    gigabyte M61SME-S2
    2x 512 ddr 533 ram
    2 hdd (samsung 500gb és 400gb)
    1 pci gigabit lan kari
    500w q-tec táp
    összesen 4 db 12cm venti és egy acces point log még a tápon(1 venti a tápon 1 házban, 1 a gép fölötti polcon található erősítőben és egy sima mezei repotec acces point aminek a tápot simán molexcsatiból 5v on kapja)
    cpu cooler passiv, artic freezer pro 64 venti nélkül

    ennek az egész ketyerének a fogyasztása digitális fogyasztás mérővel:
    üresjárat (azaz mikor csak netmegosztás és egyébb hddket nem igénylő müvelet zajlik)
    win 2003 server oprendszerrel 32w
    ubuntu 8.1 server oprendszerel 18-22w között ugrált

    torrentflux vagy egyébb filemegoszto esetén, minimális vinyó használat mellett
    win 2003 (itt u torrent) 33w
    ubuntu 8.1 server oprendszerel 25w

    full terhelés azaz gigabites hálon másolgatás oda vissza, mellete torrent kliens, rar kicsomagolás (server oldalrol) tehát max max terhelésamit csak rá tudok aggatni több user felé (maximum 4)
    win 2003 : 69w
    ubuntu 8.1: 65w

    érdekessége hogy bekapcsoláskor bootoláskor mind2 esetben mérhető tőbb 80w os csúcs pár másodpercig mig az oprendszerek felálnak.

    másik: a tápegység nagyon nagy mértékben befojásolja a fogyasztást, egy jó márkás tápnak eleve kisebb a vesztesége (azaz az az energia menyiség amit elfűt) ha egy nagyobb teljesitményre méretezett tápot alig használunk ki akkor annak a vesztesége is kedvezőbben alakul mint ha egy kisebb táppal hajtanánk
    elöször egy codegen 300w volt alatta, ugy kb 20w ot hozzá lehetett adni az üresjáratihoz, a maxhoz meg ugy 10w ot
    aztán lett egy chiftec 400w ezzel a csúcs már kb jó volt de az üresjárati és a részterhelés még kb 10- 5 w al több volt
    családi okokból került bele csak az 500w os qtech eddig ezzel produkálta a legjobb értékeket
    illettve ezzel a leghüvösebb is (de lehet csak azért mert tél van :D)

    az értékekekt azért tudom enyire pontosan mert bizonyos okokból folyamatosan mérve van a fogyasztása, egy bárki által megvásárolható kb 8000ft-os (azóta más típusokat láttam 3-5e ft okért is a hiperekben kérdés azok menyire pontosak) digitális fogyasztás mérő orával(elmü felé nem jó de ugyan azt tudja mint azok) igy jelzi a pillanatnyi fogyasztást, a max fogyasztást, és számolja a kw/h kat
    egy hónapban nem szokta elérni a 2kw/h a szerver fogyasztása.
    igy számomra az ilyen 60w közeli üresjárati fogyasztás nagyon nagyon soknak tünik.
    pont azért olvastam el a cikket mert kiváncsi voltam érdemes lenne e átérni Atom alapú rendszerre elvégre ezt a melot ö is el tudná látni de igy nem tudok obijektiven itélni :S

    [ Szerkesztve ]

    Akinek kell valami, vagy akar valamit munka időben keressen az itt megadott telefonszámon! Köszönöm.

Új hozzászólás Aktív témák